searchbarplugin - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
ru: Панель поиска <p>Введите текст для поиска. Нажмите на значок чтобы выбрать службу поиска или изменить настройки поиска.</p>

en: Search Bar
ru: Панель поиска

en: Focus Searchbar
ru: Перейти на панель поиска

en: Find in This Page
ru: Найти на странице

en: Select Search Engines...
ru: Службы поиска...

en: Add %1...
ru: Добавить %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
ru: Панель инструментов поиска

en: Set Uri Shortcuts
ru: Включить сокращение URI

en: Name:
ru: Название:

en: Shortcuts:
ru: Сокращение:
