kcmkonqhtml - en to ne translation catalogue (218 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ne: यसले धेरै अवस्थामा, जस्तै: बीचको माउस बटनले एउटा लिङ्क वा फोल्डर रोज्दा नयाँ सञ्झ्यालको साटोमा नयाँ ट्याब खोल्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
ne: नयाँ सञ्झ्यालको साटोमा नयाँ ट्याबमा लिङ्क खोल्छ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ne: यदि अनुमति दिएको शेल नयाँ ट्याब वा नयाँ सञ्झ्यालमा खोल्दा जाभा स्क्रिप्टले पपअप गर्छ वा गर्दैन।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ne: पपअपलाई नयाँ सञ्झ्यालको साटोमा नयाँ ट्याबमा खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ne: तपाईँले अर्को केडीई कार्यक्रममा यूआरएल क्लिक गर्दा वा यूआरएल खोल्न kfmclient कल गर्ने बेलामा, हालको डेस्कटपले न्यून-नहुने कन्क्वेरर खोज्नेछ र फेला परेमा, यसमा यूआरएल नयाँ ट्याबको रुपमा खुल्नेछ । अन्यथा एउटा नयाँ कन्क्वेरर सञ्झ्याल आवश्यक यूआरएलसँग खुल्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ne: यूआरएल बाहिरबाट कल गरेको बेलामा अवस्थित कन्क्वेररमा ट्याबको रुपमा खुल्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
ne: यसले अग्रभूमिको साटोमा पृष्ठभूमिमा नयाँ ट्याब खोल्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
ne: पृष्ठभूमिमा नयाँ ट्याब खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ne: यसले हालको ट्याब पछाडिको सट्टामा, अन्तिम ट्याब पछाडि पृष्ठबाट खुल्ने नयाँ ट्याब खोल्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
ne: हालको ट्याब पछाडि नयाँ ट्याब खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ne: यदि त्यहाँ दुइ वा बढी ट्याब भएमा यसले ट्याबपट्टी मात्र प्रदर्शन गर्नेछ । अन्यथा यो सधैँ प्रदर्शित हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
ne: एउटा मात्र ट्याब खुल्दा ट्याबपट्टी लुकाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ne: यसले तपाईँलाई बहुविध ट्याब खोलेको बेलामा सञ्झ्याल बन्द गर्न यकीनका लागि सोध्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ne: बहुँविध ट्याबसँग सञ्झ्याल बन्द गर्दा यकीन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ne: यो विकल्प चिनो गरेमा, तपाईँले हालको ट्याबको दायाँको कुनै एउटाको सट्टामा हालको ट्याब बन्द गर्दा पहिले प्रयोग गरेको वा खोलेको ट्याब सक्रिय हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
ne: छवि

en: A&utomatically load images
ne: स्वचालित रुपले छवि लोड गर्नुहोस्

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ne: पूर्णतया लोड नगरिएका छवि फ्रेमको वरिपरि कोर्नुहोस्

[ctx: animations]
en: Enabled
ne: सक्षम पारिएको

[ctx: animations]
en: Disabled
ne: अक्षम पारिएको

en: Show Only Once
ne: एकपटक मात्र देखाउनुहोस्

en: A&nimations:
ne: एनिमेसन:

[ctx: underline]
en: Enabled
ne: सक्षम पारिएको

[ctx: underline]
en: Disabled
ne: अक्षम पारिएको

en: Only on Hover
ne: होभरमा मात्र

en: Und&erline links:
ne: लिङ्क अधोरेखन गर्नुहोस्:

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
ne: यो पृष्ठमा<h1>कन्क्वेरर फन्ट</h1>, तपाईँले हेर्ने वेब पृष्ठमा प्रदर्शन हुने कन्क्वेररको फन्ट कन्फिगर गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Font Si&ze
ne: फन्ट साइज

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ne: यो कन्क्वेररले वेब साइटमा प्रदर्शन गर्न प्रयोग गर्ने सम्बन्धित फन्ट हो ।

en: M&inimum font size:
ne: न्यूनतम फन्ट साइज:

en: &Medium font size:
ne: मध्यम फन्ट साइज:

en: S&tandard font:
ne: मानक फन्ट:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ne: यो वेब पृष्ठमा सामान्य पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग हुने फन्ट हो ।

en: &Fixed font:
ne: स्थायी फन्ट:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ne: यो स्थायी-चौडाइ (जस्तै: असमानुपातिक) पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग हुने फन्ट हो ।

en: S&erif font:
ne: सेरिफ फन्ट:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ne: यो सेरिफको रुपमा चिनो लगाइएको पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग गरिने फन्ट हो ।

en: Sa&ns serif font:
ne: सन्स सेरिफ फन्ट:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ne: यो सन्स-सेरिफको रुपमा चिनो लगाइएको पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग गरिने फन्ट हो ।

en: C&ursive font:
ne: कर्सिभ फन्ट:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ne: यो छड्के रुपमा चिनो लगाइएको पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग गरिने फन्ट हो ।

en: Fantas&y font:
ne: फेन्टासी फन्ट:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ne: यो फेन्टासी फन्टका रुपमा चिनो लगाइएको पाठ प्रदर्शन गर्न प्रयोग गरिने फन्ट हो ।

en: Font &size adjustment for this encoding:
ne: यो सङ्केतनका लागि फन्ट साइज समायोजन:

en: Use Language Encoding
ne: भाषा सङ्केतन प्रयोग गर्नुहोस्

en: Default encoding:
ne: पूर्वनिर्धारित सङ्केतन:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ne: प्रयोग हुने पूर्वनिर्धारित सङ्केतन चयन गर्नुहोस्; सामान्यतया, तपाईँलाई 'भाषा सङ्केतन प्रयोगमा' उत्तम हुन्छ र यसलाई परिवर्तन गर्न पर्दैन ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ne: <b>शैली पाना</b><p> क्यासकेडिङ शैली पानाहरूमा अघिल्ला सूचनाका लागि http://www.w3.org/Style/CSS हेर्नुहोस् </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ne: <b>शैली पाना</b><p>कन्क्वेररले शैली पाना कसरी रेन्डर गर्ने निर्धारण गर्न यो समूह बाकस प्रयोग गर्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
ne: शैली पाना

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ne: <b>पूर्वनिर्धारित शैली पाना प्रयोग गर्नहोस्</b><p>पूर्वनिर्धारित शैली पाना प्रयोग गर्न यो विकल्प चयन गर्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
ne: पूर्वनिर्धारित शैली पाना प्रयोग गर्नहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ne: <b>प्रयोग कर्ता परिभाषीत शैली पाना प्रयोग गर्नुहोस्</b><p>यदि यो विकल्प चिनो गरिएमा, कन्क्वेररले तलको स्थानमा निर्दिष्ट गरिए अनुरुप प्रयोगकर्ता परिभाषीत शैली पाना लोड गर्ने प्रयास गर्नेछ । तपाईँलाई शैली पानाले सम्पुर्ण अधिरोहण गर्न अनुमति दिन्छ, तरिका र वेब पृष्ठहरू तपाईँको ब्राउजरमा दिइएका छन् । निर्दिष्ट गरिएको फाइलमा एउटा वैध शैली पाना समावेश गर्नु पर्छ (बढी सुचनाका लागि क्यासकेडिङ शैली पानाहरूमा http://www.w3.org/Style/CSS हेर्नुहोस्) ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
ne: प्रयोगकर्ता परिभाषित शैली पाना प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ne: <b>पहुँचयोग्य शैली पाना प्रयोग गर्नुहोस्</b><p> यो विकल्प चयन गर्दा तपाईँलाई माउसको सामान्य क्लिकद्वारा पूर्वनिर्धारित फन्ट, फन्ट साइज, र फन्ट रङ परिभाषीत गर्न अनुमति दिइन्छ । केवल अनुकूलन गरिएको संवादमा घुम्नुहोस् र तपाईँले चाहेका विकल्प छान्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
ne: पहुँच योग्य शैली पाना प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
ne: अनुकूलन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ne: <b>फन्ट परिवार</b><p> एउटा फन्ट परिवार फन्टहरूको समूह हो त्यसले एक अर्कासँग परिवार सदस्य मिलाउँछ जस्तै: तीनिहरू बाक्लो, छड्के वा माथिका कुनै पनि सङ्ख्याहरू हुन् ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
ne: फन्ट परिवार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
ne: आधार परिवार:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
ne: <p>यो हालै चयन गरिएको फन्ट परिवार हो</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ne: <b>सबै पाठका लागि समान परिवार प्रयोग गर्नुहोस्</b><p>आधारभूत फन्टको समर्थनमा जहाँ पनि अनुकूल फन्टहरू अधिरोहण गर्न यो विकल्प चयन गर्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
ne: सबै पाठका लागि समान परिवार प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 7
ne: ७

