searchbarplugin - en to nn translation catalogue (10 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
nn: Søkjelinje<p>Skriv inn eit søkjeord. Trykk på ikonet for å byta søkjemodus eller søkjemotor.</p>

en: Search Bar
nn: Søkjelinje

en: Focus Searchbar
nn: Set fokus på søkjelinje

en: Find in This Page
nn: Finn på denne sida

en: Select Search Engines...
nn: Vel søkjemotor …

en: Add %1...
nn: Legg til %1 …

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
nn: Søkjeverktøylinje

en: Set Uri Shortcuts
nn: Set opp URI-snarvegar

en: Name:
nn: Namn:

en: Shortcuts:
nn: Snarvegar:
