kcmperformance - en to pa translation catalogue (7 entries)

en: <h1>KDE Performance</h1> You can configure settings that improve KDE performance here.
pa: <h1>KDE ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ</h1> KDE ਦੀ ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ ਤੁਸੀਂ ਇਥੇ ਸੰਰਚਨਾ ਰਾਹੀ ਵਧਾ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: Konqueror
pa: ਕੌਨਕਿਉਰੋਰ

en: System
pa: ਸਿਸਟਮ

en: <h1>Konqueror Performance</h1> You can configure several settings that improve Konqueror performance here. These include options for reusing already running instances and for keeping instances preloaded.
pa: <h1>ਕੌਨਕਿਉਰੋਰ ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ</h1> ਕੌਨਕਿਉਰੋਰ ਦੀ ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ ਤੁਸੀਂ ਇੱਥੇ ਸੰਰਚਨਾ ਕਰਕੇ ਵਧਾ ਸਕਦੇ ਹੋ। ਇਸ ਵਿੱਚ ਕਾਰਜ ਨੂੰ ਪਹਿਲਾਂ ਲੋਡ ਕਰਨਾ ਤੇ ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਹਮੇਸ਼ਾ ਲੋਡ ਰੱਖਣਾ ਸ਼ਾਮਿਲ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preloading
pa: ਪ੍ਰੀ-ਲੋਡਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_)
en: System Configuration
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੰਰਚਨਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_disable_kbuildsycoca)
en: Disable &system configuration startup check
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੰਰਚਨਾ ਸ਼ੁਰੂਆਤ ਜਾਂਚ ਆਯੋਗ(&s)
