imgalleryplugin - en to nn translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
nn: Lag biletgalleri

en: Create
nn: Opprett

en: Image Gallery for %1
nn: Biletgalleri for %1

en: Look
nn: Utsjånad

en: Page Look
nn: Sideutsjånad

en: &Page title:
nn: &Sidetittel:

en: I&mages per row:
nn: B&ilete per rad:

en: Show image file &name
nn: Vis &namn på biletfil

en: Show image file &size
nn: Vis &filstorleik

en: Show image &dimensions
nn: Vis &biletstorleik

en: Fon&t name:
nn: Skrif&tnamn:

en: Font si&ze:
nn: Skriftst&orleik:

en: &Foreground color:
nn: &Framgrunnsfarge:

en: &Background color:
nn: &Bakgrunnsfarge:

en: Folders
nn: Mapper

en: &Save to HTML file:
nn: &Lagra til HTML-fil:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
nn: <p>Namnet på HTML-fila du vil lagra galleriet til.</p>

en: &Recurse subfolders
nn: &Ta med undermapper

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
nn: <p>Om undermapper skal vera med i biletgalleriet.</p>

en: Endless
nn: Uendeleg

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
nn: <p>Du kan avgrensa talet på mapper som skal vera med i biletgalleriet ved å velja ei øvre grense for mappedjupna.</p>

en: Rec&ursion depth:
nn: &Mappedjupn:

en: Copy or&iginal files
nn: Kopier &originalfilene

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
nn: <p>Lag ein kopi av alle bileta, slik at galleriet brukar kopiane i staden for dei opphavlege biletfilene.</p>

en: Use &comment file
nn: Bruk &kommentarfil

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
nn: <p>Kryss av her dersom du vil velja ei fil med kommentarar som skal brukast som bilettekstar.</p><p>I hjelpeteksten «Kva er dette?» nedanfor finn du informasjon om filformatet.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
nn: <p>Her kan du velja namnet på kommentarfila, som inneheld bilettekstane til bileta på formatet</p><p>FILNAMN1:<br />Skildring<br /><br />FILNAMN2:<br />Skildring<br /><br />og så vidare.</p>

en: Comments &file:
nn: Kommentar&fil:

en: Thumbnails
nn: Miniatyrbilete

en: Image f&ormat:
nn: Biletf&ormat:

en: Thumbnail size:
nn: Storleik på miniatyrbileta:

en: &Set different color depth:
nn: &Vel ei anna fargedjupn:

en: Color depth:
nn: Fargedjupn:

en: &Create Image Gallery...
nn: &Lag biletgalleri …

en: Could not create the plugin, please report a bug.
nn: Klarte ikkje laga programtillegget. Du bør melda frå om denne feilen.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
nn: Du kan berre laga biletgalleri i lokale mapper.

en: Creating thumbnails
nn: Lagar miniatyrbilete

en: Could not create folder: %1
nn: Klarte ikkje laga ny mappe: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
nn: <i>Tal på bilete</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
nn: <i>Laga</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
nn: <i>Undermapper</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
nn: Laga miniatyrbilete for: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
nn: Klarte ikkje laga miniatyrbilete for: 
    %1

en: Could not open file: %1
nn: Klarte ikkje opna fila: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy
