babelfish - en to nn translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nn: Ekstra-verktøylinje

en: Translate Web Page
nn: Omset nettside

en: Translate Web &Page
nn: &Omset nettside

en: &English To
nn: &Engelsk til

en: &French To
nn: &Fransk til

en: &German To
nn: &Tysk til

en: &Greek To
nn: &Gresk til

en: &Spanish To
nn: &Spansk til

en: &Portuguese To
nn: &Portugisisk til

en: &Italian To
nn: &Italiensk til

en: &Dutch To
nn: &Nederlandsk til

en: &Russian To
nn: &Russisk til

en: &Chinese (Simplified)
nn: &kinesisk (forenkla)

en: Chinese (&Traditional)
nn: kinesisk (&tradisjonell)

en: &Dutch
nn: &nederlandsk

en: &French
nn: &fransk

en: &German
nn: &tysk

en: &Greek
nn: &gresk

en: &Italian
nn: &italiensk

en: &Japanese
nn: &japansk

en: &Korean
nn: &koreansk

en: &Norwegian
nn: &norsk (bokmål)

en: &Portuguese
nn: &portugisisk

en: &Russian
nn: &russisk

en: &Spanish
nn: &spansk

en: T&hai
nn: t&hai

en: &Arabic
nn: &arabisk

en: &English
nn: &engelsk

en: &Chinese (Simplified) to English
nn: &Kinesisk (forenkla) til engelsk

en: Chinese (&Traditional) to English
nn: Kinesisk (&tradisjonell) til engelsk

en: &Japanese to English
nn: &Japansk til engelsk

en: &Korean to English
nn: &Koreansk til engelsk

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
nn: Feil i nettadresse

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
nn: Nettadressa du oppgav er ugyldig. Rett ho opp, og prøv så på nytt.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
nn: Du les denne sida over eit sikra samband.<nl/><nl/>Adressa til sida vert send til omsettingstenesta,<nl/>som kanskje vil henta ein ikkje-sikra versjon av sida.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
nn: Tryggleiksåtvaring
