searchbarplugin - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
pt: Barra de Procura<p>Indique um termo a procurar. Carregue no ícone para mudar o modo de procura ou fornecedor.</p>

en: Search Bar
pt: Barra de Procura

en: Focus Searchbar
pt: Focar a Barra de Procura

en: Find in Page...
pt: Procurar na Página...

en: Find in This Page
pt: Procurar Nesta Página

en: Select Search Engines...
pt: Seleccionar Motores de Busca...

en: Add %1...
pt: Adicionar um %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
pt: Barra de Procura

en: Set Uri Shortcuts
pt: Definir os Atalhos de URI's

en: Name:
pt: Nome:

en: Shortcuts:
pt: Atalhos:
