kfmclient - en to nn translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
nn: KDE-verktøy for opning av nettadresser frå kommandolinja

en: Non interactive use: no message boxes
nn: Ikkje-interaktiv bruk: ingen meldingsvindauge

en: Show available commands
nn: Vis tilgjengelege kommandoar

en: Command (see --commands)
nn: Kommando (sjå --commands)

en: Arguments for command
nn: Argument for kommando

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nn: Filene/nettadressene som er opna av programmet vert sletta etter bruk

en: 
    Syntax:
nn: 
    Syntaks:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
nn:   kfmclient openURL «url» [«mimetype»]
                # Opnar eit vindauge som viser «url».
                #   «url» kan vera ein relativ sti eller
                #   eit filnamn, som . eller underkatalog/
                #   Dersom «url» ikkje er med, vert
                #   $HOME brukt i staden.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
nn:             # Dersom «mimetype» er spesifisert, vert denne brukt til å avgjera
                #   kva for komponent Konqueror skal bruka. Du kan for eksempel
                #   setja denne til text/html for at den skal visast fortare.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
nn:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same som over, men prøver å opnar ei ny fane med «url» i
                #   eit ope Konqueror-vindauge på det aktive skrivebordet.

en: Syntax error, not enough arguments
nn: Syntaksfeil: for få argument

en: Syntax error, too many arguments
nn: Syntaksfeil: for mange argument

en: Syntax error, unknown command '%1'
nn: Syntaksfeil: ukjend kommando «%1»