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 8
ne: ८

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 9
ne: ९

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 10
ne: १०

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 11
ne: ११

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 12
ne: १२

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 14
ne: १४

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 16
ne: १६

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 20
ne: २०

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 24
ne: २४

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 32
ne: ३२

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 48
ne: ४८

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 64
ne: ६४

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ne: <b>सबै तत्वहरूका लागि समान साइज प्रयोग गर्नुहोस्</b><p> आधारभूत फन्ट साइजको समर्थनमा अनुकूल फन्ट साइजहरू अधिरोहण गर्न यो विकल्प चयन गर्नुहोस् । सबै फन्टहरू समान साइजमा प्रदर्शित हुनेछन् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
ne: सबै तत्वहरूका लागि समान साइज प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ne: <b>श्यामश्वेत</b><p>साधारणतया तपाईँले हेर्ने यो हो ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
ne: श्यामश्वेत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ne: <b>कालोमा सेतो</b><p>यो तपाईँको शास्त्रीय प्रतिकूल रङ योजना हो ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
ne: कालोमा सेतो

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ne: <b>अनुकूल</b><p>पूर्वनिर्धारित फन्टका लागि एउटा अनुकूल रङ परिभाषीत गर्न यो विकल्प चयन गर्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
ne: अनुकूल

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ne: <b>पृष्ठभूमि</b><p>यो पूर्वनिर्धारित अनुरुप पाठको पछाडि प्रदर्शन गरिएको एउटा पृष्ठभूमि रङ हो । एउटा पृष्ठभूमि छविले यो अधिरोहण गर्ने छ ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
ne: पृष्ठभूमि:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ne: <b>पृष्ठभूमि</b><p>यो ढोका पछाडि पूर्वनिर्धारित अनुकूल पृष्ठभूमि रोज्ने सामर्थ्य रहन्छ ।</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ne: <b>सबै पाठका लागि समान रङ प्रयोग गर्नुहोस्</b><p>पूर्वनिर्धारित फन्टमा तपाईँले रोजेको रङ लागू गर्न त्यस्तै शैली पानामा निर्दिष्ट गरिए अनुरुप कुनै पनि अनुकूल फन्ट लागू गर्न यो विकल्प चयन गर्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
ne: सबै पाठका लागि समान रङ प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ne: <b>अग्रभूमि रङ</b><p>अग्रभूमि रङ पाठमा कोरिएको रङ हो ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
ne: अग्रभूमि:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ne: <b>गुप्त छवि</b><p> चयन गर्दा यसले छवि लोड गर्न कन्क्वेररलाई निषेध गर्नेछ ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
ne: गुप्त छवि

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ne: <b>पृष्ठभूमि छवि गुप्त राख्नुहोस्</b><p>यो विकल्पले चयन गर्दा पृष्ठभूमि छवि लोड गर्न कन्क्वेररलाई निषेध गर्नेछ ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
ne: पृष्ठभूमि छवि गुप्त राख्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
ne: पूर्वावलोकन

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ne: <h1>कन्क्वेरर शैली पाना</h1> यो मोड्युलले तपाईँलाई शैली पाना (CSS) प्रयोग गरेर कनक्वेररमा तपाईँको आफ्नो रङ र फन्ट सेटिङ लागू गर्न अनुमति दिन्छ । तपाईँले या विकल्प निर्दिष्ट गर्न वा तपाईँले यसका स्थानहरूमा देखाएर आफैँले लेखेका शैलीपाना लागू गर्न सक्नुहुन्छ ।<br /> यि सेटिङले सधैँ लेखक साइटद्वारा बनाइएका अन्य सबै सेटिङ भन्दा पहिला श्रेष्ठता पाउँनेछन् भन्ने याद राख्नुहोस् । यो दृश्य कमजोर भएका मानिस वा खराब डिजाइनका कारण पढ्न नसकिने वेब पृष्ठका लागि उपयोगी हुन सक्छ ।

en: Host/Domain
ne: होस्ट/डोमेन

en: Policy
ne: नीति

en: &New...
ne: नयाँ...

en: Chan&ge...
ne: परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: De&lete
ne: मेट्नुहोस्

en: &Import...
ne: आयात गर्नुहोस्...

en: &Export...
ne: निर्यात गर्नुहोस्...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ne: होस्ट वा डोमेन निर्दिष्ट नीति म्यानुअल तरिकाले थप्न यो बटनमा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ne: सूची बाकसमा चयन गरिएका होस्ट वा डोमेनका लागि नीति परिवर्तन गर्न यो बटनमा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ne: सूची बाकसमा चयन गरिएका होस्ट वा डोमेनका नीति मेट्न यो बटन क्लिक गर्नुहोस् ।

en: You must first select a policy to be changed.
ne: तपाईँले परिवर्तन गर्ने नीति पहिला चयन गर्नुपर्छ ।

en: You must first select a policy to delete.
ne: तपाईँले मेट्ने नीति पहिला चयन गर्नुपर्छ ।

en: Use Global
ne: विश्वव्यापी प्रयोग

en: Accept
ne: स्वीकार गर्नुहोस्

en: Reject
ne: अस्वीकार गर्नुहोस्

en: Enable filters
ne: फिल्टर सक्षम पार्नुहोस्

en: Hide filtered images
ne: फिल्टर गरिएका छवि लुकाउनुहोस्

en: Insert
ne: घुसाउनुहोस्

en: Update
ne: अद्यावधिक गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Import...
ne: आयात गर्नुहोस्...

en: Export...
ne: निर्यात गर्नुहोस्...

