konqueror - en to or translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
or: ସାଧନ (&T)

en: Input Required:
or: ନିବେଶ ଆବଶ୍ୟକ:

en: &Execute Shell Command...
or: ସେଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନିଷ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ (&E)...

en: Execute shell command in current directory:
or: ପ୍ରଚଳିତ ଡ଼ିରେକ୍ଟରୀରେ ସେଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନିଷ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ:

en: Output from command: "%1"
or: ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ଫଳାଫଳ: "%1"
