babelfish - en to nds translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nds: Extra-Warktüüchbalken

en: Translate Web Page
nds: Nettsiet översetten

en: Translate Web &Page
nds: Nett&siet översetten

en: &English To
nds: &Engelsch na

en: &French To
nds: &Franzöösch na

en: &German To
nds: &Hoochdüütsch na

en: &Greek To
nds: &Greeksch na

en: &Spanish To
nds: &Spaansch na

en: &Portuguese To
nds: &Portugeesch na

en: &Italian To
nds: &Italieensch na

en: &Dutch To
nds: Ne&dderlannsch na

en: &Russian To
nds: &Russ'sch na

en: &Chinese (Simplified)
nds: &Chineesch (vereenfacht)

en: Chinese (&Traditional)
nds: Chineesch (&traditschonell)

en: &Dutch
nds: &Nedderlannsch

en: &French
nds: &Franzöösch

en: &German
nds: &Hoochdüütsch

en: &Greek
nds: &Greeksch

en: &Italian
nds: &Italieensch

en: &Japanese
nds: &Japaansch

en: &Korean
nds: &Koreaansch

en: &Norwegian
nds: &Norweegsch

en: &Portuguese
nds: &Portugeesch

en: &Russian
nds: &Russ'sch

en: &Spanish
nds: &Spaansch

en: T&hai
nds: T&hailannsch

en: &Arabic
nds: &Araabsch

en: &English
nds: &Engelsch

en: &Chinese (Simplified) to English
nds: &Chineesch (vereenfacht) na Engelsch

en: Chinese (&Traditional) to English
nds: Chineesch (&traditschonell) na Engelsch

en: &Japanese to English
nds: &Japaansch na Engelsch

en: &Korean to English
nds: &Koreaansch na Engelsch

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
nds: Leeg URL

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
nds: De ingeven Adress (URL) is leeg. Bitte verbeter dat un versöök dat nochmaal.
