kcmkonqhtml - en to nb translation catalogue (255 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
nb: Åpne en ny fane i stedet for et nytt vindu når du for eksempel velger en lenke eller mappe med midtknappen på musa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
nb: Åpne &lenker på en nytt fane i stedet for et nytt vindu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
nb: Oppgir om tillatte JavaScript sprettoppsvinduer skal åpnes i et nytt vindu eller en ny fane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
nb: Åpne &sprettoppvinduer på en ny fane i stedet for et nytt vindu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
nb: Når du trykker på en nettadresse i et annet KDE-program eller ber kfmclient om å åpne en nettadresse, blir skrivebordet gjennomsøkt etter et ikke-minimert Konqueror-vindu. Hvis det finnes, blir nettadressen åpnet som en ny fane i den. Ellers blir et nytt Konqueror-vindu åpnet med nettadressen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
nb: Åpne som fane i et eksisterende Konqueror-vindu når nettadresse kalles eksternt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
nb: Dette åpner en ny fane i bakgrunnen, istedenfor i forgrunnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
nb: &Åpne ny fane i bakgrunnen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
nb: Dette åpner en ny fane fra en side etter den gjeldende fanen, istedenfor etter det siste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
nb: Åpne &ny fane etter gjeldende fane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
nb: Dette viser fanelinja bare hvis det er to eller flere faner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
nb: Skjul fanelinja når bare en fane er åpen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
nb: Dette vil vise lukke-knapper inne i hver fane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
nb: &Vis lukkeknapp på faner

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
nb: Hvis du trykker midtre museknapp eller musehjulet på en fane, så lukkes den fanen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
nb: Midt-trykk på en fane for å lukke den

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
nb: Dette spør om du er sikker på at du vil lukke vinduet når det inneholder flere åpne faner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
nb: Be&kreft når vinduer med flere faner lukkes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
nb: Om dette er avmerket, så vil den forrige brukte eller besøkte fanen tas i bruk når gjeldende fane lukkes, i stedet for fanen til høyre for gjeldende fane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
nb: Bytt til fanen du brukte sist når gjeldende fane lukkes

[ctx: @title:tab]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nb: Skrifter

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
nb: Stilsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
nb: Bilder

en: A&utomatically load images
nb: Last bilder a&utomatisk

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
nb: <html>Hvis du velger dette vil Konqueror automatisk laste bilder på nettsider. Hvis ikke, vil Konqueror vise rammer der bildene skulle ha vært, og du kan laste dem ned manuelt ved å trykke på bildeknappen.<br />Bilder tar lang tid å laste ned, så hvis du har en treg nettforbindelse vil du kanskje skru av denne funksjonen.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
nb: Te&gn ramme rundt bilder som ikke er fullstendig lastet

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
nb: <html>Hvis du velger dette vil Konqueror vise rammer der bilder skal plasseres på nettsider mens de ennå ikke er helt lastet ned. <br />Spesielt om du har en treg nettforbindelse vil du nok slå på denne funksjonen for å få en bedre nettopplevelse.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
nb: Slått på

[ctx: animations]
en: Disabled
nb: Slått av

en: Show Only Once
nb: Vis bare en gang

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
nb: <html>Styrer hvordan Konqueror viser animerte bilder: <br /><ul><li><b>Slått på</b>: viser hele animasjonen.</li><li><b>Slått av</b>: Viser aldri animasjonen. Viser bare startbilde i animasjonen.</li><li><b>Vis bare en gang</b>: Viser animasjonen en og bare en gang.</li></ul></html>

en: A&nimations:
nb: A&nimasjoner:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
nb: Diverse

