kcmkonqhtml - en to nl translation catalogue (321 entries)

[ctx: @title:tab]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nl: Lettertype

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
nl: Stijlbladen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
nl: Afbeeldingen

en: A&utomatically load images
nl: Afbeeldingen a&utomatisch laden

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
nl: <html>Als deze optie is ingeschakeld laadt Konqueror automatisch de afbeeldingen die in een webpagina staan. In het andere geval worden er op de plaatsen van de afbeeldingen pictogrammen getoond. U kunt dan de afbeeldingen handmatig laden door op de afbeeldingsknop te klikken. <br /> Tenzij u een erg trage netwerkverbinding hebt kunt u het beste deze optie activeren.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
nl: Rand tekenen rond on&volledig geladen afbeeldingen

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
nl: <html>Als dit keuzevakje is ingeschakeld zal Konqueror een rand om niet volledig geladen afbeeldingen in webpagina's tekenen. <br /> Zeker bij trage netwerkverbindingen verbetert deze optie uw internetervaring.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: animations]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Show Only Once
nl: Een keer tonen

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
nl: <html>Bepaalt hoe Konqueror bewegende afbeeldingen toont.<br /><ul><li><b>Ingeschakeld</b>: toont alle bewegingen in zijn geheel.</li><li><b>Uitgeschakeld</b>: toont nooit bewegende afbeeldingen,  alleen de beginafbeelding zelf</li><li><b>Een keer tonen</b>: toont alle bewegingen slechts één keer, herhaalt ze niet.</li></ul></html>

en: A&nimations:
nl: A&nimaties:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
nl: Diversen

[ctx: underline]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: underline]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Only on Hover
nl: Onder cursor

en: Und&erline links:
nl: Koppelingen on&derstrepen:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
nl: <html>Bepaalt hoe Konqueror omgaat met het onderstrepen van koppelingen:<br /><ul><li><b>Ingeschakeld</b>:koppelingen altijd onderstrepen</li><li><b>Uitgeschakeld</b>: koppelingen nooit onderstrepen</li><li><b>Onder cursor</b>: Koppelingen onderstrepen als deze zich onder de cursor bevinden</li></ul><br /><i>Opmerking: eventuele stijlbladen (CSS) van de bezochte sites kunnen deze waarde overschrijven.</i></html>

en: When Efficient
nl: Wanneer efficiënt

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
nl: Altijd

[ctx: soft scrolling]
en: Never
nl: Nooit

en: S&mooth scrolling:
nl: Vloeie&nd schuiven:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
nl: <html>Bepaalt of Konqueror met stapjes door HTML-pagina's schuift, of vloeiend:<br /><ul><li><b>Altijd</b>: altijd vloeiend door pagina's schuiven.</li><li><b>Nooit</b>:Nooit vloeiend schuiven, schuif met stapjes.</li><li><b>Wanneer efficiënt</b>: alleen vloeiend door pagina's schuiven als dit gedaan kan worden zonder teveel systeembronnen te gebruiken.</li></ul></html>

en: Font Si&ze
nl: Teken&grootte

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
nl: Dit is de relatieve tekengrootte die Konqueror gebruikt om webpagina's weer te geven.

en: M&inimum font size:
nl: M&inimum tekengrootte:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
nl: Konqueror zal de tekst nooit kleiner dan dit formaat tonen,<br /> ongeacht eventuele andere instellingen.

en: &Medium font size:
nl: &Middelste tekengrootte:

en: S&tandard font:
nl: S&tandaard lettertype:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
nl: Dit is het lettertype dat gebruikt wordt om gewone tekst in een webpagina te weergeven.

en: &Fixed font:
nl: &Vast lettertype:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
nl: Dit lettertype wordt gebruikt om tekst met een vaste breedte te weergeven.

en: S&erif font:
nl: L&ettertype met schreef:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
nl: Dit is het lettertype dat gebruikt wordt om tekst die als schreef (serif) f is gemarkeerd te weergeven.

en: Sa&ns serif font:
nl: Schree&floos-lettertype:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
nl: Dit is het lettertype dat gebruikt wordt om tekst die gemarkeerd is als schreefloos (sans-serif) te weergeven.

en: C&ursive font:
nl: &Cursief lettertype:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
nl: Dit is het lettertype dat gebruikt wordt om tekst die gemarkeerd is als "italic" te weergeven.

en: Fantas&y font:
nl: &Fantasie lettertype:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
nl: Dit is het lettertype dat gebruikt wordt om tekst die gemarkeerd is als een fantasie lettertype te weergeven.

en: Font &size adjustment for this encoding:
nl: Aanpa&ssing van tekengrootte voor deze codering:

en: Use Language Encoding
nl: Taalcodering gebruiken

en: Default encoding:
nl: Standaard codering:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
nl: Bepaal welke codering standaard gebruikt zal worden. Normaliter is "Taalcodering gebruiken" voldoende en hoeft u dit niet te wijzigen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cacheEnabled)
en: &Enable cache
nl: Ca&che activeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De cache niet op schijf opslaan maar alleen in geheugen.</p><p>Dit aanzetten betekent dat de cache gewist zal worden bij verlaten van Konqueror</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: Keep cache in &memory
nl: Cache in &geheugen houden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Cache size
nl: &Cachegrootte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cacheSize)
en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
nl: De maximale ruimte op schijf of geheugen die de cache kan gebruiken. Wanneer deze drempel is bereikt, zullen oude pagina's verwijderd worden om ruimte te maken voor nieuwe

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, cacheSize)
en: Auto
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: Use a custom directory to keep the cache
nl: Een aangepaste map gebruiken om de cache in te houden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: &Custom cache directory
nl: &Aangepaste map voor cache

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCachePathLabel)
en: Cache &Directory
nl: &Map voor cache

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, customCacheDir)
en: The custom directory to store cache
nl: Een aangepaste map om de cache in op te slaan

en: &Policy
nl: &Beleid

en: &Management
nl: Be&heer

en: End of session
nl: Einde van de sessie

en: Yes
nl: Ja

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
nl: Zoeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
nl: Interactief zoeken naar hosts en domeinen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
nl: Cookienaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
nl: V&erwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
nl: A&lles verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
nl: &Beleid instellen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
nl: Lijst he&rladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
nl: Waarde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
nl: Domein:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
nl: Pad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
nl: Verloopt op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
nl: Is beveiligd:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
nl: Cookiebeleid wijzigen

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
nl: Nieuw cookiebeleid

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
nl: <qt>Er bestaat reeds een beleid voor <center><b>%1</b></center>. Wilt u deze vervangen?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
nl: Dubbel beleid

en: Replace
nl: Vervangen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
nl: <qt>
    <p>Deze optie activeert de cookie-ondersteuning. Normaal wilt u cookie-ondersteuning activeren en aanpassen zodat deze tegemoet komt aan uw privacybehoeften.</p><p>
    Opmerking: het uitschakelen van cookie-ondersteuning kan er voor zorgen dat veel websites ontoegankelijk worden.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
nl: Coo&kies accepteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
nl: <qt>
    Verwerp zogenaamde cookies van derden. Dit zijn cookies die niet afkomstig zijn van de site die u bezoekt. Bijvoorbeeld, als u de site <b>www.kde.nl</b> bezoekt met deze optie ingeschakeld, dan worden alleen cookies van www.kde.nl verwerkt volgens uw instellingen. Alle andere cookies zullen automatisch worden verworpen. Hiermee beperkt u de kans dat sitebeheerders een profiel kunnen opbouwen van uw dagelijkse internetgewoonten.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
nl: Alleen cookies van originele server acce&pteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
nl: <p>
    Automatisch cookies accepteren die zullen verlopen aan het einde van de huidige sessie. Dergelijke cookies zullen niet worden opgeslagen op uw harde schijf of ander opslagapparaat. In plaats daarvan zullen ze worden verwijderd zodra u alle toepassingen (zoals uw browser) die gebruik maken van deze cookies hebt afgesloten.</p><p><u>Opmerking:</u> als u deze optie selecteert, dan zullen deze uw standaardinstelling alsook uw site-specifieke cookie-instellingen overschrijven.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
nl: Sessie-cookies automat&isch accepteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
nl: <qt>
    Bepaalt hoe cookies die worden ontvangen van een externe computer zullen worden afgehandeld:
    <ul>
    <li><b>Vragen</b> zorgt ervoor dat KDE u vraagt om een bevestiging, telkens als een server een cookie wil plaatsen.</li>
    <li><b>Accepteren</b> zorgt ervoor dat KDE alle cookies zwijgend accepteert.</li>
    <li><b>Tot het eind van de sessie accepteren</b> zorgt ervoor dat KDE alle cookies accepteert, maar dat ze aan het eind van de sessie vervallen.</li>
    <li><b>Weigeren</b> zorgt ervoor dat KDE geen cookies accepteert.</li>
    </ul><p>
    <u>Opmerking:</u> Domeinspecifiekbeleid, welke hieronder kan worden ingesteld, wordt altijd gebruikt in plaats van het standaardbeleid.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
nl: Standaardbeleid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
nl: Alle cookies accep&teren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
nl: &Tot het einde van de sessie accepteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
nl: Om beve&stiging vragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
nl: Alle cookies &verwerpen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
nl: <qt>
    Om een nieuw beleid toe te voegen, klik eenvoudigweg op de knop <b>Toevoegen...</b> en vul de nodige informatie in in het dialoogvenster. Om een bestaand beleid te wijzigen klikt u op de knop <b>Wijzigen...</b> en kiest u een nieuw beleid in het dialoogvenster. Als u op de knop <b>Verwijderen...</b> klikt, dan wordt voor het gekozen domein het standaard cookiebeleid gebruikt. De knop <b>Alles verwijderen</b> zal elk websitespecifiek beleid verwijderen.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
nl: Websitebeleid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
nl: Interactief zoeken naar domeinen

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
nl: Zoeken...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
nl: <qt>
    Lijst met de websites waarvoor u een specifiek cookiebeleid hebt ingesteld. Specifiek beleid overschrijft het standaardbeleid voor deze websites.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
nl: Domein

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
nl: Beleid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTemplateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
nl: &Nieuw...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
nl: Wijzi&gen...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
nl: <qt>
    Voer de naam in van de host of het domein waar dit beleid van toepassing op is. Bijv. <i>www.kde.nl</i> of <i>.kde.nl</i>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
nl: Sitenaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
nl: Voer de host- of domeinnaam in, bijv. .kde.org, waarop het beleid van toepassing is.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
nl: <qt>
    Selecteer het gewenste beleid:
    <ul>
    <li><b>Accepteren</b> - staat deze site toe om een cookie te sturen</li>
    <li><b>Tot het einde van de sessie accepteren</b> - stelt deze site in staat cookies in te stellen die zullen vervallen aan het eind van de sessie.</li>
    <li><b>Verwerpen</b> - verwerpt alle cookies die van deze site afkomstig zijn.</li>
    <li><b>Vragen</b> - vraagt u om een bevestiging als er een cookie van deze site wordt ontvangen</li></ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
nl: Beleid:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
nl: Accepteren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
nl: Tot het einde van de sessie accepteren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
nl: Verwerpen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
nl: Vragen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
nl: <b>Stijlbladen</b><p>Kijk op http://www.w3.org/Style/CSS voor meer informatie over cascading style sheets.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
nl: <b>Stijlbladen</b><p>Gebruik dit groepenvak om te bepalen hoe Konqueror stijlbladen zal tekenen.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
nl: Stijlbladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
nl: <b>Standaard stijlblad gebruiken</b><p>Selecteer deze optie om het standaard stijlblad te gebruiken.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
nl: Standaard &stijlblad gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
nl: <b>Gebruikergedefinieerd stijlblad gebruiken</b><p>Als deze optie is geselecteerd, dan zal Konqueror proberen een gebruikergedefinieerd stijlblad te gebruiken zoals in het onderstaande vak is aangegeven. Het stijlblad geeft u de mogelijkheid om de manier waarop webpagina's worden getekend in uw browser volledig te veranderen. Let erop dat het opgegeven bestand een geldig stijlblad is (zie http://www.w3.org/Style/CSS voor meer informatie over cascaderende stijlbladen).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
nl: Gebr&uikergedefinieerd stijlblad gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
nl: <b>Toegankelijkheidsstijlblad</b> <p>Als u deze optie selecteert, dan kunt met enkele muisklikken u een standaard lettertype, tekengrootte, en tekenkleur opgeven. Wandel eenvoudigweg door de dialog 'Aanpassen' en kies de gewenste opties.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
nl: Toegankelijkheids&stijlblad gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
nl: &Aanpassen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customPageBackgroundBox)
en: Custom Page Background
nl: Achtergrondkleur van aangepaste pagina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Een aangepaste achtergrondkleur voor webpagina's gebruiken. Deze kleur wordt gebruikt:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">wanneer de achtergrondkleur niet expliciet is ingesteld door de pagina of door een aangepast stijlblad</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">voordat een webpagina wordt geladen</li></ul><p align="justify">Een aangepaste achtergrondkleur instellen is meestal nuttig als u een aangepast stijlblad gebruikt die een achtergrondkleur instelt voor de pagina (speciaal een donkere kleur), om een witte flits te vermijden alvorens de pagina wordt geladen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: Use custom &background color
nl: Aangepaste achtergrondkleur gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De te gebruiken aangepaste achtergrondkleur voor webpagina's</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Voeg aan uw aangepaste stijlblad (inclusief het stijlblad voor toegankelijkheid) een regel toe om alle achtergrondkleuren in te stellen naar de aangepaste kleur die u boven koos. Dit vermijdt de noodzaak voor het instellen van de achtergrondkleur zowel in het stijlblad als in de configuratiedialoog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Opmerkingen:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">de regel zal overschreven worden door andere regels voor achtergrondkleuren in uw aangepaste stijlblad die de gebruikelijke CSS regels gebruiken</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">de regel wordt niet echt toegevoegd aan het bestand dat uw aangepaste stijlblad toegevoegd; het wordt slechts ingevoegd in de kopie die Konqueror in geheugen houdt. Dit betekent dat als u het stijlblad in andere browsers gebruikt, u de regel er handmatig aan moet toevoegen.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: Add custom background color to stylesheet
nl: Aangepaste achtergrondkleur toevoegen aan stijlblad

