konqueror - en to pa translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pa: ਟੂਲ(&T)

en: Input Required:
pa: ਇੰਪੁੱਟ ਲਾਜ਼ਮੀ:

en: &Execute Shell Command...
pa: ਸ਼ੈੱਲ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਓ(&E)...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
pa: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: ਪਰੋਗਰਾਮ ਗਲਤ ਹੈ, ਬੱਗ ਰਿਪੋਰਟ ਕਰੋ ਜੀ।

en: Executing shell commands works only on local directories.
pa: ਸ਼ੈੱਲ ਕਮਾਂਡਾਂ ਕੇਵਲ ਲੋਕਲ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ ਲਈ ਕੰਮ ਕਰਦੀਆਂ ਹਨ।

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
pa: ਸ਼ੈੱਲ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਓ

en: Execute shell command in current directory:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ ਸ਼ੈੱਲ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਓ:

en: Output from command: "%1"
pa: ਕਮਾਂਡ ਦੀ ਆਉਟਪੁੱਟ: "%1"
