babelfish - en to oc translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
oc: Barra d'espleches suplementària

en: Translate Web Page
oc: Revirar la pagina web

en: Translate Web &Page
oc: Revirar la &pagina web

en: &English To
oc: &Anglés cap a

en: &French To
oc: &Francés cap a

en: &German To
oc: &Aleman cap a

en: &Spanish To
oc: &Castelhan cap a

en: &Portuguese To
oc: &Portugués cap a

en: &Italian To
oc: &Italian cap a

en: &Dutch To
oc: &Olandés cap a

en: &Chinese (Simplified)
oc: &Chinés (simplificat)

en: Chinese (&Traditional)
oc: Chinés (&tradicional)

en: &Dutch
oc: &Olandés

en: &French
oc: &Francés

en: &German
oc: &Aleman

en: &Japanese
oc: &Japonés

en: &Korean
oc: &Corean

en: &Norwegian
oc: &Norvegian

en: &Portuguese
oc: &Portugués

en: &Russian
oc: &Rus

en: &Spanish
oc: &Castelhan

en: T&hai
oc: T&ai

en: &English
oc: &Anglés

en: &Chinese (Simplified) to English
oc: &Chinés (simplificat) cap a anglés

en: Chinese (&Traditional) to English
oc: Chinés (&tradicional) cap a anglés

en: &Japanese to English
oc: &Japonés cap a anglés

en: &Korean to English
oc: &Corean cap a anglés

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
oc: L'URL qu'avètz picada es pas valabla. Corregissetz-la e ensajatz tornamai.
