konqueror - en to nn translation catalogue (60 entries)

en: Untitled
nn: Namnlaus

en: Create Archive
nn: Lag nytt arkiv

en: The URL of the page that is to be archived
nn: Adressa til sida du vil arkivera

en: Source &URL:
nn: &Kjeldeadresse:

en: Web archive (*.war)
nn: Vevarkiv (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
nn: Tar-arkiv (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
nn: Zip-arkiv (*.zip)

en: Directory
nn: Mappe

en: The file or directory where the archived page will be saved
nn: Fila eller mappa som arkivfila skal lagrast til

en: &Save to:
nn: &Lagra til:

en: Options
nn: Val

en:  second |  seconds
nn[0]:  sekund
nn[1]:  sekund

en: None
nn: Ingen

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
nn: Vevarkiv-nedlastinga kan ikkje bruka dei gjeldande innstillingane for mellomtenar. Ingen mellomtenar vert brukt.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
nn: Lagringsadressa er ikkje gyldig.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
nn: Fann ikkje wget(1)-kommandoen.<nl/>Sjå <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
nn: Kan ikkje stadfesta målfila<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
nn: Arkivmappa<nl/><filename>%1</filename><nl/>finst frå før som ei fil.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
nn: Arkivmappa<nl/><filename>%1</filename><nl/>finst frå før.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
nn: Arkivfila<nl/><filename>%1</filename><nl/>finst frå før som ei mappe.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
nn: Arkivfila<nl/><filename>%1</filename><nl/>finst frå før.

en: Archive Already Exists
nn: Arkivet finst frå før

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
nn: Kan ikkje sletta det opphavlege arkivet<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
nn: Kan ikkje oppretta mellombels mappe<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
nn: Kan ikkje starta arkivprosessen <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
nn: Nedlastinga vart avbroten.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
nn: <para>Nedlastingsprosessen <filename>%1</filename> gav feilsignalet %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
nn: <para>Nedlastingsprosessen <filename>%1</filename> gav feilstatusen %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
nn: <para>Dette kan skuldast ei 404-feilmelding for nokre av elementa på sida.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
nn: <para>Ta vare på delvis vevarkiv?</para>

en: Retain Archive?
nn: Ta vare på arkivet?

en: Retain
nn: Ta vere på det

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
nn: Klarte ikkje oppretta nytt vevarkiv.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
nn: Kan ikkje kopiera arkivet til<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
nn: Kan ikkje endra løyve på<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
nn: Vevarkivet vart lagra som<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
nn: Vevarkivering

en: Archive a web page
nn: Arkiver nettside

en: Copyright (c) 2020 Jonathan Marten
nn: © 2020 Jonathan Marten

en: URL of the web page to archive
nn: Adressa til nettsida du vil arkivera

en: url
nn: adresse

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
nn: Ventetid:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
nn: Ventetida mellom etterfølgjande førespurnadar, får å redusera ressursbruken på vevtenaren

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
nn: Ikkje bruk mellomtenar

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
nn: Ikkje bruk system­innstillingane for mellomtenar ved henting av vevsida

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
nn: Randomiser ventetid

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
nn: Varier ventetida mellom førespurnadar, for å forvirra analyse av vevtenarloggar

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
nn: Lagra i standardformat for vevarkiv

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
nn: <p>Lagra nedlasta filer i éi mappe, med fil­etternamn eigna for lokal nettlesing.
                            For eksempel får hovud-HTML-sida alltid namnet «index.html», og eventuelle .php-filer vert lagra med standard .html-etternamn.</p>
                   <p>Viss det er kryssa av her, vert det laga ei standard vevarkivfil (.war).</p>
                   <p>Viss det ikkje er kryssa av her, vert nedlasta filer lagra akkurat som dei er.
                            Dette medfører at dei vert liggjande i under­mapper som reflekterer strukturen på den opphavlege nettstaden, og ingen fil­etternamn vert justerte.
                            Merk at nedlastinga ikkje nødvendigvis fungerer dersom den opphavlege nettadressa viser til ei mappe men ikkje sluttar med ein skråstrek.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
nn: Køyr i terminal

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
nn: <p>Køyr nedlastingsprosessen i eit terminalvindauge. Lukk terminalvindauget når nedlastinga er fullført.</p>
                   <p>Viss det ikkje er kryssa av her, vert nedlastinga gjort i bakgrunnen. Du kan sjå framgangen og resultatet i loggfila til økta.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
nn: Lukk når ferdig

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
nn: Lukk dette vindauget når nedlastinga er fullført

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
nn: Arkiv&type:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
nn: Type vevarkiv som skal lagrast

en: Archive Web Page...
nn: Arkiver nettside …

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
nn: Fann ikkje programfila <command>kcreatewebarchive</command>.<nl/>Kontroller installasjonen av programtillegget og hjelparen.

en: Cannot Create Web Archive
nn: Kan ikkje oppretta vevarkiv

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
nn: Ekstra-verktøylinje
