konqueror - en to sa translation catalogue (243 entries)

[ctx: KDE 4 tag line]
en: Be free.
sa: स्वतन्त्र भव।

en: Konqueror
sa: विजेता

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
sa: Konqueror एकः जालपुटः, सञ्चिकाप्रबन्धकः, सार्वभौमिकदस्तावेजदर्शकः च अस्ति ।

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
sa: प्रारम्भ बिन्दु

en: Introduction
sa: आमुख

en: Tips
sa: संकेता

en: Your personal files
sa: भवतः व्यक्तिगतसञ्चिकाः

en: Trash
sa: तुच्छद्रव्य

en: Browse and restore the trash
sa: कचरा ब्राउज् कृत्वा पुनः स्थापयन्तु

en: Network Folders
sa: संजालपुटम्

en: Shared files and folders
sa: साझासञ्चिकाः, पुटकानि च

en: Bookmarks
sa: बुकमार्क्स

en: Quick access to your bookmarks
sa: भवतः पुस्तकचिह्नानां शीघ्रं प्रवेशः

en: Next: An Introduction to Konqueror
sa: अग्रिमः : विजेतायाः परिचयः

en: Search the Web
sa: जालपुटे अन्वेषणं कुर्वन्तु

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
sa: स्वतन्त्र भव।

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
sa: Konqueror भवतः सञ्चिकाभिः सह कार्यं कर्तुं प्रबन्धनं च सुलभं करोति । शक्तिशाली पार्श्वपट्टिका, सञ्चिकापूर्वावलोकनम् इत्यादीनां उन्नतविशेषतानां आनन्दं लभन्ते सति भवान् स्थानीयं संजालयुक्तं च पुटं ब्राउज् कर्तुं शक्नोति ।

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
sa: Konqueror अपि पूर्णविशेषतायुक्तः सुलभः च जालपुटः अस्ति यस्य उपयोगेन भवान् अन्तर्जालस्य अन्वेषणार्थं शक्नोति । स्थानपट्टिकायां यस्य जालपुटस्य पता (उदा. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a> ) प्रविश्य Enter नुदन्तु, अथवा Bookmarks मेन्यूतः प्रविष्टिं चिनोतु ।

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
sa: पूर्वस्थानं प्रति प्रत्यागन्तुं पृष्ठबटनं नुदन्तु<img width='16' height='16' src="%1"></img> साधनपट्टिकायां ।

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
sa: शीघ्रं स्वस्य Home समुच्चय प्रति गन्तुं home बटनं नुदन्तु<img width='16' height='16' src="%1"></img> .

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
sa: Konqueror इत्यस्य विषये अधिकविस्तृतदस्तावेजानां कृते <a href="%1">अत्र</a> क्लिक् कुर्वन्तु .

en: Next: Tips & Tricks
sa: अग्रिमम् : युक्तयः युक्तयः च

en: Tips & Tricks
sa: युक्तयः एवं युक्तयः

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
sa: Web-Shortcuts इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु: &quot;gg: KDE&quot; इति टङ्कयित्वा अन्तर्जालस्य अन्वेषणं कर्तुं शक्यते, Google इत्यस्य उपयोगेन, &quot;KDE&quot; इति अन्वेषणवाक्यस्य कृते । सॉफ्टवेयर-अन्वेषणं वा विश्वकोशे कतिपयानां शब्दानां अन्वेषणं वा सरलं कर्तुं पूर्वनिर्धारितानि Web-Shortcuts-इत्येतत् बहु सन्ति । भवान् <a href="%1">स्वकीयं Web-Shortcuts अपि निर्मातुम्</a> अर्हति ।

en: When you want to paste a new address into the Location toolbar you might want to clear the current entry by pressing the black arrow with the white cross <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
sa: यदा भवान् Location toolbar मध्ये नूतनं पता चिनोतुम् इच्छति तदा भवान् श्वेतक्रॉस् इत्यनेन सह कृष्णबाणं नुदन् वर्तमानप्रविष्टिं स्वच्छं कर्तुम् इच्छति<img width='16' height='16' src="%1"></img> साधनपट्टिकायां ।

