dirfilterplugin - en to pl translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
pl: Ukryj pasek filtru

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
pl: F&iltr:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
pl: Odfiltruj wg. t&ypu

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
pl: Odfiltruj elementy po typie pliku.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
pl: Pokaż pasek filtru

en: Use Multiple Filters
pl: Użyj wielokrotnych filtrów

en: Show Count
pl: Pokaż licznik

en: Reset
pl: Wyzeruj

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
pl: Dodatkowy pasek
