searchbarplugin - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
nds: Söökbalken<p>Giff en Söökbegreep in. Wenn Du den Söökbedrief oder Söökdeenst ännern wullt, klick op dat Lüttbild.</p>

en: Search Bar
nds: Söökbalken

en: Focus Searchbar
nds: Söökbalken aktiveren

en: Find in This Page
nds: Binnen disse Siet söken

en: Select Search Engines...
nds: Söökmaschinen utsöken...

en: Add %1...
nds: %1 tofögen...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
nds: Söök-Warktüüchbalken

en: Set Uri Shortcuts
nds: URI-Tastkombinatschonen fastleggen

en: Name:
nds: Naam:

en: Shortcuts:
nds: Tastkombinatschonen:
