kfmclient - en to nds translation catalogue (8 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
nds: Konsool-Warktüüch vun KDE för dat Opmaken vun URLs

en: Non interactive use: no message boxes
nds: Stummbedrief: keen Narichtenopdukers

en: Show available commands
nds: Verföögbor Befehlen wiesen

en: Command (see --commands)
nds: Befehl (kiek bi --commands)

en: Arguments for command
nds: Argumenten för Befehl

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
nds:   kfmclient openURL "URL" ["MIME-Typ"]
                # Maakt en Finster op, dat "URL" wiest.
                #  "URL" kann en relative Padd wesen,
                #   oder en Dateinaam, as "." oder "ünnerorner/"
                #   Wenn "URL" nich angeven is, warrt $HOME bruukt.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
nds:             # Wenn "MIME-Typ" angeven is, warrt dor de Komponent mit
                #   fastleggt, de Konqueror bruken schall. Wenn Du t.B. för
                #   en Nettsiet "text/html" angiffst, warrt de Siet gauer wiest.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
nds:   kfmclient newTab "URL" ["MIME-Typ"]
                # Dat sülve as baven, man maakt en nieg Tab för "URL" binnen en
                #   lopen Konqueror op, wenn mööglich op den aktuellen Schriefdisch.