[ctx: underline]
en: Enabled
nb: Slått på

[ctx: underline]
en: Disabled
nb: Slått av

en: Only on Hover
nb: Bare under musepekeren

en: Und&erline links:
nb: Und&erstrek lenker:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
nb: <html>Styrer hvordan Konqueror behandler understreking av hyperlenker: <br /><ul><li> <b>Alltid:</b> alltid understrek hyperlenker </li><li><b>Aldri:</b> aldri understrek hyperlenker</li><li><b>Flyt:</b> understrek når musepekeren flyttes over hyperlenka</li></ul><br /><i>NB: dette kan overstyres av nettsiden gjennom CSS.</i></html>

en: When Efficient
nb: Når effektivt

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
nb: Alltid

[ctx: soft scrolling]
en: Never
nb: Aldri

en: S&mooth scrolling:
nb: &Jevn rulling:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
nb: <html>Bestemmer om Konqueror skal rulle HTML-sider stegvis eller jevnt. <br /><ul><li> <b>Alltid</b>: Bruk alltid jevn rulling.</li><li><b>Aldri</b>: Bruk aldri jevn rulling, rull stegvis i stedet.</li><li><b>Når effektivt</b>: Bruk bare jevn rulling på sider der dette kan oppnås med moderat bruk av systemressurser.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
nb: <h1>Konqueror skrifter</h1> På denne siden kan du sette opp hvilke skrifter Konqueror skal bruke for å vise nettsidene du besøker.

en: Font Si&ze
nb: &Skriftstørrelse

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
nb: Dette er den relative skriftstørrelsen Konqueror bruker for å vise nettsider.

en: M&inimum font size:
nb: M&inimum skriftstørrelse:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
nb: Konqueror vil aldri vise tekst som er mindre enn denne størrelsen,<br /> uansett hva andre innstillinger viser.

en: &Medium font size:
nb: &Middels skriftstørrelse:

en: S&tandard font:
nb: Sta&ndardskrift:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
nb: Denne skrifta brukes til å vise vanlig tekst på nettsider.

en: &Fixed font:
nb: &Fast skrift:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
nb: Denne skrifta brukes til å vise tekst der tegnene har fast bredde.

en: S&erif font:
nb: S&erif-skrift:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
nb: Denne skrifta brukes til å vise tekst som er merket som serif.

en: Sa&ns serif font:
nb: S&ans Serif-skrift:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
nb: Denne skrifta brukes på tekst som er merket som sans-serif.

en: C&ursive font:
nb: &Kursivskrift:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
nb: Denne skrifta brukes på tekst som er merket som kursiv.

en: Fantas&y font:
nb: Fantas&y-skrift:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
nb: Denne skrifta brukes på tekst som er merket som fantasy-skrift.

en: Font &size adjustment for this encoding:
nb: Justering av &skriftstørrelsen for denne tegnkodingen:

en: Use Language Encoding
nb: Bruk språktegnsett

en: Default encoding:
nb: Standardkoding:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
nb: Velg standard tegnsett. Vanligvis går det bra med «Bruk språktegnsett», så det skulle ikke være nødvendig å endre dette.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
nb: <b>Stilsett</b><p>Se http://www.w3.org/Style/CSS for mer informasjon om stilsett.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
nb: <b>Stilsett</b><p>Bruk denne gruppeboksen til å bestemme hvordan Konqueror vil gjengi stilsett.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
nb: Stilsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
nb: <b>Bruk standardstilsett</b> <p>Velg dette for å bruke standardstilsettet.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
nb: Bruk &standardstilsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
nb: <b>Bruk selvvalgte stilsett</b><p>Hvis det er krysset av her, vil Konqueror prøve å laste et selvvalgt stilsett som angitt nedenfor. Med stilsettet kan du fullstendig overstyre hvordan nettsider blir gjengitt i din nettleser. Fila du angir må inneholde et gyldig stilsett (se http://www.w3.org/Style/CSS for mer informasjon om stilsett).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
nb: Bruk &selvvalgte stilsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
nb: <b>Bruk tilgjengelighets-stilsett</b> <p> Med dette valget har du mulighet til å angi standard skrifttype, størrelse på skrifttype og skrift farge med noen enkle museklikk. Bare gå over til Tilpass… dialogen og gjør valgene dine.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
nb: Bruk tilgjengelighets-stilsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
nb: &Tilpass …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
nb: <b>Skriftfamilie</b><p>En skriftfamilie er en gruppe skrifttyper som ligner på hverandre, der familiemedlemmene kan være varianter som uthevet og kursiv.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
nb: Skriftfamilie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
nb: Basis-familie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
nb: <p>Dette er den valgte skriftfamilien</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
nb: <b>Bruk samme familie for all tekst</b><p>Velg dette for å overstyre selvvalgte skrifttyper overalt til fordel for grunnskrifta.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
nb: Bruk samme familie for all tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
nb: Grunnskri&ftstørrelse:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
nb: <b>Bruk samme størrelse på alle elementer</b><p>Velg dette for å overstyre selvvalgte skriftstørrelser til fordel for størrelsen på grunnskrifta. Alle skrifttyper vil bli vist med samme størrelse.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
nb: &Bruk samme størrelse på alle elementer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
nb: Farger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
nb: <b>Svart på Hvitt</b><p>Dette er det du vanligvis ser.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
nb: &Svart på Hvitt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
nb: <b>Hvitt på Svart</b><p>Klassisk negativt fargeoppsett.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
nb: H&vitt på Svart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
nb: <b>Selvvalgt</b><p>Her kan du selv velge fargen på standardskrifta.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
nb: &Selvvalgt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
nb: <b>Bakgrunn</b><p>Denne bakgrunnsfargen vil vises bak vanlig tekst. Et bakgrunnsbilde overstyrer bakgrunnsfargen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
nb: Ba&kgrunn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
nb: <b>Bakgrunn</b> <p>Bak denne døra får du sjansen til selv å velge standardbakgrunnen.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
nb: <b>Bruk samme farge på all tekst</b><p>Velg dette for å bruke den valgte fargen både på standardskrifta og andre selvvalgte skrifter som er angitt i et stilsett.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
nb: Bruk samme farge på all tekst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
nb: <b>Forgrunnsfarge</b><p>Forgrunnsfargen er fargen på teksten.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
nb: &Forgrunn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
nb: <b>Bilder</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
nb: <b>Ikke vis bilder</b> <p>Hindrer Konqueror i å lasta ned og vise bilder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
nb: Ikk&e vis bilder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
nb: <b>Ikke vis bakgrunnsbilder</b><p>Hindrer Konqueror i å laste ned og vise bakgrunnsbilder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
nb: Ikke vis bakgrunnsbilder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
nb: <h1>Stilsett for Konqueror</h1> Med denne modulen kan du velge dine egne farge- og skriftinnstillinger i konqueror ved å bruke stilsett (CSS). Du kan enten angi ulike valg eller bruke et stilsett du har skrevet selv ved å oppgi hvor det ligger.<br /> Vær klar over at disse innstillingene alltid vil overstyre alle innstillingene til den som har laget siden. Dette kan være nyttig for personer med dårlig syn eller for nettsider som er så dårlig utformet at de er uleselige.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
nb: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Overskrift 1</h1>
    <h2>Overskrift 2</h2>
    <h3>Overskrift 3</h3>
    <p>Selvvalgte stilsett gir økt
    tilgang for svaksynte.</p>
    
    </body>
    </html>

en: Host/Domain
nb: Vert/domene

en: Policy
nb: Regel

en: &New...
nb: &Ny …

en: Chan&ge...
nb: En&dre …

en: De&lete
nb: S&lett

en: &Import...
nb: &Importer …

en: &Export...
nb: &Eksporter …

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
nb: Trykk denne knappen for manuelt å legge til en vert- eller domenespesifikk regel.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
nb: Bruk denne knappen for å endre reglene for domenet/verten som er valgt i lista.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
nb: Bruk denne knappen for å slette regelen for domenet/verten valgt i listeboksen.

en: You must first select a policy to be changed.
nb: Du må først velge en regel som skal endres.

en: You must first select a policy to delete.
nb: Du må først velge en regel som skal slettes.

en: Use Global
nb: Bruk globalt

en: Accept
nb: Godta

en: Reject
nb: Avvis

en: Enable filters
nb: Slå på filter

en: Hide filtered images
nb: Skjul filtrerte bilder

en: Manual Filter
nb: Manuelt filter

en: Search:
nb: Søk:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
nb: <qt>Filteruttrykk (f.eks. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>). <a href="filterhelp">mer informasjon</a>):

en: Automatic Filter
nb: Automatisk filter

en: Automatic update interval:
nb: Automatisk oppdateringsintervall:

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en: Insert
nb: Sett inn

en: Update
nb: Oppdater

en: Remove
nb: Fjern

en: Import...
nb: Importer …

en: Export...
nb: Eksporter …

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
nb: <qt>Mer informasjon om <a href="importhelp">importformat</a>, <a href="exporthelp">eksportformat</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
nb: Slå på eller av AdBlock-filtre. Når dette er slått på må ett eller flere URL-uttrykk defineres i filterlista for at blokkering skal virke,

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
nb: Her velger du om blokkerte bilder skal fjernes helt fra siden eller om et plassholderbilde skal vises i stedet.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
nb: Dette er lista over adressefilter som blir brukt på alle innebygde bilder og medieobjekter.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
nb: <qt> <p>Oppgi et uttrykk det skal filtreres på. Filtre kan defineres som enten: <ul> <li>Jokeruttrykk som i et skall, f.eks. <tt>http://www.example.com/ads/*</tt>, der jokertegnene <tt>*?[]</tt> kan brukes</li> <li>et regulært uttrykk ved å sette «<tt>/</tt>» rundt uttrykket, f.eks. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li> </ul> <p>Strengen «<tt>@@</tt>» kan settes foran en filterstreng for å hvitliste (tillate) alle URL-er som passer, dette tar prioritet foran alle blokkeringsfiltre, </qt>

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
nb: <qt> <p>Formatet for filterimport er en enkel tekstfil. Blanke linjer, kommentarlinjer som begynner med «<tt>!</tt>» og overskriftslinja <tt>[AdBlock]</tt> ignoreres. Alle andre linjer legges til som et filteruttrykk.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
nb: <qt> <p>Filformatet for filtereksport er en enkel tekstfil. Fila begynner med en overskriftslinje <tt>[AdBlock]</tt>, deretter følger alle filtrene, hvert på en egen linje.

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
nb: <h1>Konqueror-reklamefilter</h1> Reklamefilteret i Konqueror lar deg lage en liste over filter som bilde og rammer skal sjekkes mot. Nettadresser som passer blir enten kasta vekk eller bytte ut med et plassholderbilde.

en: Name
nb: Navn

en: Tabbed Browsing
nb: Bruk faner

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
nb: Når &Konqueror starter:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
nb: Vis innledningssiden

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
nb: Vis en tom side

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
nb: Vis bokmerker

en: Home page:
nb: Hjemmeside:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
nb: Velg hjemmeside

en: Default web browser engine:
nb: Standard nettlesermotor:

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
nb: <h1>Konqueror Nettleser</h1> Her kan du sette opp Konquerors nettleserfunksjoner. Merk at filbehandlerfunksjonene må settes opp med styremodulen «Filbehandler». Du kan styre hvordan Konqueror skal håndtere noe av HTML-koden i nettsidene den leser. Vanligvis er det ikke nødvendig å endre noe her.

en: Boo&kmarks
nb: Bo&kmerker

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
nb: Spør etter navn og mappe når bokmerker legges til

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
nb: Hvis du krysser av her vil Konqueror gi deg mulighet til å endre navn på bokmerket og velge en mappe der det skal lagres når du legger til et nytt bokmerke.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
nb: Vis bare merkede bokmerker på verktøylinja for bokmerker

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
nb: Her velger du om verktøylinja for bokmerker i Konqueror bare skal vise de bokmerkene som er avmerket.

en: Form Com&pletion
nb: Skjema&fullføring

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
nb: Hvis dette valget er avmerket, vil Konqueror huske data du skriver inn i nettskjemaer og foreslå disse opplysningene i liknende felter i alle skjemaer.

en: &Maximum completions:
nb: &Største antall fullføringer:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
nb: Her kan du velge hvor mange verdier Konqueror skal huske for et skjemafelt.

