dirfilterplugin - en to nn translation catalogue (9 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
nn: Gøym filterlinje

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
nn: Filtrer etter t&ype

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
nn: Filtrer etter filtype.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
nn: Vis filterlinje

en: Use Multiple Filters
nn: Bruk fleire filter

en: Show Count
nn: Vis tal

en: Reset
nn: Nullstill

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nn: Ekstra-verktøylinje
