fsview - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Name
oc: Nom

en: Size
oc: Talha

en: Owner
oc: Propietari

en: Group
oc: Grop

en: Mime Type
oc: Tipe MIME

en: Go To
oc: Anar a

en: Refresh
oc: Actualizar

en: Refresh '%1'
oc: Actualizar '%1'

en: Visualization
oc: Visualizacion

en: None
oc: Pas cap

en: Depth
oc: Prigondor

en: 1 folder | %1 folders
oc[0]: %1 repertòris
oc[1]: %1 repertòris

en: &FSView Manual
oc: Manual de &FSView

en: Show FSView manual
oc: Visualizar lo manual de FSView

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
oc: &Ajuda

en: Text %1
oc: Tèxt %1

en: Columns
oc: Colomnas

en: Rows
oc: Linhas

en: Best
oc: Melhor

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Border
oc: Bordadura

en: Width %1
oc: Largor %1

en: Top Left
oc: Amont a esquèrra

en: Top Right
oc: Amont a drecha

en: Bottom Left
oc: Aval a esquèrra

en: Bottom Right
oc: Aval a drecha

en: 1 Pixel | %1 Pixels
oc[0]: %1 pixels
oc[1]: %1 pixels
