fsview - en to pa translation catalogue (71 entries)

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Size
pa: ਆਕਾਰ

en: File Count
pa: ਫਾਇਲ ਗਿਣਤੀ

en: Directory Count
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਗਿਣਤੀ

en: Last Modified
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ

en: Owner
pa: ਮਾਲਕ

en: Group
pa: ਗਰੁੱਪ

en: Mime Type
pa: ਮਾਈਮ ਕਿਸਮ

en: Go To
pa: ਜਾਓ

en: Stop at Depth
pa: ਡੂੰਘਾਈ 'ਤੇ ਰੁੱਕੋ

en: Stop at Area
pa: ਖੇਤਰ 'ਤੇ ਰੁੱਕੋ

en: Stop at Name
pa: ਨਾਂ 'ਤੇ ਰੋਕੋ

en: Go Up
pa: ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Stop Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਰੋਕੋ

en: Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ

en: Refresh '%1'
pa: '%1' ਤਾਜ਼ਾ

en: Color Mode
pa: ਰੰਗ ਢੰਗ

en: Visualization
pa: ਦਿੱਖ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Depth
pa: ਡੂੰਘਾਈ

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
pa[0]: %2 ਵਿੱਚ 1 ਫੋਲਡਰ ਪੜ੍ਹਿਆ
pa[1]: %2 ਵਿੱਚ %1 ਫੋਲਡਰ ਪੜ੍ਹੇ

en: 1 folder | %1 folders
pa[0]: 1 ਫੋਲਡਰ
pa[1]: %1 ਫੋਲਡਰ

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
pa: <p>ਇਹ FSView ਪਲੱਗਇਨ ਹੈ, ਇੱਕ ਲੜੀ ਨਕਸ਼ੇ ਰਾਹੀਂ ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਨੂੰ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਗਰਾਫੀਕਲ ਢੰਗ ਹੈ।</p><p>ਯਾਦ ਰੱਖੋ ਕਿ ਇਸ ਢੰਗ ਵਿੱਚ, ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ ਵਿੱਚ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਅੱਪਡੇਟ <b>ਨਹੀਂ</b> ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।</p><p>ਵਰਤੋਂ ਅਤੇ ਚੋਣਾਂ ਬਾਰੇ ਪੂਰੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ, 'ਮਦਦ/FSView ਦਸਤਾਵੇਜ਼' ਵਿੱਚ ਆਨਲਾਇਨ ਮਦਦ ਵੇਖੋ।</p>

en: &FSView Manual
pa: &FSView ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: Show FSView manual
pa: FSView ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਵੇਖਾਓ

en: Opens the help browser with the FSView documentation
pa: FSView ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਵਿੱਚ ਮਦਦ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
pa: ਰੱਦੀ 'ਚ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
pa: ਫਾਇਲ ਕਿਸਮ ਸੋਧੋ(&E)..

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
pa: FSView ਫਾਇਲਾਂ ਜਾਂ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ, FSView ਵਿੱਚ ਮੌਜੂਦ, ਵਿੱਚ ਬਾਹਰੋ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਅੱਪਡੇਟ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਜਦੋਂ ਕਿ ਉਹਨਾਂ 'ਚ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਹੁੰਦੀਆਂ ਹਨ।
    ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ 'ਮਦਦ/FSView ਦਸਤਾਵੇਜ਼' ਵੇਖੋ।

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਵੇਖੋ(&V)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pa: ਮਦਦ(&H)

en: Filesystem Viewer
pa: ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ ਦਰਸ਼ਕ

en: View filesystem starting from this folder
pa: ਇਸ ਫੋਲਡਰ ਤੋਂ ਸ਼ੁਰੂ ਹੁੰਦਾ ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ ਵੇਖਾਓ

en: Text %1
pa: ਲਿਖਤ %1

en: Recursive Bisection
pa: ਲਗਾਤਾਰ ਦੋ-ਭਾਗ

en: Columns
pa: ਕਾਲਮ

en: Rows
pa: ਕਤਾਰਾਂ

en: Always Best
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਸਰਵੋਤਮ

en: Best
pa: ਉੱਤਮ

en: Alternate (V)
pa: ਬਦਲਵਾਂ (V)

en: Alternate (H)
pa: ਬਦਲਵਾਂ (H)

en: Horizontal
pa: ਲੇਟਵਾਂ

en: Vertical
pa: ਖੜ੍ਹਵਾਂ

en: Nesting
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ

en: Border
pa: ਬਾਰਡਰ

en: Correct Borders Only
pa: ਠੀਕ ਹਾਸ਼ੀਆ ਹੀ

en: Width %1
pa: ਚੌੜਾਈ %1

en: Allow Rotation
pa: ਘੁੰਮਾਉਣਾ ਯੋਗ

en: Shading
pa: ਛਾਂ

en: Visible
pa: ਦਿੱਖ

en: Take Space From Children
pa: ਚਾਈਲਡ ਤੋਂ ਥਾਂ ਲਵੋ

en: Top Left
pa: ਉੱਤੇ ਖੱਬੇ

en: Top Center
pa: ਉੱਤੇ ਕੇਂਦਰੀ

en: Top Right
pa: ਉੱਤੇ ਸੱਜੇ

en: Bottom Left
pa: ਹੇਠਾਂ ਸੱਜੇ

en: Bottom Center
pa: ਹੇਠਾਂ ਕੇਂਦਰੀ

en: Bottom Right
pa: ਹੇਠਾਂ ਸੱਜੇ

en: No %1 Limit
pa: %1 ਸੀਮਾ ਨਹੀਂ

en: No Area Limit
pa: ਖੇਤਰ ਸੀਮਾ ਨਹੀਂ

en: Area of '%1' (%2)
pa: '%1' (%2) ਦਾ ਖੇਤਰ

en: 1 Pixel | %1 Pixels
pa[0]: 1 ਪਿਕਸਲ
pa[1]: %1 ਪਿਕਸਲ

en: Double Area Limit (to %1)
pa: ਦੂਹਰਾ ਖੇਤਰ ਸੀਮਾ (%1 ਤੱਕ)

en: Halve Area Limit (to %1)
pa: ਅੱਧੀ ਖੇਤਰ ਸੀਮਾ (%1 ਤੱਕ)

en: No Depth Limit
pa: ਕੋਈ ਡੂੰਘਾਈ ਸੀਮਾ ਨਹੀਂ

en: Depth of '%1' (%2)
pa: '%1' (%2) ਦੀ ਡੂੰਘਾਈ

en: Depth %1
pa: %1 ਡੂੰਘਾਈ

en: Decrement (to %1)
pa: ਘਟਾਓ (%1 ਤੱਕ)

en: Increment (to %1)
pa: ਵਾਧਾ (%1 ਤੱਕ)