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
nl: <b>Lettertypefamilie</b>Een lettertypefamilie is een groep lettertypen die met elkaar overeen komen, met familieleden die bijv. vet, cursief e.d. zijn.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
nl: Lettertypefamilie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
nl: Basisfamilie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
nl: <p>Dit is de momenteel geselecteerde lettertypefamilie</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
nl: <b>Gebruik dezelfde familie voor alle tekst.</b><p>Selecteer deze optie om alle aangepaste lettertypen te vervangen door het basislettertype.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
nl: Dezelfde familie voor alle tekst gebruiken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
nl: Tekengrootte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
nl: Basisteken&grootte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
nl: <b>Dezelfde grootte gebruiken voor alle elementen</b><p>Selecteer deze optie om de aangepaste tekengroottes te overschrijven door de basis tekengrootte. Alle tekst wordt dan weergegeven met dezelfde grootte.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
nl: Dezelfde grootte gebr&uiken voor alle elementen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
nl: Kleuren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
nl: <b>Zwart op wit</b><p>Dit is wat u normaliter ziet.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
nl: &Zwart op wit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
nl: <b>Wit op zwart</b><p>Dit is uw klassieke omgekeerde kleurenschema.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
nl: &Wit op zwart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
nl: <b>Aangepast</b><p>Selecteer deze optie om een aangepaste kleur op te geven voor het standaard lettertype.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
nl: Aangepas&t

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
nl: <b>Achtergrond</b><p>Deze achtergrondkleur is degene die standaard wordt weergegeven achter de tekst. Een achtergrondafbeelding zal deze overschrijven.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
nl: Ac&htergrond:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
nl: <b>Achtergrond</b><p>Achter deze deur ligt de mogelijkheid om een eigen standaardachtergrond te kiezen.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
nl: <b>Dezelfde kleur voor alle tekst gebruiken</b><p>Selecteer deze optie om uw gekozen kleur toe te passen op het standaardlettertype en op elk aangepaste lettertype dat is opgegeven in een stijlblad.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
nl: Dezelfde kleur voor alle tekst gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
nl: <b>Voorgrondkleur</b><p>De voorgrondkleur is de kleur waarmee tekst getekend wordt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
nl: &Voorgrond:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
nl: <b>Afbeeldingen</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
nl: <b>Afbeeldingen onderdrukken</b><p>Hiermee verhindert u dat Konqueror afbeeldingen laadt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
nl: A&fbeeldingen onderdrukken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
nl: <b>Achtergrondafbeeldingen onderdrukken</b><p>Hiermee verhindert u dat Konqueror achtergrondafbeeldingen laadt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
nl: Achtergrondafbeeldingen onderdrukken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
nl: Voorbeeld

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
nl: <h1>Konqueror Stijlbladen</h1> Met deze module kunt u uw eigen instellingen voor lettertypen en kleuren in Konqueror gebruiken door middel van stijlbladen (CSS). U kunt hier opties opgeven, of uw zelfgeschreven stijlbladen toepassen door naar de locatie ervan te verwijzen.<br />Deze instellingen worden altijd toegepast in plaats van alle andere instellingen die door de auteur van de site zijn opgegeven. Dit kan zeer handig zijn voor gebruikers die slechtziend zijn of voor webpagina's die onleesbaar zijn door een slechte opmaak.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
nl: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Kop 1</h1>
    <h2>Kop 2</h2>
    <h3>Kop 3</h3>
    
    <p>Gebruikergedefinieerde stijlbladen staan vergrote
    toegankelijkheid toe voor visueel gehandicapte
    personen.</p>
    
    </body>
    </html>

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
nl: Do&meinspecifiek

en: Host/Domain
nl: Host/Domein

en: De&lete
nl: Verw&ijderen

en: &Import...
nl: &Importeren...

