fsview - en to nb translation catalogue (70 entries)

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: File Count
nb: Tell filer

en: Directory Count
nb: Tell mapper

en: Last Modified
nb: Sist endret

en: Owner
nb: Eier

en: Group
nb: Gruppe

en: Mime Type
nb: Mimetype

en: Go To
nb: Gå til

en: Stop at Depth
nb: Stopp ved dybden

en: Stop at Area
nb: Stopp ved område

en: Stop at Name
nb: Stopp ved navnet

en: Go Up
nb: Gå opp

en: Stop Refresh
nb: Stopp oppfriskningen

en: Refresh
nb: Frisk opp

en: Refresh '%1'
nb: Frisk opp «%1»

en: Color Mode
nb: Fargemodus

en: Visualization
nb: Visning

en: None
nb: Ingen

en: Depth
nb: Dybde

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
nb[0]: Les 1 mappe, i %2
nb[1]: Les %1 mapper, i %2

en: 1 folder | %1 folders
nb[0]: 1 mappe
nb[1]: %1 mapper

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
nb: <p>Dette er programtillegget FSView, en grafisk visning av hvordan du bruker plassen på filsystemet ditt ved å bruke en tre-kart-visning.</p> <p>Legg merke til at, med hensikt, så oppdateres plassbruken <b>ikke</b> fortløpende.</p> <p>For mer informasjon om bruken av programmet og de ulike innstillingene, se hjelpefilene som ligger under menyen «Hjelp/Håndbok for FSView»</p>

en: &FSView Manual
nb: Håndbok for &FSView

en: Show FSView manual
nb: Vis håndboka for FSView

en: Opens the help browser with the FSView documentation
nb: Åpner et program for hjelpetekst med dokumentasjon av FSView

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
nb: R&ediger filtype …

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
nb: Egenskaper

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
nb: FSView oppdaterer ikke plassbruken for viste mapper og filer fortløpende, og det er med hensikt.
    For mer informasjon, se «Hjelp/Håndbok for FSView».

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

en: Filesystem Viewer
nb: Visningsprogram for filsystemer

en: (c) 2002, Josef Weidendorfer
nb: © 2002 Josef Weidendorfer

en: View filesystem starting from this folder
nb: Vis filsystemene, start i denne mappa

en: Text %1
nb: Tekst %1

en: Recursive Bisection
nb: Rekursiv todeling

en: Columns
nb: Kolonner

en: Rows
nb: Rader

en: Always Best
nb: Alltid best

en: Alternate (V)
nb: Endre (V)

en: Alternate (H)
nb: Endre (H)

en: Horizontal
nb: Vannrett

en: Vertical
nb: Loddrett

en: Border
nb: Ramme

en: Correct Borders Only
nb: Bare rett rammene

en: Width %1
nb: Bredde %1

en: Allow Rotation
nb: Bruk rotasjon

en: Shading
nb: Folde sammen

en: Visible
nb: Synlig

en: Take Space From Children
nb: Ta plass fra undermapper

en: Top Left
nb: Øverst til venstre

en: Top Center
nb: Midt på øverst

en: Top Right
nb: Øverst til høyre

en: Bottom Left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom Center
nb: Midt på nederst

en: Bottom Right
nb: Nederst til høyre

en: No %1 Limit
nb: Ingen %1 begrensning

en: No Area Limit
nb: Ingen plassbegrensning

en: Area of '%1' (%2)
nb: Område for «%1» (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
nb[0]: 1 piksel
nb[1]: %1 piksler

en: Double Area Limit (to %1)
nb: Fordoble plassen (til %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
nb: Halver plassen (til %1)

en: No Depth Limit
nb: Ingen dybdegrense

en: Depth of '%1' (%2)
nb: Dybde på «%1» (%2)

en: Depth %1
nb: Dybde %1

en: Decrement (to %1)
nb: Minsk (til %1)

en: Increment (to %1)
nb: Øk (til %1)
