imgalleryplugin - en to ro translation catalogue (44 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
ro: Creează galerie de imagini

en: Create
ro: Creează

en: Image Gallery for %1
ro: Galerie de imagini pentru %1

en: Look
ro: Aspect

en: Page Look
ro: Aspect pagină

en: &Page title:
ro: Titlu &pagină:

en: I&mages per row:
ro: I&magini pe linie:

en: Show image file &name
ro: Arată &nume fișier imagine

en: Show image file &size
ro: Adaugă mărime fișier imagine

en: Show image &dimensions
ro: Adaugă &dimensiuni imagine

en: Fon&t name:
ro: Nume fon&t:

en: Font si&ze:
ro: &Mărime font:

en: &Foreground color:
ro: Culoare te&xt:

en: &Background color:
ro: Culoare de f&undal:

en: Folders
ro: Dosare

en: &Save to HTML file:
ro: &Salvează în fișier HTML:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
ro: <p>Numele fișierului HTML în care va fi salvată această galerie.</p>

en: &Recurse subfolders
ro: Parcurge subdosare &recusrsiv

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
ro: <p>Dacă subdosare ar trebui incluse la crearea galerie de imagini sau nu.</p>

en: Endless
ro: Infinită

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
ro: <p>Puteți limita numărul de dosare pe care creatorul de galerie de imagini îl va parcurge setînd o limită superioară pentru adîncimea de recursie.</p>

en: Rec&ursion depth:
ro: Adîncimea de recursie:

en: Copy or&iginal files
ro: Copiază fișierele or&iginale

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
ro: <p>Aceasta face o copie pentru toate imaginile și galeria va face referință la acestea în loc de imaginile originale.</p>

en: Use &comment file
ro: Utilizează fișier &comentariu

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
ro: <p>Dacă activați această opțiune puteți specifica un fișier cu comentarii care va fi folosit pentru a genera subtitluri pentru imagini.</p><p>Pentru detalii despre formatul fișierului vedeți „Ce-i asta?” mai jos.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
ro: <p>Puteți specifica numele fișierului de comentarii aici.  Fișierul de comentarii conține subtitlurile pentru imagini.  Formatul acestui fișier este: </p><p>NUME FIȘIER1:<br />Descriere<br />NUME FIȘIER2:<br />Descriere<br /><br />și așa mai departe</p>

en: Comments &file:
ro: &Fișier comentarii:

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Thumbnail size:
ro: Dimensiune miniatură:

en: &Set different color depth:
ro: &Stabilește o adîncime de culoare diferită:

en: &Create Image Gallery...
ro: &Creează galerie imagini...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
ro: Nu am putut crea modulul, vă rugăm raportați o eroare.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
ro: Crearea galeriei de imagini funcționează numai în dosarele locale.

en: Creating thumbnails
ro: Creez miniaturi

en: Could not create folder: %1
ro: Nu pot crea dosarul: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
ro: <i>Număr de imagini</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
ro: <i>Creat de data de</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
ro: <i>Subdosare</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
ro: Am creat miniatură pentru: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
ro: Crearea miniaturii pentru:
    %1
     a eșuat.

en: KiB
ro: KiO

en: Could not open file: %1
ro: Nu pot deschide fișierul: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: Unel&te
