libkonq - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: &Open
nn: &Opna

en: Create &Folder...
nn: Lag &mappe …

en: &Restore
nn: &Gjenopprett

en: Show Original Directory
nn: Vel opphavsmappe

en: Show Original File
nn: Vis opphavsfil

en: &Empty Trash Bin
nn: &Tøm papirkorga

en: &Configure Trash Bin
nn: &Set opp papirkorga

en: &Bookmark This Page
nn: Lag &bokmerke til denne sida

en: &Bookmark This Location
nn: Lag &bokmerke til denne adressa

en: &Bookmark This Folder
nn: Lag &bokmerke til denne mappa

en: &Bookmark This Link
nn: Lag &bokmerke til denne lenkja

en: &Bookmark This File
nn: Lag &bokmerke til denne fila

en: Preview In
nn: Førehandsvis i

en: Open Terminal Here
nn: Opna terminal her

en: &Properties
nn: &Eigenskapar