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the icon (favicon) that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Icon".
sa: वर्तमानपृष्ठं सूचयन् स्वस्य डेस्कटॉप् मध्ये लिङ्क् निर्मातुं केवलं Location toolbar इत्यस्य वामभागे स्थितं चिह्नं (favicon) कर्षयित्वा डेस्कटॉप् मध्ये पातयित्वा "Icon" इति चिनोतु

en: You can also find <img width='16' height='16' src="%1" /> "Full-Screen Mode" in the Settings menu. This feature is very useful for "Talk" sessions.
sa: भवन्तः अपि अन्वेष्टुं शक्नुवन्ति<img width='16' height='16' src="%1" /> सेटिंग्स् मेन्यू मध्ये &quot;Full-Screen Mode&quot; इति । &quot;Talk&quot; सत्रेषु एतत् विशेषता अतीव उपयोगी भवति ।

en: Divide et impera (lat. "Divide and conquer") - by splitting a window into two parts (e.g. Window -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) you can make Konqueror appear the way you like.
sa: et impera (lat. &quot;Divide and conquer&quot;) इति विभज्य - खिडकीं द्वौ भागौ विभज्य (उदा. खिडकी -&gt;<img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) भवान् Konqueror इत्येतत् यथा इच्छति तथा दृश्यते इति कर्तुं शक्नोति ।

en: Use the <a href="%1">user-agent</a> feature if the website you are visiting asks you to use a different browser (and do not forget to send a complaint to the webmaster!)
sa: यदि भवान् यत् जालपुटं गच्छति तत् भिन्नं ब्राउजर् उपयोक्तुं वदति (जालस्थलं प्रति शिकायतां प्रेषयितुं च न विस्मरतु!) तर्हि <a href="%1">उपयोक्तृ-एजेण्ट्-</a> विशेषतायाः उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: The <img width='16' height='16' src="%1"></img> History in your Sidebar ensures that you can keep track of the pages you have visited recently.
sa: द<img width='16' height='16' src="%1"></img> भवतः Sidebar मध्ये इतिहासः सुनिश्चितं करोति यत् भवान् अद्यतनतया गतानां पृष्ठानां निरीक्षणं कर्तुं शक्नोति ।

en: Advanced users will appreciate the Konsole which you can embed into Konqueror (Settings -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Show Terminal Emulator).
sa: उन्नतप्रयोक्तारः Konsole इत्यस्य प्रशंसा करिष्यन्ति यत् भवान् Konqueror (Settings -&gt;) इत्यस्मिन् एम्बेड् कर्तुं शक्नोति<img width='16' height='16' SRC="%1"></img> टर्मिनल एमुलेटरं दर्शयतु)।

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: <a href="%1">Return to Starting Points</a>
sa: <a href="%1">प्रारम्भबिन्दुषु पुनः आगच्छन्तु</a>

en: Installed Plugins
sa: संस्थापिताः प्लगिन्स्

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
sa: <td>प्लगइन</td><td> वर्णनम्‌</td><td> संचिका</td><td> प्रकाराः</td>

en: Installed
sa: संस्थापितम्

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
sa: <td>माइम प्रकार</td><td> वर्णनम्‌</td><td> प्रत्ययाः</td><td> प्लगइन</td>

[ctx: @label:part of the text: 'url' was saved as 'file']
en: was saved as
sa: यथा रक्षितम् आसीत्

[ctx: @label location where a remote URL was downloaded]
en: <tt>%1</tt> was saved as <tt>%2</tt>
sa: <tt>%1</tt> इति <tt>%2</tt> इति रक्षितम्

[ctx: @action:inmenu Open downloaded file]
en: Open
sa: उद्घाटित

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
sa: &%1 इत्यनेन सह उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Show in new tab
sa: नूतन ट्याब् मध्ये दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Show here
sa: अत्र दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &with %1
sa: &%1 इत्यनेन सह दर्शयतु

en: Do you want to allow <tt>%1</tt> to capture the contents of your screen?
sa: किं भवान् <tt>%1</tt> इत्यस्य पटलस्य सामग्रीं गृहीतुं अनुमतिं दातुम् इच्छति?

en: Choose window or screen to capture
sa: गृहीतुं विण्डो वा पटलं वा चिनोतु

[ctx: Allow a web page to capture the screen]
en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