en: &Export...
nl: &Exporteren...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
nl: Druk op deze knop om handmatig een host- of domeinspecifiek beleid toe te voegen.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
nl: Druk op deze knop om het beleid voor de host of domein die u in het vak hebt geselecteerd te bewerken.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
nl: Druk op deze knop om het beleid te verwijderen voor de host of domein die u in het vak hebt geselecteerd.

en: You must first select a policy to be changed.
nl: Selecteer eerst het te wijzigen beleid.

en: You must first select a policy to delete.
nl: Selecteer eerst een beleid om te verwijderen.

en: Use Global
nl: Globaal gebruiken

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
nl: Nieuw JavaScript-beleid

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
nl: JavaScript-beleid wijzigen

en: JavaScript policy:
nl: JavaScript-beleid:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
nl: Selecteer een JavaScript-beleid voor bovenstaande host- of domeinnaam.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
nl: Domeinspecifiek JavaScript-beleid

en: Enable filters
nl: Filters inschakelen

en: Hide filtered images
nl: Gefilterde afbeeldingen verbergen

en: Manual Filter
nl: Handmatig filter

en: Search:
nl: Zoeken:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
nl: <qt>Filterexpressie (bijv. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">meer informatie</a>):

en: Automatic Filter
nl: Automatisch filter

en: Automatic update interval:
nl: Automatisch opwaarderingsinterval:

en:  day |  days
nl[0]:  dag
nl[1]:  dagen

en: Insert
nl: Invoegen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Import...
nl: Importeren...

en: Export...
nl: Exporteren...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
nl: <qt>Meer informatie over <a href="importhelp">importformaat</a>, <a href="exporthelp">exportformaat</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
nl: Reclamefilters (AdBlocK) activeren of deactiveren. Wanneer geactiveerd moet u een set URL expressies definiëren in de filterlijst zodat het blokkeren van reclame kan worden toegepast.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
nl: Wanneer ingeschakeld zullen geblokkeerde afbeeldingen volledig uit de pagina worden verwijderd. Anders wordt er een plaatshouder 'geblokkeerde' afbeelding gebruikt.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
nl: Dit is de lijst met URL-adresfilters die kunnen worden toegepast op alle ingebedde afbeeldingen en media objecten.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
nl: <qt><p>Voer een filterexpressie in. Filters kunnen gedefinieerd worden als ofwel:<ul><li>een shell-stijl joker, bijv. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, de jokers<tt>*?[]</tt> kunnen worden gebruikt</li><li>een volledige reguliere expressie door de tekenreeks te omgeven met '<tt>/</tt>', bijv. <tt>/\/(ad|banner)\./ </tt></li></ul><p>Elke filtertekenreeks kan worden voorafgegaan door '<tt>@@</tt>'als item op de wittelijst (toestaan) elke overeenkomende URL, wat voorrang heeft over een zwartelijst (blokkering) filter.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
nl: <qt><p>Het filter-import-formaat is een bestand met platte tekst. Blanco regels, commentaarregels die beginnen met '<tt>!</tt>' en de kopregel <tt>[AdBlock]</tt> worden genegeerd. Elke andere regel wordt toegevoegd als een filterexpressie.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
nl: <qt><p>Het filterexportformaat is een bestand met platte tekst. Het besatnd begint met een kopregel <tt>[AdBlock]</tt>, waarna alle filters volgen elk op een aparte regel.

en: Import Filters
nl: Importfilters

en: Export Filters
nl: Filters exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Name
nl: Naam

en: URL
nl: URL-adres

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
nl: Voeg de aangepaste startpagina in

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
nl: Wanneer een nieuw &Tabblad wordt aangemaakt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
nl: Introductiepagina tonen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Speed Dial
nl: Snelkiezer tonen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
nl: Mijn startpagina tonen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
nl: Een lege pagina tonen

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
nl: Mijn bladwijzers tonen

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
nl: Startpagina selecteren

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
nl: Dit is de URL van de webpagina die Konqueror zal tonen bij opstarten.

en: Home page:
nl: Webpagina:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
nl: Webpagina selecteren

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
nl: Dit is het URL-adres van de webpagina waar Konqueror (als webbrowser) naar toe zal gaan als op de knop "Home" wordt gedrukt.

en: Default web browser engine:
nl: Standaard webbrowser-engine:

en: When splitting a view
nl: Bij splitsen van een beeld

en: Always duplicate current view
nl: Altijd huidig beeld dupliceren

en: Duplicate current view only for local files
nl: Huidig beeld alleen voor locale bestanden dupliceren

en: When starting up, restore state from last time
nl: Bij opstarten, herstellen van status uit de laatste keer

en: Boo&kmarks
nl: Blad&wijzers

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
nl: Vragen om naam en map bij toevoegen van bladwijzers

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
nl: Als dit keuzevakje is geselecteerd, dan zal Konqueror u tijdens het toevoegen van bladwijzers vragen om een titel en in welke map u de bladwijzer wilt opslaan.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
nl: Alleen gemarkeerde bladwijzers tonen in de werkbalk met bladwijzers

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
nl: Als dit keuzevakje is geselecteerd zal Konqueror alleen de bladwijzers in de bladwijzerbalk tonen die u hebt gemarkeerd in de bladwijzerbewerker.

note: i18n("Form Com&pletion"), widget()); m_pFormCompletionCheckBox->setCheckable(true); QFormLayout *laygroup2 = new QFormLayout(m_pFormCompletionCheckBox);
en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan onthoudt Konqueror de gegevens die u in webformulieren invult. Deze gegevens worden gebruikt om aanvulsuggesties te geven bij alle andere formulieren.

en: &Maximum completions:
nl: &Maximum aantal aanvullingen:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
nl: Hier kunt u aangeven hoeveel waarden Konqueror zal onthouden voor een formulierveld.

en: Mouse Beha&vior
nl: M&uisgedrag

en: M&iddle click opens URL in selection
nl: M&iddelste muisklik opent URL in selectie

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
nl: Indien geactiveerd kunt u het URL-adres in de selectie openen door op de middelste muistoets te klikken in een Konqueror-venster.

en: Right click goes &back in history
nl: Rechter muisklik gaat &terug in de geschiedenis

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
nl: Als dit keuzevakje is geselecteerd, dan kunt u terugbladeren in de geschiedenis door met de rechter muisknop te klikken in een Konqueror-venster. Om toegang te krijgen tot het contextmenu, klik op de rechter muisknop en beweeg uw muis.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
nl: Activatie van toegankelijkheids&toetsen via de Ctrl-toets inschakelen

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
nl: Als u tijdens het bekijken van webpagina's op de Ctrl-toets drukt activeert u KDE's toegankelijkheidstoetsen. Door dit vakje uit te schakelen zet u deze functie uit. Herstart Konqueror om deze wijziging door te voeren.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
nl: Stuur de DNT-header om websites te vertellen dat u niet gevolgd wilt worden

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
nl: <p>Dit vakje activeren als u een website wilt laten weten dat u uw gewoonten bij het webbrowsen niet gevolgd wilt zien.</p><p><strong>Waarschuwing:</strong> deze header wordt als verouderd gezien, het zal dus waarschijnlijk genegeerd worden door de meeste webpagina's.</p>

en: Offer to save website passwords
nl: Het opslaan van wachtwoorden aanbieden

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
nl: Deactiveer dit vakje om te voorkoemen dat het opslaan van wachtwoorden wordt aangeboden

en: Display online PDF files using WebEngine
nl: Online PDF-bestanden tonen met gebruik van WebEngine

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
nl: Dit vak deactiveren om online PDF-bestanden te tonen zoals geconfigureerd in Systeeminstellingen

en: Always display files from web pages in a new tab
nl: Toon bestanden uit webpagina's altijd in een nieuw tabblad

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
nl: <p>Bij het tonen van bestanden in Konqueror uit koppelingen in webpagina's, gebruik altijd een nieuw tabblad

en: Ena&ble JavaScript globally
nl: JavaScript glo&baal activeren

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
nl: Hiermee bepaalt u of de scripts, geschreven in ECMA_Script (JavaScript), die in html-pagina's voorkomen, uitgevoerd mogen worden. Houd er rekening mee dat het uitvoeren van scripttalen, zoals in elke browser,  beveiligingsrisico's met zich meebrengt.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
nl: U kunt hier voor elke host of domein uw eigen JavaScript-beleid instellen. Om een nieuw beleid toe te voegen, drukt u eenvoudigweg op de knop <i>Toevoegen...</i> en vult u de benodigde informatie in. Om een bestaand beleid te wijzigen drukt u op de knop <i>Bewerken...</i> en kiest u een ander beleid in het dialoogvenster. U verwijdert een beleid door op de knop <i>Verwijderen</i> te drukken. Het standaardbeleid wordt dan voortaan op dit domein toegepast. Met de knoppen <i>Importeren</i> en <i>Exporteren</i> kunt u op eenvoudige wijze uw beleidinstellingen uitwisselen met andere personen door ze op te slaan in een gecomprimeerd bestand.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
nl: <p>Dit vak bevat de domeinen en hosts waar u een specifiek JavaScript-beleid voor hebt ingesteld. Dit beleid wordt toegepast in de plaats van het standaardbeleid voor het in/uitschakelen van JavaScript op de documenten die door deze domeinen of hosts verstuurd worden. </p><p> Selecteer een beleid en gebruik de knoppen rechts om deze te bewerken.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
nl: Druk op deze knop om het bestand te kiezen dat JavaScript-beleidinstellingen bevat. Deze worden samengevoegd met de reeds aanwezige beleidinstellingen. Dubbele ingangen worden genegeerd.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
nl: Druk op deze knop om u JavaScript-beleid op te slaan in een gecomprimeerd bestand. Het bestand, <b>javascript_policy.tgz</b> genaamd, wordt dan opgeslagen op een locatie naar keuze.

