kcmkio - en to pa translation catalogue (14 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
pa: <h1>ਮੇਰੇ ਬੁੱਕਮਾਰਕ</h1><p>ਇਹ ਮੋਡੀਊਲ ਤੁਹਾਨੂੰ ਮੁੱਖ ਸਫ਼ੇ ਲਈ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ ਕਰਨ ਲਈ ਹੈ।</p> <p>ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਮੁੱਖ ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a> ਰਾਹੀਂ ਵਰਤਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
pa: ਬਿਨਾਂ ਫੋਲਡਰ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਵੇਖੋ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਟਰੀ ਸਮਤਲ(&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
pa: ਸਿਸਟਮ ਥਾਵਾਂ ਵੇਖੋ(&p)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
pa: ਆਮ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
pa: ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਕਾਲਮਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
pa: ਹੌਲੀ ਸਿਸਟਮ ਉੱਤੇ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਚਿੱਤਰ ਆਯੋਗ ਕਰਨ ਲਈ ਇਹ ਆਯੋਗ ਕਰੋ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
pa: ਫੋਲਡਰ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵੇਖੋ(&b)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
pa: ਕੈਸ਼ ਪਿਕਸਮੈਪ ਲਈ ਕਿੰਨੀ ਡਿਸਕ ਥਾਂ ਵਰਤੀ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
pa: ਪਿਕਸਮੈਪ ਕੈਸ਼

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
pa: ਡਿਸਕ ਕੈਸ਼ ਸਾਈਜ਼:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
pa: ਪਿਕਸਮੈਪ ਕੈਸ਼ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
pa: ਕੈਸ਼ ਸਾਫ ਕਰੋ(&l)
