babelfish - en to pt translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pt: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
pt: Barra Extra

en: Translate Web Page
pt: Traduzir a Página Web

en: Translate Web &Page
pt: Traduzir a &Página Web

en: &English To
pt: &Inglês Para

en: &French To
pt: &Francês Para

en: &German To
pt: &Alemão Para

en: &Greek To
pt: &Grego Para

en: &Spanish To
pt: E&spanhol Para

en: &Portuguese To
pt: &Português Para

en: &Italian To
pt: &Italiano Para

en: &Dutch To
pt: &Holandês Para

en: &Russian To
pt: &Russo Para

en: &Chinese (Simplified)
pt: &Chinês (Simplificado)

en: Chinese (&Traditional)
pt: Chinês (&Tradicional)

en: &Dutch
pt: &Holandês

en: &French
pt: &Francês

en: &German
pt: A&lemão

en: &Greek
pt: &Grego

en: &Italian
pt: &Italiano

en: &Japanese
pt: &Japonês

en: &Korean
pt: &Coreano

en: &Norwegian
pt: &Norueguês

en: &Portuguese
pt: &Português

en: &Russian
pt: &Russo

en: &Spanish
pt: E&spanhol

en: T&hai
pt: Taila&ndês

en: &Arabic
pt: Ár&abe

en: &English
pt: Ingl&ês

en: &Chinese (Simplified) to English
pt: &Chinês (Simplificado) para Inglês

en: Chinese (&Traditional) to English
pt: Chinês (&Tradicional) para Inglês

en: &Japanese to English
pt: &Japonês para Inglês

en: &Korean to English
pt: &Coreano para Inglês

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
pt: URL Inválido

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
pt: A URL que inseriu não é válida; deve corrigi-la e tentar novamente.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
pt: Está a ver esta página através de uma ligação segura.<nl/><nl/>O URL da página será enviado para o serviço de traduções 'online',<nl/>o qual poderá ir obter a versão insegura da página.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
pt: Aviso de Segurança