[ctx: Block a web page from capturing the screen]
en: Block
sa: मृदुवस्तु

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, WebEngine::CaptureSourceChooserDlg)
en: Choose Capture Source
sa: Capture Source इति चिनोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do you want to allow this page to capture the contents of your screen?
sa: किं भवान् अस्य पृष्ठस्य भवतः पटलस्य सामग्रीं गृहीतुं अनुमतिं दातुम् इच्छति?

en: The page will be saved as a single HTML file. Only the text of the page will be saved. External resources such as images won't be saved
sa: पृष्ठं एकं HTML सञ्चिकारूपेण रक्षितं भविष्यति । केवलं पृष्ठस्य पाठः एव रक्षितः भविष्यति । चित्राणि इत्यादयः बाह्यसंसाधनाः न रक्षिताः भविष्यन्ति

en: The page will be saved as an HTML file. Any external resources the page requires, such as images, will be saved inside an apposite directory
sa: पृष्ठं HTML सञ्चिकारूपेण रक्षितं भविष्यति । पृष्ठस्य यत्किमपि बाह्यसंसाधनं आवश्यकं भवति, यथा चित्राणि, तत् उपयुक्तनिर्देशिकायाः अन्तः रक्षितं भविष्यति

en: The page will be saved as a MTHML file which contains both the text of the page and any external resources it requires, such as images. <br><strong>Note</strong>: not all browsers are able to display this kind of files
sa: पृष्ठं MTHML सञ्चिकारूपेण रक्षितं भविष्यति यस्मिन् पृष्ठस्य पाठः अपि च तस्य आवश्यकाः बाह्यसंसाधनाः, यथा चित्राणि च सन्ति ।<br> <strong>नोट्</strong> : सर्वे ब्राउजर् एतादृशीः सञ्चिकाः प्रदर्शयितुं समर्थाः न सन्ति

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChoosePageSaveFormatDlg)
en: Choose Save Format
sa: Save Format इति चिनोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How would you like to save the page?
sa: पृष्ठं कथं रक्षितुं इच्छति ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_singleHTMLPage)
en: As an HTML file &without external resources
sa: HTML सञ्चिकारूपेण &बाह्यसंसाधनं विना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_asDirectory)
en: As a &complete HTML page
sa: &complete HTML पृष्ठरूपेण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_asMHTMLPage)
en: As a &MHTML file
sa: &MHTML सञ्चिकारूपेण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
sa: TextLabel इति

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
sa: सत्रस्य समाप्तिः

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
sa: केवलं सुरक्षितसर्वरः

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
sa: सुरक्षित सर्वर, पृष्ठ लिपि

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
sa: सर्वर्

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
sa: सर्वर्, पृष्ठलिपिः

[ctx: @label accept cookie]
en: Accept
sa: स्वीकरोतु

[ctx: @label accept cookie for this session only]
en: Accept for this session
sa: अस्य सत्रस्य स्वीकारं कुर्वन्तु

[ctx: @label reject cookie]
en: Reject
sa: अस्वीकार

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CookieAlertDlg)
en: CookieAlertDlg
sa: कुकीसचेतनाDlg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <html><head/><body><p>You received a cookie from %1</p><p>Do you want to accept or reject this cookie?</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>भवता %1 तः कुकी प्राप्ता</p><p> किं भवन्तः एतत् कुकी स्वीकुर्वितुं वा अङ्गीकुर्वितुं वा इच्छन्ति?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cookie details
sa: कुकी विवरणम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
sa: नामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value
sa: मूल्यम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expires
sa: अवधिः समाप्तः भवति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Path
sa: पथं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Exposure
sa: विवृति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Domain
sa: क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Apply choice to
sa: विकल्पं प्रयोजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, applyToThis)
en: Only this cookie
sa: केवलं एतत् कुकी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, applyToDomain)
en: All cookies from this domain
sa: अस्मात् डोमेनात् सर्वाणि कुकीजानि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, applyToAll)
en: All cookies
sa: सर्वाणि कुकीजानि

en: <html><body><h3>Unable to display error message</h3><p>The error template file <em>error.html</em> could not be found.</p></body></html>
sa: <html><body><h3>त्रुटिसन्देशं प्रदर्शयितुं असमर्थः</h3><p> त्रुटिसारूप्यसञ्चिका <em>error.html</em> न प्राप्ता ।</p></body></html>

en: The requested operation could not be completed
sa: अनुरोधितं कार्यं सम्पन्नं कर्तुं न शक्यते स्म

en: Technical Reason: %1
sa: तकनीकी कारणम् : %1

en: Details of the Request:
sa: अनुरोधस्य विवरणम् :

note: i18n, and once for HTML.
en: Protocol: %1
sa: प्रोटोकॉलः %1

en: Date and Time: %1
sa: तिथिः समयः च : %1

note: i18n, and once for HTML.
en: Additional Information: %1
sa: अतिरिक्तसूचना: %1

en: Description:
sa: वर्णनम्‌:

en: Possible Causes:
sa: सम्भाव्यकारणानि :

en: Possible Solutions:
sa: सम्भाव्य समाधानम् :

en: Error: %1
sa: त्रुटिः %1

en: Filter error
sa: फ़िल्टर त्रुटि

en: Spelling
sa: वर्तनी

en: Spell Checking Enabled
sa: वर्तनीपरीक्षा सक्षमम्

en: &Languages
sa: &भाषा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPasswords)
en: &Show passwords
sa: &गुप्तशब्दान् दर्शयतु

[ctx: @action:deny permission]
en: &Deny permission
sa: &अनुज्ञां नकारयतु

[ctx: @action:grant permission]
en: &Grant permission
sa: &अनुमति प्रदान करें

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
sa: <html><b>%1</b> भवन्तं सूचनाः प्रेषयितुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
sa: <html><b>%1</b> भवतः वर्तमानभौतिकस्थानस्य विषये सूचनां प्राप्तुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
sa: <html><b>%1</b> भवतः माइक्रोफोनम् अन्ये च श्रव्यग्रहणयन्त्राणि अभिगन्तुं इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
sa: <html><b>%1</b> भवतः कॅमेरा अन्येषां च विडियो-कॅप्चर-यन्त्राणां अभिगमनं कर्तुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
sa: <html><b>%1</b> भवतः माइक्रोफोन, कॅमेरा इत्यादीनां श्रव्य-वीडियो-ग्रहण-यन्त्राणां प्रवेशं कर्तुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
sa: <html><b>%1</b> जालपुटस्य अन्तः भवतः मूषकं ताडयितुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
sa: <html><b>%1</b> भवतः पटलं अभिलेखयितुम् इच्छति

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
sa: <html><b>%1</b> भवतः पटलं भवतः श्रव्यं च अभिलेखयितुम् इच्छति

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
sa: &स्मरतु

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
sa: अस्य साइट् कृते कदापि न&

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
sa: न खलु

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
sa: &विवरणं दर्शयतु

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
sa: &विवरणं गोपयन्तु

en: Find...
sa: अन्वेषय...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, closeButton)
en: Close the search bar
sa: अन्वेषणपट्टिकां पिधाय

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Find the next match for the current search phrase
sa: वर्तमान अन्वेषणवाक्यस्य अग्रिममेलनं ज्ञातव्यम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextButton)
en: &Next
sa: &अग्रिम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Find the previous match for the current search phrase
sa: वर्तमान अन्वेषणवाक्यस्य पूर्वमेलनं ज्ञातव्यम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousButton)
en: &Previous
sa: &पूर्वतनम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Options
sa: &विकल्पाः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Match Case
sa: &मैच प्रकरण

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Search As You Type
sa: &यथा टङ्कयसि तथा अन्वेष्टुम्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: &Highlight All Matches
sa: &सर्वं मेलनं प्रकाशयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QPushButton, optionsButton)
en: Highlight Matches
sa: मेलनं प्रकाशयन्तु

[ctx: Web field with type 'text']
en: text
sa: पाठ

[ctx: Web field with type 'password']
en: password
sa: समाभाष्

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
sa: ई-मेल

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
sa: इतर

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, WebEngineCustomizeCacheableFieldsDlg)
en: Choose fields to remember
sa: स्मर्तुं क्षेत्राणि चिनुत

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showPasswords)
en: Switch between displaying passwords or placeholders
sa: गुप्तशब्दान् अथवा स्थानधारकान् प्रदर्शयितुं मध्ये स्विच् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showDetails)
en: Show advanced information about the fields
sa: क्षेत्राणां विषये उन्नतसूचनाः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDetails)
en: &Show details
sa: &विवरणं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available &fields
sa: उपलब्धम् &क्षेत्रम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, immediatelyCacheData)
en: Store form data in KWallet when closing the dialog
sa: संवादं बन्दं कुर्वन् KWallet मध्ये प्रपत्रदत्तांशं संग्रहयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, immediatelyCacheData)
en: &Immediately memorize form data
sa: &तत्क्षणं रूपदत्तांशं कण्ठस्थं कुर्वन्तु

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
sa: भवतः संस्थापने डाउनलोड् प्रबन्धकः (%1) न लब्धः ।

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
sa: पुनः संस्थापयितुं प्रयतध्वं तथा च $PATH मध्ये उपलब्धम् इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु । 
    
    एकीकरणं अक्षमं भविष्यति।

en: <qt><p>To display the requested web page again, the browser needs to resend information you have previously submitted.</p><p>If you were shopping online and made a purchase, click the Cancel button to prevent a duplicate purchase.Otherwise, click the Continue button to display the webpage again.</p>
sa: <qt><p>पुनः अनुरोधितं जालपुटं प्रदर्शयितुं ब्राउजर् भवता पूर्वं प्रदत्तां सूचनां पुनः प्रेषयितुं आवश्यकम् ।</p><p> यदि भवान् ऑनलाइन शॉपिंगं कुर्वन् आसीत् तथा च क्रयणं कृतवान् तर्हि द्वितीयकं क्रयणं निवारयितुं Cancel बटनं नुदतु।अन्यथा पुनः जालपुटं प्रदर्शयितुं Continue बटनं नुदतु।</p>

en: Resubmit Information
sa: सूचना पुनः प्रस्तुत करें

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
sa: एषा साइट् भवतः भौतिकस्थानस्य विषये सूचनां प्राप्तुं प्रयतते ।
    किं भवन्तः तस्य प्रवेशं दातुम् इच्छन्ति ?

en: Network Transmission
sa: संजाल संचरण

en: Allow access
sa: प्रवेशं अनुमन्यताम्

en: Warning: This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you want to send the data unencrypted?
sa: चेतावनी: एतत् सुरक्षितं प्रपत्रम् अस्ति किन्तु एतत् भवतः दत्तांशं पुनः अगुप्तरूपेण प्रेषयितुं प्रयतते।
    तृतीयपक्षः एतां सूचनां अवरुद्ध्य द्रष्टुं शक्नोति ।
    किं भवन्तः निश्चयेन दत्तांशं अगुप्तरूपेण प्रेषयितुम् इच्छन्ति?

en: &Send Unencrypted
sa: &अनगुप्तं प्रेषयतु

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sa: एषा साइट् ईमेलद्वारा प्रपत्रदत्तांशं प्रदातुं प्रयतते।
    किं त्वं निरन्तरं कर्तुम् इच्छसि ?

en: &Send Email
sa: &ईमेल प्रेषयन्तु

en: <qt>Do you want to allow this site to attach the following files to the email message?</qt>
sa: <qt>किं भवान् अस्याः साइट्-स्थलस्य ईमेल-सन्देशे निम्नलिखित-सञ्चिकाः संलग्नं कर्तुं अनुमतिं दातुम् इच्छति?</qt>

en: Email Attachment Confirmation
sa: ईमेल संलग्नकस्य पुष्टिः

en: &Allow attachments
sa: &अनुलग्नकान् अनुमन्यताम्

en: &Ignore attachments
sa: &संलग्नानाम् अवहेलना

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sa: एषा साइट् भवतः सङ्गणकात् सञ्चिकां प्रपत्रनिवेदने संलग्नं कर्तुं प्रयतते स्म । भवतः रक्षणार्थं आसक्तिः निष्कासिता आसीत्।

en: Attachment Removed
sa: आसक्तिः निष्कासितः

en: This site is requesting to open a new popup window.
    Do you want to allow this?
sa: एषा साइट् नूतनं पॉपअप विण्डो उद्घाटयितुं अनुरोधं करोति ।
    किं भवन्तः एतत् अनुमन्यन्ते ?

en: <qt>This site is requesting to open a popup window to<p>%1</p><br/>Do you want to allow this?</qt>
sa: <qt>एषा साइट् एकं पॉपअप विण्डो उद्घाटयितुं अनुरोधं करोति यत्...<p> %1</p><br/> किं भवन्तः एतत् अनुमन्यन्ते ?</qt>

en: Javascript Popup Confirmation
sa: जावास्क्रिप्ट पॉपअप पुष्टिः

en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

en: Do Not Allow
sa: न अनुमन्यताम्

en: Save Full HTML Page As...
sa: सम्पूर्ण HTML पृष्ठं रक्षन्तु यथा...

en: Print Preview
sa: मुद्रण पूर्वावलोकनम्

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
sa: Zoom In इति

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
sa: Zoom Out इति

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
sa: वास्तविक आकार

en: Zoom Text Only
sa: केवलं पाठं जूम कुर्वन्तु

en: Zoom To DPI
sa: Zoom To DPI इति

en: Set &Encoding
sa: सेट् &एन्कोडिंग

en: View Do&cument Source
sa: Do&cument स्रोतः पश्यन्तु

[ctx: find action "whats this" text]
en: <h3>Find text</h3>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
sa: <h3>पाठं ज्ञातव्यम्</h3> एकं संवादं दर्शयति यत् भवन्तः प्रदर्शितपृष्ठे पाठं अन्वेष्टुं शक्नुवन्ति ।

en: The SSL information for this site appears to be corrupt.
sa: अस्य साइट् कृते SSL सूचना दूषिता दृश्यते ।

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
sa: ईमेल :

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - CC:
sa:  - सी. सी. .

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - BCC:
sa:  - बी.सी.सी.

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
sa:  - विषयः:

en:  (In new window)
sa:  (नवविण्डो मध्ये)

en:  (In parent frame)
sa:  (मातापितृचतुष्कोणे)

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
sa: <qt><b>%1</b> अन्वेष्टुम् इच्छति वा ?</qt>

en: Internet Search
sa: अन्तर्जालसन्धानम्

en: &Search
sa: &अन्वेषण

en: Close window?
sa: खिडकीं पिधाय?

en: Confirmation Required
sa: पुष्टिकरणम् आवश्यकम्

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
sa: <html>किं भवान् इच्छति यत् %1 <b>%2</b> कृते प्रवेशसूचना स्मर्तुं शक्नोति ?</html>

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
sa: &अधुना प्रपत्राणि पूरयन्तु

[ctx: Scans again the page to detect forms to fill]
en: Look Again for Forms
sa: पुनः रूपाणि पश्यन्तु

en: &Memorize Passwords in This Page Now
sa: &अधुना अस्मिन् पृष्ठे गुप्तशब्दान् कण्ठस्थं कुर्वन्तु

en: &Customize Fields to Memorize for This Page...
sa: &अस्य पृष्ठस्य कृते कण्ठस्थं कर्तुं क्षेत्राणि अनुकूलितं कुर्वन्तु...

en: Remove Customized Memorization Settings for This Page
sa: अस्य पृष्ठस्य कृते अनुकूलितं कण्ठस्थीकरणसेटिंग्स् निष्कासयन्तु

en: &Allow Password Caching for This Site
sa: &अस्य साइट् कृते Password Caching इत्यस्य अनुमतिं ददातु

en: Remove All Memorized Passwords for This Site
sa: अस्य साइट् कृते सर्वाणि कण्ठस्थानि गुप्तशब्दानि निष्कासयन्तु

en: &Close Wallet
sa: &बटुआ बन्द करो

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sa: &संचिका

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sa: &सम्पादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sa: &दृश्यं

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sa: &उपकरणाः

note: i18n: ectx: Menu (wallet)
en: &Credential management
sa: &प्रमाणपत्र प्रबन्धन

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sa: HTML Toolbar इति

en: Print Document
sa: दस्तावेजं मुद्रयन्तु

en: Add URL to Filter
sa: Filter मध्ये URL योजयन्तु

en: Enter the URL:
sa: URL प्रविष्टं कुर्वन्तु:

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
sa: आम्, &एकदा

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
sa: आम्, &सदा

en: <p>The server <tt>%1</tt> failed the authenticity check. The error is:</p><p><tt>%2</tt></p>Do you want to ignore this error?
sa: <p>सर्वर <tt>%1</tt> प्रामाणिकतापरीक्षां विफलं कृतवान् । दोषः अस्ति : १.</p><p> <tt>%2</tt></p> किं भवन्तः एतत् दोषं उपेक्षितुं इच्छन्ति ?

