dirfilterplugin - en to ro translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ro: Ascunde bara de filtrare

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
ro: F&iltru:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
ro: Filtrea&ză după tip

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
ro: Filtrează elementele după tipul fișierului.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
ro: Arată bara de filtrare

en: Use Multiple Filters
ro: Utilizează filtre multiple

en: Show Count
ro: Afișează numărul

en: Reset
ro: Reinițializează

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ro: Bară de unelte suplimentară