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
ne: <h1>कन्क्वेरर AdBlocK</h1> कन्क्वेरर AdBlocK ले तपाईँलाई लिङ्क गरिएका छवि र फ्रेमका बिरुद्धमा जाँच गरिने फिल्टरको सूची सिर्जना गर्न अनुमति दिन्छ । URL को त्यो जोडा या छोडिएको छ वा प्लेसहोल्डर छविसँग बदलिएको छ ।

en: Tabbed Browsing
ne: ट्याब गरिएको ब्राउजिङ

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
ne: <h1>कन्क्वेरर ब्राउजर</h1> तपाईँले यहाँ कनक्वेररको ब्राउजर कार्यात्मकता कन्फिगर गर्न सक्नुहुन्छ । कृपया त्यो याद राख्नुहोस् फाइल प्रबन्धकको कार्यत्मकता "फाइल प्रबन्धक" कन्फिगरेसन मोड्युल प्रयोग गरेर कन्फिगर गरिएको हुनुपर्छ । तपाईँले वेब पृष्ठमा यसलाई लोड गर्दा कसरी HTML कोड ह्यन्डल गर्नुपर्ने केही सेटिङ बनाउन सक्नुहुन्छ । यसमा यहाँ कुनै पनि वस्तु परिवर्तन गर्न सधैँ आवश्यक छैन ।

en: Boo&kmarks
ne: पुस्तकचिनो

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ne: पुस्तकचिनो थप्दा नाम र फोल्डर माग्नुहोस्

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ne: यदि यो बाकस जाँच गरिएमा, कन्क्वेररले तपाईँलाई पुस्तक चिनोको शीर्षक परिवर्तन गर्न अनुमति दिन्छ र तपाईँले नयाँ पुस्तकचिनो थप्दा यसलाई भण्डारण गर्न एउटा फोल्डर रोज्छ ।

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ne: पुस्तकचिनो उपकरणपट्टीमा चिनो लगाइएको पुस्तकचिनो मात्र देखाउनुहोस्

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ne: यो बाकस जाँच गरिएमा, कन्क्वेररले पुस्तकचिनो उपकरणपट्टीमा तपाईँले त्यस्तो गर्न पुस्तकचिनो सम्पादकमा चिनो लगाइएको पुस्तकचिनो मात्र देखाउछ ।

en: Form Com&pletion
ne: फारम समाप्ति

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ne: यो बाकस जाँच गरिएमा, कन्क्वेररले तपाईँले वेब फारममा प्रविष्ट गरेका डाटा याद गर्नेछ र यसलाई सबै फारमका समान फाँट भित्र सुझाव दिन्छ ।

en: &Maximum completions:
ne: अधिकतम समाप्ति:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ne: तपाईँले यहाँ कन्क्वेररले फारम फाँटका लागि सम्झने मान चयन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Mouse Beha&vior
ne: माउस व्यवहार

en: Chan&ge cursor over links
ne: लिङ्कमाथिको कर्सर परिवर्तन गर्नुहोस्

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
ne: यदि यो विकल्प सेट छ भने, माउसलाई हाइपरलिङ्क माथि सार्दा कर्सरको आकार परिवर्तन (प्रायजसो हातमा) हुनेछ ।

en: M&iddle click opens URL in selection
ne: चयनमा बीचको क्लिकले यूआरएल खोल्छ

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ne: यो बाकस जाँच गरिएमा, तपाईँले कन्क्वेरर दृश्यमा बीचको क्लिकद्वारा चयनमा यूआरएल खोल्न सक्नुहुन्छ ।

en: Right click goes &back in history
ne: दायाँ क्लिकले पछाडि इतिहासमा जान्छ

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ne: यदि यो बाकस जाँच गरिएमा, तपाईँ कन्क्वेरर दृश्यमा दायाँ क्लिकद्वारा पछाडि इतिहासमा जान सक्नुहुन्छ । प्रसङ्ग मेनुमा पहुँच प्राप्त गर्न दायाँ माउस बटन क्लिक गर्नुहोस् र सार्नुहोस् ।

