kcmkonqhtml - en to oc translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
oc: Imatges

[ctx: animations]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: animations]
en: Disabled
oc: Desactivat

[ctx: underline]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: underline]
en: Disabled
oc: Desactivat

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
oc: Totjorn

[ctx: soft scrolling]
en: Never
oc: Jamai

en: M&inimum font size:
oc: Talha de poliça m&inimala :

en: S&tandard font:
oc: Poliça estandard :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
oc: Familha de poliça

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
oc: Talha de poliça

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
oc: <b>Imatges</b>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
oc: Ulhada

en: &New...
oc: &Novèl...

en: De&lete
oc: &Suprimir

en: &Import...
oc: &Importar...

en: &Export...
oc: &Exportar...

en: Accept
oc: Acceptar

en: Insert
oc: Inserir

en: Update
oc: Actualizar

en: Remove
oc: Suprimir

en: Import...
oc: Importacion...

en: Export...
oc: Exportar...

en: Allow
oc: Autorizar

en: Ask
oc: Demandar

en: Deny
oc: Refusar

en: Ignore
oc: Ignorar
