webkitkde - en to pa translation catalogue (84 entries)

en: Filter error
pa: ਫਿਲਟਰ ਗਲਤੀ

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
pa: ਯਾਦ ਰੱਖੋ(&R)

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
pa: ਇਹ ਸਾਈਟ ਲਈ ਕਦੇ ਨਹੀਂ(&v)

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
pa: ਹੁਣ ਨਹੀਂ(&o)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, closeButton)
en: Close the search bar
pa: ਖੋਜ ਟੈਬ ਬੰਦ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Find the next match for the current search phrase
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਖੋਜ ਸ਼ਬਦ ਦਾ ਅਗਲਾ ਮੇਲ ਲੱਭੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextButton)
en: &Next
pa: ਅੱਗੇ(&N)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Find the previous match for the current search phrase
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਖੋਜ ਸ਼ਬਦ ਦਾ ਪਿਛਲਾ ਮੇਲ ਲੱਭੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousButton)
en: &Previous
pa: ਪਿੱਛੇ(&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Options
pa: ਚੋਣਾਂ(&O)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Match Case
pa: ਮਿਲਦਾ ਕੇਸ(&M)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Search As You Type
pa: ਜਿਵੇਂ ਹੀ ਤੁਸੀਂ ਲਿਖੋ ਤਿਵੇਂ ਹੀ ਲੱਭੋ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Highlight All Matches
pa: ਸਭ ਮਿਲਦੇ ਕੇਸ ਹਾਈਲਾਈਟ(&H)

note: i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: Highlight Matches
pa: ਮਿਲਦੇ ਹਾਈਲਾਈਟ

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਮੈਨੇਜਰ (%1) ਤੁਹਾਡੀ ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
pa: ਮੁੜ-ਇੰਸਟਾਲ ਕਰਨ ਦੀ ਟਰਾਈ ਕਰੋ ਅਤੇ ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਉ ਕਿ $PATH 'ਚ ਹੋਵੇ।
    
    ਐਂਟੀਗਰੇਸ਼ਨ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

en: Network Transmission
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਟਰਾਂਸਮਿਸ਼ਨ

en: <qt>This untrusted page links to<br/><b>%1</b>.<br/>Do you want to follow the link?</qt>
pa: <qt>ਇਹ ਅਣ-ਟਰੱਸਟਡ ਸਫ਼ਾ ਲਿੰਕ <br/><b>%1</b><br/> ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਲਿੰਕ ਉੱਤੇ ਜਾਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?</qt>

en: Security Warning
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਚੇਤਾਵਨੀ

[ctx: follow link despite of security warning]
en: Follow
pa: ਜਾਓ

en: Security Alert
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਚੇਤਾਵਨੀ

en: <qt>Access by untrusted page to<br/><b>%1</b><br/> denied.</qt>
pa: <qt><br/><b>%1</b><br/> ਉੱਤੇ ਇੱਕ ਨਾ-ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਸਫ਼ੇ ਰਾਹੀਂ ਅਸੈੱਸ।</qt>

en: &Send Unencrypted
pa: ਅਣ-ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ ਭੇਜੋ(&S)

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
pa: ਇਹ ਸਾਇਟ ਨੇ ਈਮੇਲ ਰਾਹੀਂ ਫਾਰਮ ਡਾਟਾ ਭੇਜਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕੀਤੀ ਹੈ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: &Send Email
pa: ਈਮੇਲ ਭੇਜੋ(&S)

en: Email Attachment Confirmation
pa: ਈਮੇਲ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਪੁਸ਼ਟੀ

en: &Allow attachments
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਮਨਜ਼ੂਰ(&A)

en: &Ignore attachments
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਅਣਡਿੱਠਾ(&I)

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
pa: ਇਹ ਸਾਇਟ ਤੁਹਾਡੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਤੋਂ ਇੱਕ ਫਾਇਲ ਜੋੜਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰ ਰਹੀ ਹੈ। ਇਸਤਰਾਂ ਕਰਨ ਨਾਲ ਇਹ ਤੁਹਾਡੀ ਸੁਰੱਖਿਆ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਚਲੀ ਜਾਏਗੀ।

en: Attachment Removed
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਹਟਾਈ ਗਈ

en: Save &Frame As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਫਰੇਮ ਸੰਭਾਲੋ(&F)

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
pa: ਜ਼ੂਮ ਇਨ

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
pa: ਜ਼ੂਮ ਆਉਟ

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
pa: ਅਸਲ ਸਾਈਜ਼

en: Zoom Text Only
pa: ਕੇਵਲ ਟੈਕਸਟ ਜ਼ੂਮ ਕਰੋ

en: Set &Encoding
pa: ਇੰਕੋਡਿੰਗ ਸੈੱਟ ਕਰੋ(&E)

en: View Do&cument Source
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸਰੋਤ ਵੇਖੋ(&c)

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
pa: ਈਮੇਲ:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
pa:  - ਵਿਸ਼ਾ:

en:  (In new window)
pa:  (ਨਵੀਂ ਵਿੰਡੋ ਵਿੱਚ)

en:  (In parent frame)
pa:  (ਮੁੱਢਲੇ ਫਰੇਮ 'ਚ)

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
pa: <qt>ਕੀ ਤੁਸੀਂ <b>%1</b> ਲਈ ਖੋਜ ਕਰਨੀ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?</qt>

en: Internet Search
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਖੋਜ

en: &Search
pa: ਖੋਜ(&S)

en: Close window?
pa: ਵਿੰਡੋ ਬੰਦ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: Confirmation Required
pa: ਮੰਗ ਪੁਸ਼ਟੀ

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
pa: <html>ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ ਕਿ %1 <b>%2</b> ਲਈ ਲਾਗਇਨ ਜਾਣਕਾਰੀ ਯਾਦ ਰੱਖੇ?</html>

en: &Close Wallet
pa: ਵਾਲਿਟ ਬੰਦ ਕਰੋ(&C)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਵੇਖੋ(&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pa: ਟੂਲ(&T)

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
pa: HTML ਟੂਲਬਾਰ

en: Add URL to Filter
pa: ਫਿਲਟਰ 'ਚ URL ਸ਼ਾਮਲ

en: Enter the URL:
pa: URL ਦਿਓ:

en: The requested operation could not be completed
pa: ਲੋੜੀਦੀ ਕਾਰਵਾਈ ਪੂਰੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ

en: Technical Reason: %1
pa: ਤਕਨੀਕੀ ਕਾਰਨ: %1

en: Details of the Request:
pa: ਮੰਗ ਦਾ ਵੇਰਵਾ:

note: i18n, and once for HTML.
en: Protocol: %1
pa: ਪਰੋਟੋਕਾਲ: %1

en: Date and Time: %1
pa: ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ: %1

note: i18n, and once for HTML.
en: Additional Information: %1
pa: ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ: %1

en: Description:
pa: ਵੇਰਵਾ:

en: Possible Causes:
pa: ਸੰਭਵ ਕਾਰਨ:

en: Possible Solutions:
pa: ਸੰਭਵ ਹੱਲ਼:

en: Error: %1
pa: ਗਲਤੀ: %1

en: Save Image As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਚਿੱਤਰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Send Image...
pa: ...ਚਿੱਤਰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Copy Image URL
pa: ਚਿੱਤਰ URL ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: View Image (%1)
pa: ਚਿੱਤਰ ਵੇਖੋ (%1)

en: Block Image...
pa: ...ਚਿੱਤਰ ਪਾਬੰਦੀ

en: Block Images From %1
pa: %1 ਤੋਂ ਚਿੱਤਰ ਪਾਬੰਦੀ

en: &Copy Text
pa: ਟੈਕਸਟ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
pa: '%1' ਖੋਲ੍ਹੋ

en: &Copy Email Address
pa: ਈ-ਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &Save Link As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਲਿੰਕ ਸੰਭਾਲੋ(&S)

en: Sa&ve Video As...
pa: ...ਵਾਂਗ  ਵਿਡੀਓ ਸੰਭਾਲੋ(&v)

en: C&opy Video URL
pa: ਵਿਡੀਓ URL ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&o)

en: Sa&ve Audio As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਆਡੀਓ ਸੰਭਾਲੋ(&v)

en: C&opy Audio URL
pa: ਆਡੀਓ ਟਿਕਾਣਾ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&o)

en: Sa&ve Media As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਮੀਡਿਆ ਸੰਭਾਲੋ(&v)

en: C&opy Media URL
pa: ਮੀਡਿਆ URL ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&o)

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
pa: '%2' ਲਈ %1 ਖੋਜ

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
pa: '%1' ਖੋਜੋ ਇਸ ਨਾਲ