en: Mouse Beha&vior
nb: Museopp&førsel

en: Chan&ge cursor over links
nb: &Endre musepeker over lenker

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
nb: Hvis du velger dette, vil musepekeren endre utseende (vanligvis til en hånd) når den står over en lenke.

en: M&iddle click opens URL in selection
nb: M&idtknapp åpner nettsiden i utvalget

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
nb: Hvis du velger dette kan du åpne en markert nettside i et Konqueror-vindu ved å trykke midtre museknapp på den.

en: Right click goes &back in history
nb: Høyreklikk går til&bake i historikken

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
nb: Krysser du av denne boksen kan du gå tilbake i historien ved å høyreklikke på en Konqueror-visning. For å få tilgang til sprettoppmenyen, trykk høyre museknapp og flytt på musa.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
nb: Tillat automatisk forsinket omlasting/omdi&rigering

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
nb: Noen nettsider vil automatisk lastes på nytt eller omdirigere etter en bestemt tid. Hvis du fjerner krysset, vil Konqueror overse disse forespørslene.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
nb: Slå &på bruken av tilgjengelighetstaster med Ctrl-tasten

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
nb: Hvis du trykker Ctrl-tasten mens du ser på nettsider, skrus bruken av tilgjengelighetstaster på. Du slår av denne funksjonen hvis du lar være å krysse av her. (Konqueror må startes på nytt for at denne endringa skal bli virksom).

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
nb: Send DNT-hode for å si til nettsteder at du ikke vil spores

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
nb: Kryss av her hvis du vil si til et nettsted at du ikke vil at din nettlesing skal kunne spores.

en: Offer to save website passwords
nb: Tilby lagring av passord til nettsider

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
nb: Fjern krysset her for å hindre at du blir spurt om å lagre passord til nettsider

en: Enable Ja&va globally
nb: Slå på Ja&va globalt

en: Java Runtime Settings
nb: Kjøreinnstillinger for Java

en: &Use security manager
nb: Br&uk sikkerhetsbehandler

en: Use &KIO
nb: Bruk &KIO

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
nb: S&kru av miniprogramtjeneren når den er inaktiv lenger enn

en:  second |  seconds
nb[0]:  sekund
nb[1]:  sekunder

en: &Path to Java executable, or 'java':
nb: &Sti til java-programfilen, eller «java»

en: Additional Java a&rguments:
nb: Andre Java-a&rgumenter:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
nb: Slår på kjøring av skripter skrevet i Java som en del HTML-sider kan inneholde. Legg merke til at, som i alle nettlesere, aktive komponenter kan være en sikkerhetsrisiko.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
nb: <p>Denne boksen inneholder domenene og vertene du har satt en spesifikk JavaScript-regel for. Denne regelen vil bli brukt istedenfor standardpraksisen for å slå av eller på JavaScript på sider som sendes av disse domenene eller vertene.</p><p>Velg en praksis og bruk kontrollene til høyre for å endre den.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
nb: Trykk på denne knappen for å velge fila som inneholder JavaScript-regel. Denne regelen vil bli flettet sammen med den eksisterende. Overlappinger fjernes.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
nb: Trykk på denne knappen for å lagre JavaScript-regel til en pakket fil. Fila, som heter <b>javascript_policy.tgz</b>, vil bli lagret der du velger.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
nb: Her kan du sette en spesifikk JavaScript-regel for ethvert domene. Trykk på <i>Legg til…</i>-knappen for å legge til en ny regel, og oppgi den nødvendige informasjonen som kreves i dialogen. Trykk på <i>Endre…</i>-knappen for å endre en eksisterende regel og velg en ny regel fra regel-dialogboksen. Trykk på <i>Slett</i>-knappen vil fjerne den valgte regelen og føre til at standard regel vil bli brukt for det domenet.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
nb: Å skru på sikkerhetsbehandleren vil føre til at den virtuelle java-maskinen kjører på en tryggere måte. Miniprogram kan ikke lese fra eller skrive til filsystemet, lage egne sokler eller utføre andre handlinger som kan true sikkerheten til systemet. Skru av denne funksjonen på egen risiko. Du kan endre fila $HOME/.java.policy med verktøyet for Java-regel for å gi kode fra visse nettsteder mer spillerom.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
nb: Skru på denne for å få jvm til å bruke KIO til nettverkstransport

