imgalleryplugin - en to nb translation catalogue (43 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
nb: Lag bildesamling

en: Create
nb: Opprett

en: Image Gallery for %1
nb: Bildesamling for %1

en: Look
nb: Se

en: Page Look
nb: Sideutseende

en: &Page title:
nb: &Sidetittel:

en: I&mages per row:
nb: B&ilder per rad :

en: Show image file &name
nb: Vis &navnet på bildefila

en: Show image file &size
nb: Vi&s størrelsen på bildefila

en: Show image &dimensions
nb: Vis bil&destørrelse

en: Fon&t name:
nb: Navn på skri&ftype:

en: Font si&ze:
nb: Skri&ftstørrelse:

en: &Foreground color:
nb: &Forgrunnsfarge:

en: &Background color:
nb: &Bakgrunnsfarge:

en: Folders
nb: Mapper

en: &Save to HTML file:
nb: &Lagre til HTML-fil:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
nb: <p>Navnet på HTML-fila som denne bildesamlinga blir lagret til.</p>

en: &Recurse subfolders
nb: Bruk &underkataloger

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
nb: <p>Avgjør om bildesamlinga skal ta med bilder i undermappene eller ikke.</p>

en: Endless
nb: Endeløs

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
nb: <p>Du kan begrense antallet undermapper bildesamlinga skal gjelde for ved å sette en øvre grense for antall undermapper.</p>

en: Rec&ursion depth:
nb: Rek&ursjonsdybde:

en: Copy or&iginal files
nb: Kopier &originalfilene

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
nb: <p>Med denne funksjonen lager programmet en kopi av alle bildene i bildesamlinga og refererer til disse kopiene og ikke til originalbildene.</p>

en: Use &comment file
nb: Bruk &kommentarfil

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
nb: <p>Hvis du skrur på denne funksjonen så kan du angi en kommentarfil som du kan bruke til å lage undertitler på bildene. </p><p>For nærmere informasjon om filformatene, se «hva er dette?» nedenfor.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
nb: <p>Her kan du angi navnet på kommentarfila. Kommentarfila inneholder undertitlene til bildene. På denne fila vil dette se slik ut: </p><p>FILNAVN1: <br />Beskrivelse <br /> <br />FILNAVN2: <br />Beskrivelse <br /> <br />og så videre.</p>

en: Comments &file:
nb: Kommentar&fil:

en: Thumbnails
nb: Lager småbilder

en: Thumbnail size:
nb: Størrelse på småbildene:

en: &Set different color depth:
nb: &Bruk forskjellig fargedybde:

en: &Create Image Gallery...
nb: &Lag bildesamling …

en: Could not create the plugin, please report a bug.
nb: Klarte ikke å lage programtillegget, meld fra om feil.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
nb: Du kan bare lage en bildesamling på lokale mapper.

en: Creating thumbnails
nb: Lager småbilder

en: Could not create folder: %1
nb: Klarte ikke å lage mappa: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
nb: <i>Antall bilder</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
nb: <i>Laget den</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
nb: <i>Underkataloger</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
nb: Laget småbilde for: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
nb: Klarte ikke lage småbilde for: 
    %1

en: Could not open file: %1
nb: Klarte ikke å åpne fila: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: &Verktøy