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
ne: स्वचालित विलम्ब गरिएको रिलोडिङ/रिडाइरेक्टिङ अनुमति दिनुहोस्

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
ne: निश्चित समयको अन्तराल पछि केही वेब पृष्ठले स्वचालित पुन: लोड र पुन: निर्देशन अनुरोध गर्छन् । यो बाकस चिनो हटाइएमा कन्क्वेररले यि अनुरोध बेवास्ता गर्नेछ ।

en: Enable Ja&va globally
ne: जाभा विश्वव्यापी रुपमा सक्षम पार्नुहोस्

en: Java Runtime Settings
ne: जाभा रनटाइम सेटिङ

en: &Use security manager
ne: सुरक्षा प्रबन्धक प्रयोग गर्नुहोस्

en: Use &KIO
ne: KIO प्रयोग गर्नुहोस्

en: &Path to Java executable, or 'java':
ne: कार्यान्वयन योग्य जाभा, वा 'जाभा' लाई मार्ग:

en: Additional Java a&rguments:
ne: थप जाभा तर्क:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ne: एचटीएमएल पृष्ठमा समावेश गर्न सकिने जाभा भित्र लेखिने स्क्रिप्टको कार्यान्वयन सक्षम पार्छ । याद गर्नुहोस्, कुनै पनि ब्राउजरसँग, सक्षम पार्दा सक्रिय सामाग्रीमा सुरक्षा समस्या हुन सक्छ ।

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ne: <p>तपाईँले निर्दिष्ट जाभा नीतिका लागि सेट गरेको डोमेन र होस्ट यो बाकसले समावेश गर्छ । यो नीति डमेन र होस्टले पठाएका पृष्ठमा सक्षम वा अक्षम पार्नका लागि पूर्वनिर्धारित नीतिको साटोमा प्रयोग हुनेछ । </p><p>एउटा नीति चयन गर्नुहोस् र यसलाई परिमार्जन गर्नका लागि दायाँ तिरको नियन्त्रण प्रयोग गर्नुहोस् ।</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ne: जाभा नीति समावेश गर्ने फाइल रोज्न यो बटन क्लिक गर्नुहोस् । यी नीति अवस्थित एकसँग गाभिने छन् । नक्कल प्रविष्टि उपेक्षित हुन्छन् ।

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ne: जिप गरिएका फाइलमा जाभा नीति बचत गर्न यो बटन क्लिक गर्नुहोस् । फाइल, <b>java_policy.tgz</b> नाम गरिएको, फाइल, तपाईँको छनौटको स्थानमा बचत गरिने छ ।

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
ne: तपाईँले यहाँ कुनै पनि विशिष्ट होस्ट वा डोमेनका लागि निर्दिष्ट जाभा नीति सेट गर्न सक्नुहुन्छ । नयाँ नीति थप्नका लागि, केवल <i>नयाँ...</i> बटनमा थिच्नुहोस् र संवाद बाकसद्वारा अनुरोध गरिएका आवश्यक सूचना वितरण गर्नुहोस् । अवस्थित नीति परिवर्तन गर्न, <i>परिवर्तन...</i> बटनमा क्लिक गर्नुहोस् र नीति संवाद बाकसबाट नयाँ नीति रोज्नुहोस् । <i>मट्नुहोस्</i> बटनमा क्लिक गर्दा डोमेनका लागि प्रयोग हुने पूर्वनिर्धारित नीति सेटिङका कारणले चयन गरिएको नीति हट्नेछ ।

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
ne: सुरक्षा प्रबन्धक सक्षम पार्दा स्थान भित्र सुरक्षा प्रबन्धकसँग jvm चल्ने हुन्छ । यसले तपाईँको फाइल प्रणालीमा पढ्न र लेख्न सक्ने गरी, स्वेच्छित सकेट सिर्जना गरेर, र तपाईँको फाइल प्रणालीमा मिलाउन प्रयोग गर्न सकिने अन्य कार्य एप्लेट राख्छ । तपाईँको आफ्नै जोखिममा यो विकल्प अक्षम पार्नुहोस् । तपाईँले नीश्चित साइटबाट डाउनलोड गरिएका बढी अनुमतिको कोड दिन $HOME/.java.policy फाइल जाभा policytool utility मा परिमार्जन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
ne: सञ्जाल यातायतका लागि यसलाई सक्षम पार्दा jvm ले KIO प्रयोग गर्न सक्छ

