dirfilterplugin - en to nl translation catalogue (9 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
nl: Filterbalk verbergen

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
nl: Op t&ype filteren

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
nl: Items filteren op bestandstype.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
nl: Filterbalk tonen

en: Use Multiple Filters
nl: Meerdere filters gebruiken

en: Show Count
nl: Telling tonen

en: Reset
nl: Herstellen

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: &Hulpmiddelen

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nl: Extra werkbalk
