kfmclient - en to nb translation catalogue (10 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
nb: KDE-verktøy for åpning av URL-er fra kommandolinja

en: Non interactive use: no message boxes
nb: Ikke-interaktiv bruk: ingen meldingsbokser

en: Show available commands
nb: Vis tilgjengelige kommandoer

en: Command (see --commands)
nb: Kommando (se --commands)

en: Arguments for command
nb: Argumenter for kommando

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nb: Filene/URL-ene som er åpnet i programmet vil bli slettet etter bruk

en: 
    Syntax:
nb: 
    Syntaks:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
nb:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Åpner et vindu som viser 'url'.
                #  'url' kan være en relativ sti
                #   eller et filnavn, slik som «.» eller katalog/
                #   Hvis 'url' er utelatt blir $HOME brukt i stedet.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
nb:             # Hvis 'mimetype' er oppgitt, så vil den bli brukt til å bestemme
                #   hvilken komponent Konqueror skal bruke. For eksempel kan du sette den til
                #   text/html for en nettside, for å få denne til å dukke opp fortere

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
nb:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Samme som over, men åpner en ny fane med «url» i et åpent 
                #  Konqueror-vindu på det aktive skrivbordet, hvis mulig.