[ctx: title of a dialog asking what to do about a SSL certificate error]
en: Certificate error
sa: प्रमाणपत्रदोषः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, WebEnginePartCertificateErrorDlg)
en: Dialog
sa: संवादः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Certificate details
sa: प्रमाणपत्रस्य विवरणम्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subjectTab)
en: &Subject
sa: &विषयः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, issuerTab)
en: &Issuer
sa: &निर्गमक

en: Couldn't open the file <tt>%1</tt> containing the user style sheet. The default style sheet will be used
sa: उपयोक्तृशैलीपत्रं विद्यमानं <tt>%1</tt> सञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्तम् । पूर्वनिर्धारितशैलीपत्रस्य उपयोगः भविष्यति

en: An error occurred while saving the file: %1
sa: सञ्चिकां रक्षन् त्रुटिः अभवत्: %1

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
sa: डाउनलोड् करणम्

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
sa: स्रोतः

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
sa: गन्तव्य

[ctx: Finished saving URL]
en: Saved %1 as %2
sa: %1 %2 इति रक्षितम्

en: Save Image As...
sa: चित्रं रक्षन्तु यथा...

en: Send Image...
sa: चित्रं प्रेषयतु...

en: Copy Image URL
sa: चित्रस्य URL प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

en: Copy Image
sa: प्रतिलिपि चित्रम्

en: View Image (%1)
sa: चित्रं पश्यन्तु (%1)

en: Block Image...
sa: ब्लॉक इमेज...

en: Block Images From %1
sa: %1 तः चित्राणि अवरुद्ध्यताम्

en: &Copy Text
sa: &पाठस्य प्रतिलिपिः

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
sa: '%1' उद्घाटयन्तु।

en: &Copy Email Address
sa: &ईमेल पता प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: Copy Link &Text
sa: प्रतिलिपि लिङ्क &पाठ

en: Copy Link &URL
sa: प्रतिलिपि लिङ्क &URL

en: &Save Link As...
sa: &लिङ्कं सहेजन्तु यथा...

en: &Play/Pause
sa: &खेल/विराम

en: Un&mute/&Mute
sa: अन&मूक/&मूक

en: Toggle &Loop
sa: टॉगल &लूप

en: Toggle &Controls
sa: Toggle &Controls इति

en: C&opy Video URL
sa: C&opy विडियो URL

en: C&opy Audio URL
sa: C&opy ऑडियो URL

en: C&opy Media URL
sa: C&opy मीडिया URL

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
sa: '%2' इत्यस्य कृते %1 अन्वेष्टुम् ।

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
sa: '%1' इत्यनेन सह अन्वेष्टुम्

en: Configure Web Shortcuts...
sa: जालशॉर्टकट् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
sa: क्षेत्रनाम

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
sa: क्षेत्रमूल्यम्

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
sa: आन्तरिकक्षेत्रनाम

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
sa: क्षेत्रप्रकारः

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
sa: क्षेत्र id

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
sa: केवलं पठ्यते

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
sa: स्वतः पूर्णता बंद

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
sa: अक्षमित

[ctx: A statement about a field is true]
en: yes
sa: आम्‌

[ctx: A statement about a field is false]
en: no
sa: नहि

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
sa: <ul><li><b>क्षेत्रस्य आन्तरिकनाम:</b> %1</li><li> <b>क्षेत्रप्रकारः</b> %2</li><li> <b>क्षेत्रपरिचयः</b> %3</li><li> <b>क्षेत्रं केवलं पठ्यते:</b> %4</li><li> <b>क्षेत्रं सक्षमम् अस्ति:</b> %5</li><li> <b>स्वतःसमापनं सक्षमम् अस्ति:</b> %6</li></ul>
