fsview - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Name
ro: Denumire

en: Size
ro: Dimensiune

en: File Count
ro: Număr de fișiere

en: Directory Count
ro: Număr de dosare

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Owner
ro: Proprietar

en: Group
ro: Grup

en: Mime Type
ro: Tip MIME

en: Go To
ro: Mergi

en: Stop at Depth
ro: Oprește la adâncime

en: Stop at Area
ro: Oprește la zona

en: Stop at Name
ro: Oprește la nume

en: Go Up
ro: Mai sus

en: Stop Refresh
ro: Oprește actualizarea

en: Refresh
ro: Actualizează

en: Refresh '%1'
ro: Actualizează „%1”

en: Color Mode
ro: Mod color

en: Visualization
ro: Vizualizare

en: None
ro: Nimic

en: Depth
ro: Adâncime

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
ro[0]: Citește 1 dosar, în %2
ro[1]: Citește %1 dosare, în %2
ro[2]: Citește %1 de dosare, în %2

en: 1 folder | %1 folders
ro[0]: 1 dosar
ro[1]: %1 dosare
ro[2]: %1 de dosare

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
ro: <p>Acesta este modulul FSView, un utilitar pentru răsfoire în modul grafic ce arată utilizarea sistemului de fișiere folosind o vizualizare de hartă arborescentă.</p><p>De notat că în acest mod, actualizare <b>nu</b> este făcută automatic intenționat.</p><p>Pentru detalii despre folosire și opțiunile disponibile, vedeți manualul online sub meniul „Ajutor/Manual FSView”.</p>

en: &FSView Manual
ro: Manual &FSView

en: Show FSView manual
ro: Arată manualul FSView

en: Opens the help browser with the FSView documentation
ro: Deschide navigatorulul de ajutor cu documentația FSView

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
ro: Mută la Gunoi

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
ro: &Editează tip fișier...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
ro: Proprietăți

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
ro: FSView nu suportă în mod intenționat actualizări automate când schimbările sunt făcute la fișiere sau dosare vizibile curent în FSView, din exterior.
    Pentru detalii, vedeți „Ajutor/Manual FSView”.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ro: &Ajutor

en: Filesystem Viewer
ro: Vizualizor pentru sistemul de fișiere

en: View filesystem starting from this folder
ro: Vizualizează sistemul de fișiere începând din acest dosar

en: Recursive Bisection
ro: Bisecție recursivă

en: Columns
ro: Coloane

en: Rows
ro: Rânduri

en: Always Best
ro: Întotdeauna cel mai bun

en: Best
ro: Cel mai bun

en: Alternate (V)
ro: Alternativa (V)

en: Alternate (H)
ro: Alternativa (H)

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Nesting
ro: Imbricare

en: Border
ro: Contur

en: Correct Borders Only
ro: Corectează numai conturul

en: Width %1
ro: Lățime %1

en: Allow Rotation
ro: Permite rotirea

en: Shading
ro: Estompare

en: Visible
ro: Vizibil

en: Take Space From Children
ro: Ia spațiu de la copii

en: Top Left
ro: Stânga sus

en: Top Center
ro: Centru sus

en: Top Right
ro: Dreapta sus

en: Bottom Left
ro: Stânga jos

en: Bottom Center
ro: Centru jos

en: Bottom Right
ro: Dreapta jos

en: No %1 Limit
ro: Nici %1 limită

en: No Area Limit
ro: Nici o limită de arie

en: Area of '%1' (%2)
ro: Aria lui „%1” (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
ro[0]: 1 pixel
ro[1]: %1 pixeli
ro[2]: %1 de pixeli

en: Double Area Limit (to %1)
ro: Dublează aria limită (la %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
ro: Înjumătățește aria limită (la %1)

en: No Depth Limit
ro: Fără limită de adâncime

en: Depth of '%1' (%2)
ro: Adâncimea „%1” (%2)

en: Depth %1
ro: Adâncime %1

en: Decrement (to %1)
ro: Descrește (la %1)

en: Increment (to %1)
ro: Incrementează (la %1)