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
ne: कार्यान्वयन योग्य जाभामा मार्ग प्रविष्ट गर्नुहोस् । यदि तपाईँको मार्गमा jre प्रयोग गर्न चाहनुहुन्छ भने, केवल यसलाई 'जाभाको' रुपमा छोड्नुहोस् । तपाईँलाई फरक jre प्रयोग गर्नु परेमा, कार्यान्वयन योग्य जाभामा मार्ग (जस्तै: /usr/lib/jdk/bin/java), वा 'bin/java' समावेश गर्ने डाइरेक्टरीमा मार्ग (जस्तै: /opt/IBMJava2-13) प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
ne: यदि तपाईँ अवास्तविक मेसिनमा पास हुने विशेष तर्क चाहनुहुन्छ भने, विषयवस्तु यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
ne: सबै एप्लेट नष्ट गरेको बेलामा, एप्लेट सर्भर बन्द भएको हुनेछ । तापनि, jvm सुरुआत गर्दा प्रशस्त समय लिन्छ । तपाईँले ब्राउजिङ गर्दा जाभा प्रक्रिया चलाई राख्न चहानुहुन्छ भने, चाहेको समयसमाप्ति मान सेट गर्न सक्नुहुन्छ । कन्क्वेररको प्रक्रिया हुँदासम्मका लागि जाभा चलाइ राख्न, बन्द गर्ने एप्लेट सर्भर चिनोबाकसलाई चिनो नगरिकन छोड्नुहोस् ।

en: &Java policy:
ne: जाभा नीति:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
ne: माथिको होस्ट वा डोमेनका लागि जाभा नीति चयन गर्नुहोस् ।

en: Ena&ble JavaScript globally
ne: विश्वव्यापी जाभा स्क्रिप्ट सक्षम पार्नुहोस्

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ne: HTML पृष्ठमा समावेश गर्न सकिने (जाभा स्क्रिप्टको रुपमा पनि चिनिन्छ) ECMA- स्क्रिप्टमा लेखिने स्क्रिप्टको कार्यान्वयन सक्षम पार्नुहोस् । याद गर्नुहोस्, कुनै पनि ब्राउजरसँग, स्क्रिप्ट गर्ने भाषा सक्षम पार्दा सुरक्षा समस्या हुन सक्छ ।

en: Enable debu&gger
ne: त्रुटि मोचक सक्षम पार्नुहोस्

en: Enables builtin JavaScript debugger.
ne: builtin जाभा स्क्रिप्ट त्रुटि सच्याउने सक्षम पार्छ ।

en: Report &errors
ne: त्रुटि प्रतिवेदन गर्नुहोस्

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
ne: जाभास्क्रिप्ट कोड कार्यान्वयन हुदाँ उत्पन्न हुने त्रुटिको प्रतिवेदन सक्षम पार्छ ।

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ne: यहाँ तपाईँले कुनै पनि विशेष होस्ट वा डोमेनका लागि निर्दिष्ट जाभा स्क्रिप्ट नीति सेट गर्न सक्नुहुन्छ । नयाँ नीति थप्नका लागि, केवल <i>नयाँ...</i> बटनमा क्लिक गर्नुहोस् र संवाद बाकसद्वारा अनुरोध गरिएको आवश्यक सूचना वितरण गर्नुहोस् । अवस्थित नीति परिवर्तन गर्न, <i>परिवर्तन...</i> बटनमा क्लिक गर्नुहोस् र नीति संवाद बाकसबाट नयाँ नीति रोज्नुहोस् । डोमेनका लागि प्रयोग हुने पूर्वनिर्धारित नीति सेटिङका कारणले<i>मेट्नुहोस्</i> बटनमा क्लिक गर्दा चयन गरिएको नीति हट्नेछ । तपाईँलाई <i>आयात</i> र <i>निर्यात</i> बटनले नीति जिप गिएको फाइलमा बचत गर्न र पुन: प्राप्त गर्न दिदैँ तीनिहरूलाई अन्य मानिसमा सजिलै बाँडफाड गर्न अनुमति दिन्छ ।

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ne: <p>यो बाकसले तपाईँले निर्दिष्ट जाभा स्क्रिप्टका लागि सेट गरेका होस्ट र डोमेन समावेश गर्छ । यो नीति यी डोमेन वा होस्टले पृष्ठमा पठाएका जाभा स्क्रिप्ट सक्षम वा अक्षम पार्दा पूर्वनिर्धारित नीतिको साटोमा प्रयोग गरिने छ । </p><p>एउटा नीति चयन गर्नुहोस् र यसलाई परिमार्जन गर्न दायाँ तिरको नियन्त्रण प्रयोग गर्नुहोस् ।</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ne: जाभा स्क्रिप्ट नीति समावेश गर्ने फाइल रोज्न यो बटन क्लिक गर्नुहोस् । यी नीति अवस्थित एकमा गाभिने छन् । नक्कल प्रविष्टि उपेक्षा गरिन्छ ।

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ne: जिप गरिएको फाइलमा जाभा स्क्रिप्ट नीति बचत गर्न यो बटन क्लिक गर्नुहोस् । <b>javascript_policy.tgz</b> नामको, फाइल, तपाईँको रोजाइको स्थानमा बचत गरिने छन् ।

en: Global JavaScript Policies
ne: विश्वव्यापी जाभा स्क्रिप्ट नीति

en: JavaScript policy:
ne: जाभा स्क्रिप्ट नीति:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ne: माथिको होस्ट र डोमेनका लागि जाभा स्क्रिप्ट नीति चयन गर्नुहोस् ।

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ne: डोमेन-निर्दिष्ट जाभा स्क्रिप्ट नीति

en: Open new windows:
ne: नयाँ सञ्झ्याल खोल्नुहोस्:

en: Use global
ne: विश्वव्यापी प्रयोग गर्नुहोस्

en: Use setting from global policy.
ne: विश्वव्यापी नीतिबाट सेटिङ प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: Allow
ne: अनुमति दिनुहोस्

en: Accept all popup window requests.
ne: सबै पपअप सञ्झ्याल अनुरोध स्वीकार गर्नुहोस् ।

en: Ask
ne: सोध्नुहोस्

en: Prompt every time a popup window is requested.
ne: अनुरोध गरिएको पपअप सञ्झ्याल प्रत्येक समय प्रोम्ट गर्नुहोस् ।

en: Deny
ne: अस्वीकार गर्नुहोस्

en: Reject all popup window requests.
ne: सबै पपअप सञ्झ्याल अनुरोध अस्वीकार गर्नुहोस् ।

en: Smart
ne: छरितो

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ne: स्पष्ट माउस क्लिक वा कुञ्जीपाटी सञ्चालनबाट लिङ्क सक्रिय पारिको बेलामा मात्र पपअप सञ्झ्याल अनुरोध स्वीकार गर्नुहोस् ।

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
ne: तपाईँले यसलाई अक्षम पार्दा, कन्क्वेररले जाभा स्क्रिप्ट आदेश <i>window.open()</i> व्याख्या गर्न बन्द गर्नेछ । यदि तपाईँले pop up ad ब्यानरमा यो आदेशको प्रयोग गर्न साइट नियमित अवलोकन गर्नुहुन्छ भने यो उपयोगि हुन्छ ।<br /><br /><b>द्रष्टव्य:</b> यो विकल्प अक्षम पार्दा उचित सञ्चालनका लागि आवश्यक हुने निश्चित साइट <i>window.open()</i> विच्छेदन हुन पनि सक्छ । यो आकृति सावधान भई प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: Resize window:
ne: सञ्झ्याल रिसाइज:

en: Allow scripts to change the window size.
ne: सझ्याल साइज परिवर्तन गर्न स्क्रिप्टलाई अनुमति दिनुहोस् ।

en: Ignore
ne: उपेक्षा गर्नुहोस्

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ne: सञ्झ्याल साइज परिवर्तन गर्न स्क्रिप्टका प्रयास उपेक्षा गर्नुहोस् । वेब पृष्ठले यसले साइज परिवर्तन गरेको <i>सोच्नेछ</i> तर वास्तविक सञ्झ्याल प्रभावित हुदैँन ।

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ne: केही वेब साइट तिनीहरू आफैँले <i>window.resizeBy()</i> वा <i>window.resizeTo()</i> प्रयोगबाट सञ्झ्याल साइज परिवर्तन गर्छन् । यो विकल्पले त्यस्ता प्रयासको प्रयोगको बारेमा निर्दिष्ट गर्छ ।

en: Move window:
ne: सञ्झ्याल सार्नुहोस्:

en: Allow scripts to change the window position.
ne: सञ्झ्याल स्थिति परिवर्तन गर्न स्क्रिप्टलाई अनुमति दिनुहोस् ।

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ne: सञ्झ्याल स्थिति परिवर्तन गर्ने स्क्रिप्टको प्रयास उपेक्षा गर्नुहोस् । वेब पृष्ठले यसले सञ्झ्याल सारेको <i>सोच्दछ</i> तर वास्तविक स्थिति प्रभावित भएको हुदैँन ।

