konqueror - en to nds translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

en: Input Required:
nds: Ingaav deit noot:

en: &Execute Shell Command...
nds: &Konsool-Befehl utföhren...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
nds: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Programmfehler, stüer bitte en Fehlerbericht in.

en: Executing shell commands works only on local directories.
nds: Dat Utföhren vun Konsoolbefehlen funkscheneert bloots in lokale Ornern.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
nds: Konsoolbefehl utföhren

en: Execute shell command in current directory:
nds: Konsoolbefehl in den aktuellen Orner utföhren:

en: Output from command: "%1"
nds: Utgaav vun den Befehl: "%1"