en: Global JavaScript Policies
nl: Globaal JavaScript-beleid

en: Open new windows:
nl: Nieuwe vensters openen:

en: Use global
nl: Globaal gebruiken

en: Use setting from global policy.
nl: Gebruik de instelling van het globale beleid.

en: Allow
nl: Toestaan

en: Accept all popup window requests.
nl: Alle popup-vensters accepteren.

en: Prompt every time a popup window is requested.
nl: Telkens vragen of een popup-vensters mag worden geopend.

en: Deny
nl: Verwerpen

en: Reject all popup window requests.
nl: Alle popup-vensters weigeren.

en: Smart
nl: Intelligent

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
nl: Popup-vensters alleen accepteren als deze zijn geactiveerd via een expliciete muisklik of toetsenbordhandeling.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
nl: Als u deze optie uitschakelt, dan stopt Konqueror met het uitvoeren van het JavaScript-commando <i>window.open()</i>. Dit is handig voor als u regelmatig websites bezoekt die veelvuldig gebruik maken van dit commando om nieuwe vensters met reclame te openen. <br /><br /><b>Opmerking:</b> als u deze optie uitschakelt, dan zijn sommige sites die dit commando nodig hebben om normaal te functioneren niet meer te gebruiken met Konqueror. Gebruik deze instelling dus zorgvuldig.

en: Resize window:
nl: Venstergrootte wijzigen:

en: Allow scripts to change the window size.
nl: Toestaan dat scripts de venstergrootte wijzigen.

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
nl: Negeer pogingen van scripts om de venstergrootte te wijzigen. De webpagina zelf merkt <i>niet</i> dat deze het venstergrootte <i>niet</i> heeft gewijzigd.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
nl: Sommige websites wijzigen de venstergrootte via het commando <i>window.resizeBy()</i> of <i>window.resizeTo()</i>. Deze optie bepaalt hoe Konqueror hier mee om gaat.

en: Move window:
nl: Venster verplaatsen:

en: Allow scripts to change the window position.
nl: Toestaan dat scripts de vensterpositie wijzigen.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
nl: Negeer pogingen van scripts om de vensterpositie te wijzigen. De Webpagina zelf merkt <i>niet</i> dat het venster <i>niet</i> van positie is veranderd.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
nl: Sommige webpagina's veranderen de vensterpositie via het commando <i>window.moveBy()</i> of <i>window.moveTo()</i>. Deze optie bepaalt hoe Konqueror hier mee om gaat.

en: Focus window:
nl: Vensterfocus:

en: Allow scripts to focus the window.
nl: Toestaan dat scripts het venster de focus geven.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
nl: Negeer pogingen van scripts om het venster de focus te geven. De webpagina zelf merkt <i>niet</i> dat de focus niet is gewijzigd.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
nl: Sommige websites geven een bepaald browservenster de focus via het commando <i>window.focus()</i>. Dit betekent normaliter dat het venster wordt geactiveerd en naar de voorgrond verplaatst, waarbij de gebruiker wordt onderbroken bij zijn bezigheden. Deze optie bepaalt hoe Konqueror hier mee om gaat.

en: Modify status bar text:
nl: Statusbalktekst aanpassen:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
nl: Toestaan dat scripts de tekst van de statusbalk wijzigen.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
nl: Negeer pogingen van scripts om de statusbalktekst te wijzigen. De webpagina merkt <i>niet</i> dat de tekst in de statusbalk ongewijzigd blijft.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
nl: Sommige webpagina's wijzigen de tekst in de statusbalk via het commando <i>window.status</i> of <i>window.defaultStatus</i>. Dit wordt vaak gebruikt om de weergave van URL-adressen of hyperkoppelingen te onderdrukken. Deze optie bepaalt hoe Konqueror hier mee om gaat.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
nl: Domeinspecifiek beleid

en: &Host or domain name:
nl: &Host- of domeinnaam:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
nl: Voer hier de naam in van een host (zoals www.kde.nl) of een domein, beginnend met een stip (zoals .kde.nl of .nl)

en: You must first enter a domain name.
nl: Voer eerst een domeinnaam in.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsOptions)
en: Tabs Behavior
nl: Gedrag van tabbladen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Aspect
nl: Verhouding