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
nb: Oppgi stien til java-programfila. Hvis du vil bruke jre i den stien du har som standard, så bare la det stå som «java». Trenger du en annen jre, så oppgi stien til denne (for eksempel /usr/lib/jdk/bin/java), eller stien til den mappa som inneholder «bin/java» (for eksempel /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
nb: Hvis du vil gi den virtuelle maskinen spesielle parametre, så skriv dem inn her.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
nb: Når alle miniprogram har avsluttet, bør miniprogramtjeneren avsluttes. Det tar lang tid å starte den virtuelle java-maskinen, så du vil kanskje la den kjøre. Du kan her velge en tidsgrense for hvor lenge Java-prosessen skal kjøre. Dersom du ikke krysser av for denne funksjonen, så vil prosessen kjøre så lenge Konqueror kjører.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
nb: Domene-spes&ifikt

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
nb: Ny Java-regel

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
nb: Endre Java-regel

en: &Java policy:
nb: &Java-regel:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
nb: Velg en Java-regel for domene-navnet over.

en: Ena&ble JavaScript globally
nb: Slå på Java&Script globalt

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
nb: Slår på kjøring av skript skrevet i ECMA-Script (også kjent som JavaScript) som kan følge med HTML-sider. Merk at skriptspråk medfører sikkerhetsproblemer for enhver nettleser.

en: Debugging
nb: Feilsøking

en: Enable debu&gger
nb: Skru &på feilsøker

en: Enables builtin JavaScript debugger.
nb: Skru på innebygget JavaScript-feilsøker.

en: Report &errors
nb: Rapporter &feil

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
nb: Skrur på rapportering av feil som oppstår når JavaScript-kode kjøres.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
nb: Her kan du sette en spesifikk JavaScript-regel for ethvert domene. Trykk på <i>Legg til…</i>-knappen for å legge til en ny regel, og oppgi den nødvendige informasjonen som kreves i dialogen. Trykk på <i>Endre…</i>-knappen for å endre en eksisterende regel, og velg en ny regel fra regel-dialogboksen. Trykk på <i>Slett</i>-knappen vil fjerne den valgte regelen og føre til at standard regel vil bli brukt for det domenet. <i>Import</i>- og <i>Eksport</i>-knappene gir deg mulighet til enkelt å kunne dele regelen din med andre ved å lagre og laste dem fra pakkede filer.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
nb: <p>Denne boksen inneholder domenene og vertene du har satt en spesifikk JavaScript-regel for. Denne regelen vil bli brukt istedenfor standardpraksisen for å slå av/på JavaScript på sider som sendes av disse domenene eller vertene.</p><p>Velg en praksis og bruk kontrollene til høyre for å endre den.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
nb: Trykk på denne knappen for å velge fila som inneholder JavaScript-regel. Denne regelen vil bli flettet sammen med den eksisterende. Overlappinger vil bli fjernet.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
nb: Trykk på denne knappen for å lagre JavaScript-regel til en pakket fil. Fila, som heter <b>javascript_policy.tgz</b>, vil bli lagret der du velger.

en: Global JavaScript Policies
nb: System JavaScript-regel

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
nb: Do&mene-spesifikt

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
nb: Ny JavaScript-regel

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
nb: Endre JavaScript-regel

en: JavaScript policy:
nb: JavaScript-regel:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
nb: Velg en JavaScript-regel for domenenavnet over.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
nb: Domenespesifikk JavaScript-regel

en: Open new windows:
nb: Åpne nye vinduer:

en: Use global
nb: Bruk system

en: Use setting from global policy.
nb: Bruk innstillinger fra systemreglene.

en: Allow
nb: Tillat

en: Accept all popup window requests.
nb: Godta alle forespørsler om å åpne sprettoppvinduer.

en: Ask
nb: Spør

en: Prompt every time a popup window is requested.
nb: Spør hver gang et sprettoppvindu ønskes.

en: Deny
nb: Avvis

en: Reject all popup window requests.
nb: Avvis alle ønsker om sprettoppvinduer.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
nb: Bare godta sprettoppvinduer når lenker er valgt ved et museklikk eller ettastetrykk.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
nb: Skrur du av denne funksjonen vil ikke Konqueror lenger utføre JavaScript kommandoen <i>window.open()</i>.  Dette er nyttig dersom du er på en del nettsteder som bruker denne funksjonen for å vise reklame i det nye vinduet.<br /><br /><b>Merk:</b> Noen sider kan trenge <i>window.open()</i> for å fungere skikkelig.  Derfor bør du ikke skru av denne funksjonen uten at du vet hva du gjør.

en: Resize window:
nb: Endre vindusstørrelse:

en: Allow scripts to change the window size.
nb: Tillat skript å endre vindusstørrelse.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
nb: Overse forsøk fra skript på å endre vindusstørrelsen. Nettsiden <i>tror</i> den endret størrelsen men selve vindusstørrelsen endres ikke.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
nb: Noen nettsider endrer vindusstørrelse på egen hånd gjennom <i>window.resizeBy()</i> eller <i>window.resizeTo()</i>. Dette valget oppgir hvordan slike forsøk skal behandles.

en: Move window:
nb: Flytt vindu:

en: Allow scripts to change the window position.
nb: Tillat skript å endre vindusplasseringa.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
nb: Ignorer forsøk fra skript på å endre vindusplasseringa. Nettsiden <i>tror</i> den har flyttet vinduet, men selve plasseringa forblir uforandret.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
nb: Noen nettsider endrer vindusposisjonen på egen hånd ved å bruke <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. Dette valget oppgir hvordan slike forsøk skal behandles.

en: Focus window:
nb: Fokuser vindu:

en: Allow scripts to focus the window.
nb: Tillat skript å fokusere vinduet.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
nb: Ignorer forøk fra skript på å få fokus til vinduer. Nettsiden <i>tror</i> den har fått fokus på vinduet, men selve fokuset vil forbil uforandret.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
nb: Noen nettsider setter fokuset på sitt eget nettleservindu på egen hånd ved å bruke <i>window.focus()</i>. Dette fører vanligvis til at vinduet flyttes forrest, og forstyrrer det som brukeren holdt på med. Dette valget oppgir hvordan slike forsøk skal behandles.

en: Modify status bar text:
nb: Endre statuslinjetekst:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
nb: Tillat skript å endre teksten til statuslinja.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
nb: Ignorer forsøk fra skript på å endre statuslinjeteksten. Nettsiden <i>tror</i> den har endret teksten, men selve teksten vil forbli uendret.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
nb: Noen nettsider endrer statuslinjeteksten ved å sette <i>window.status</i> eller <i>window.defaultStatus</i>, og forhindrer dermed at den ekte nettadressen til lenker vises. Dette valget oppgir hvordan slike forsøk skal behandles.

en: Konqueror Browsing Control Module
nb: Styringsmodul for Konqueror nettleser

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
nb: © 1999–2001 Konqueror-utviklerne

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
nb: JavaScript tilgangs kontroll
    Praksisutvidelse pr. domene

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
nb: <h2>JavaScript</h2> På denne siden kan du sette opp om JavaScript- programmer inneholdt i nettsider skal kunne kjøres i Konqueror.<h2>Java</h2> På denne siden kan du bestemme om Java-miniprogrammer inneholdt i nettsider skal kunne kjøres i Konqueror. <br /> <br /><b>NB:</b>Aktivt innhold er alltid en sikkerhetsrisiko. Derfor kan du i Konqueror velge nøyaktig hvilke nettsteder som får lov til å kjøre Java- og JavaScript-programmer i din nettleser.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
nb: Domenespesifikke praksiser

en: &Host or domain name:
nb: &Verts- eller domene-navn:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
nb: Skriv inn navnet til en vert (som www.kde.org) eller et domene, som begynner med punktum (som .kde.org eller .org)

en: You must first enter a domain name.
nb: Du må først oppgi et domenenavn.
