dirfilterplugin - en to nds translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
nds: Filterbalken versteken

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
nds: Filter:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
nds: Na T&yp filtern

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
nds: Indrääg na Dateityp filtern.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
nds: Filterbalken wiesen

en: Use Multiple Filters
nds: Mehr Filtern bruken

en: Show Count
nds: Tall wiesen

en: Reset
nds: Torüchsetten

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nds: Extra-Warktüüchbalken