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
nl: Dit zorgt er voor dat de tabbalk alleen wordt weergegeven als er twee of meer tabbladen zijn. Anders wordt de balk altijd weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
nl: Tabbalk verbergen als slechts een tabblad is geopend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab bar position
nl: Tabbalkpositie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Choose where to display the tabs bar
nl: Kies waar de tabbladbalk wordt getoond

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Above contents
nl: Boven de inhoud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Below contents
nl: Onder de inhoud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Left of contents
nl: Links van de inhoud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Right of contents
nl: Rechts van de inhoud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Usage
nl: Gebruik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
nl: Dit zorgt ervoor dat er een nieuw tabblad in plaats van een nieuw venster zal worden geopend als u bijv. een koppeling of map aanklikt met de middelste muisknop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
nl: Koppel&ingen openen in nieuw tabblad in plaats van nieuw venster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
nl: Of nieuwe documenten die via JavaScript worden geopend in een nieuw venster of nieuw tabblad zullen worden geopend.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
nl: Pop&ups openen in nieuw tabblad in plaats van nieuw venster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
nl: Als u op een URL-adres in een ander KDE-programma klikt, of kfmclient aanroept om een URL-adres te openen, dan wordt er op het huidige bureaublad gezocht naar een actief Konqueror-venster. Vervolgens wordt het URL-adres in een nieuw tabblad geopend. Anders wordt een nieuw Konqueror-venster geopend met het gewenste URL-adres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
nl: Nieuw tabblad openen in Konqueror als er extern een URL-adres wordt aangeroepen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: New Tab Behavior
nl: Nieuw gedrag van tabbladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit zorgt ervoor dat een nieuw tabblad in de achtergrond wordt geopend, in plaats van in de voorgrond.</p><p>Druk op <span style=" font-family:'Fira Code';">Shift</span> bij openen van een nieuw tabblad om dit gedrag om te draaien</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
nl: Nieuwe tabbladen op de achtergrond o&penen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
nl: Dit zorgt er voor dat een nieuw tabblad wordt geopend achter het huidige tabblad, in plaats van achter het laatste tabblad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
nl: &Nieuw tabblad openen achter huidig tabblad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Closing
nl: Wordt gesloten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
nl: Dit zorgt er voor dat er op elk tabblad een sluitknop wordt getoond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
nl: &Sluitknop tonen op tabbladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
nl: Als u met de middelste muisknop of de muiswiel op een tabblad klikt, dan zal die worden gesloten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
nl: Middelklik op een tabblad sluit deze

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
nl: Dit zorgt ervoor dat u om een bevestiging wordt gevraagd als u een venster wilt sluiten waarin meerdere tabbladen actief zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
nl: Bevestiging &vragen bij het sluiten van vensters met meerdere tabbladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
nl: Selecteer dit om het vorig gebruikte of geopende tabblad te activeren wanneer u het huidige tabblad sluit. Normaliter wordt het tabblad rechts van het huidige tabblad geactiveerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
nl: Vorig gebruikt tabblad activeren bij het sluiten van het huidige tabblad

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
nl: Naam van gebruikersagent kiezen

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
nl: Naam van gebruikersagent

en: there are templates with empty names
nl: er zijn sjablonen met lege namen

en: there are multiple templates with the same name
nl: er zijn meerdere sjablonen met dezelfde naam

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
nl: Ongeldige namen van gebruikersagent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customUABox)
en: Existing identifications
nl: Bestaande identificaties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Content
nl: Inhoud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editTemplateBtn)
en: &Edit...
nl: Be&werken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameTemplateBtn)
en: &Rename...
nl: He&rnoemen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateTemplateBtn)
en: Du&plicate...
nl: Du&pliceren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTemplateBtn)
en: &Delete
nl: Verwij&deren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useTemplateBtn)
en: Choose &selected identification
nl: Ge&selecteerde identificatie kiezen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geactiveerd, schakel het kiezen van een aangepaste identificatie uit en gebruik de standaard</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: Use &default identification
nl: Stan&daard identificatie gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Custom identification
nl: &Aangepaste identificatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userAgentString)
en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De identificatie van de browser gebruiken om wanneer de standaard identificatie is uitgeschakeld.</p><p>U kunt het handmatig invoeren of starten met één uit de onderstaande lijst en deze naar behoefte wijzigen.</p></body></html>
