KDE 4 - en to nn translation catalogue (8 entries)

en: Root
nn: Rot

en: Places
nn: Stadar

en: Could not find bookmarks config
nn: Fann ikkje bokmerkeoppsettet

en: Could not find bookmarks editor
nn: Fann ikkje bokmerkeprogram

en: Wrong request: %1
nn: Feil førespurnad: %1

en: There are no bookmarks to display yet.
nn: Det finst ingen bokmerke å visa enno.

en: kio_bookmarks CSS file not found. Output will look ugly.
    Check your installation.
nn: Fann ikkje CSS-fila til «kio_bookmarks». Resultatet vil ikkje sjå så fint ut.
    Kontroller at programmet er rett installert.

en: My Bookmarks
nn: Mine bokmerke