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ne: केही वेब साइटले तिनीहरू आफैँले <i>window.moveBy()</i> वा <i>window.moveTo()</i> प्रयोग गरेर सञ्झ्याल स्थिति परिवर्तन गर्छन् । यो विकल्पले त्यस्ता प्रयासको प्रयोगको बारेमा निर्दिष्ट गर्छ ।

en: Focus window:
ne: सञ्झ्याल फोकस:

en: Allow scripts to focus the window.
ne: सञ्झ्याल फोकस गर्न स्क्रिप्टलाई अनुमति दिनुहोस् ।

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ne: सञ्झ्याल फोकस गर्न स्क्रिप्टको प्रयास उपेक्षा गर्नुहोस् । वेब पृष्ठले सञ्झ्यालमा फोकस ल्याएको <i>सोच्नेछ</i> तर वास्तविक फोकस परिवर्तन भएको हुने छैन ।

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ne: केही वेब साइटले तीनिहरू आफैँमा <i>window.focus()</i> प्रयोग गरेर ब्राउजर सञ्झ्यालमा फोकस सेट गर्छन् । यसले सधैँ त्यो समयमा प्रयोगकर्ताले समर्पण गरेको कुनै पनि कार्य अगाडि सरेर रोकि सञ्झ्यालमा नेतृत्व गर्छ । यो विकल्पले त्यस्ता प्रयासको आचरण निर्दिष्ट गर्छ ।

en: Modify status bar text:
ne: स्थितिपट्टी पाठ परिमार्जन गर्नुहोस्:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ne: स्थितिपट्टीको पाठ परिवर्तन गर्न स्क्रिप्टलाई अनुमति दिनुहोस् ।

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ne: स्थितिपट्टी पाठ परिवर्तन गर्न स्क्रिप्टको प्रयास उपेक्षा गर्नुहोस् । वेब पृष्ठले पाठ परिवर्तन गरेको <i>सोच्नेछ</i> तर वास्तविक पाठ परिवर्तन भएको हुने छैन ।

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ne: केही वेब साइटले <i>window.status</i> वा <i>window.defaultStatus</i> सेट गरेर स्थितिपट्टी पाठ परिवर्तन गर्छन्, त्यसैले कहिलेकाहीँ हाइपरलिङ्कको वास्तविक URLs प्रदर्शन गर्न रोक्छ । यो विकल्पले त्यस्ता प्रयासको प्रयोगको बारेमा निर्दिष्ट गर्छ ।

en: Konqueror Browsing Control Module
ne: कन्क्वेरर ब्राउजिङ नियन्त्रण मोड्युल

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
ne: (सी) १९९९ - २००१ कन्क्वेरर विकासकर्ता

en: Waldo Bastian
ne: वाल्डो बास्टियन

en: David Faure
ne: डेभिड फाउरे

en: Matthias Kalle Dalheimer
ne: माथियस काले डालहेइमेर

en: Lars Knoll
ne: लार्स कनोल

en: Dirk Mueller
ne: डिर्क मुइलर

en: Daniel Molkentin
ne: डानियल मोलकेनटिन

en: Wynn Wilkes
ne: वाइन विल्केस

en: Leo Savernik
ne: लियो सेभरनिक

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
ne: जाभास्क्रिप्ट पहुँच
    प्रत्येक डोमेन नीति विस्तार नियन्त्रण गर्छ

en: &Java
ne: जाभा

en: Java&Script
ne: जाभा स्क्रिप्ट

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
ne: <h2>जाभा स्क्रिप्ट</h2>यो पृष्ठमा, तपाईँले कन्क्वेररद्वारा कार्यान्वयन हुन अनुमति दिएको हुनुपर्ने वेब पृष्ठमा सम्मिलित जाभा कार्यक्रम कन्फिगर गर्न सक्नुहुन्छ ।<h2>जाभा</h2>यो पृष्ठमा, तपाईँले कार्यान्वयन हुन कन्क्वेररद्वारा अनुमति दिएको हुनुपर्ने जाभा एप्लेट कन्फिगर गर्न सक्नुहुन्छ ।<br /><br /><b>द्रष्टव्य:</b> कन्क्वेररले तपाईँले जाभा र/वा जाभा स्क्रिप्ट कार्यक्रम कार्यान्वयन गर्न चाहनु भएको होस्टबाट ज्यादै fine-grained निर्दिष्ट गर्न अनुमति दिँदा, सक्रिय सामाग्रीमा सधैँ सुरक्षा जोखिम हुन्छ ।

en: &Host or domain name:
ne: होस्ट वा डोमेन नाम:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ne: होस्टको नाम (जस्तै: www.kde.org) वा बिन्दुबाट सुरु हुने (जस्तै: kde.org or .org) एउटा डोमेन, प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: You must first enter a domain name.
ne: तपाईँले पहिला डोमेन नाम प्रविष्ट गर्नुपर्छ ।
