autorefresh - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: &Auto Refresh
pt: &Actualização Automática

en: None
pt: Nenhuma

en: Every 15 Seconds
pt: A Cada 15 Segundos

en: Every 30 Seconds
pt: A Cada 30 Segundos

en: Every Minute
pt: A Cada Minutos

en: Every 5 Minutes
pt: A Cada 5 Minutos

en: Every 10 Minutes
pt: A Cada 10 Minutos

en: Every 15 Minutes
pt: A Cada 15 Minutos

en: Every 30 Minutes
pt: A Cada 30 Minutos

en: Every 60 Minutes
pt: A Cada 60 Minutos

en: Every 2 Hours
pt: A Cada 2 Horas

en: Every 6 Hours
pt: A Cada 6 Horas

[ctx: @title:window]
en: Cannot Refresh Source
pt: Não é Possível Actualizar a Fonte

en: <qt>This plugin cannot auto-refresh the current part.</qt>
pt: <qt>Este 'plugin' não consegue auto-actualizar o componente actual.</qt>

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pt: Ferramen&tas
