kfmclient - en to se translation catalogue (10 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
se: KDE reaidu mainna rahpá URL:aid gohččunlinnjás

en: Non interactive use: no message boxes
se: Ii-interaktiivalaš geavaheapmi: ale čájet dieđihanláseža

en: Show available commands
se: Čájet olamuttus gohččumiid

en: Command (see --commands)
se: Gohččun (geahča --commands).

en: Arguments for command
se: Argumeanttat gohččuma várás.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
se: Fiillat dahje URL:at maid prográmma rahpá sihkkojuvvot maŋŋá geavaheami

en: 
    Syntax:
se: 
    Syntáksa:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
se:   kfmclient openURL «url» [«mimešládja»]
                # Rahpá láse mii čájeha «url».
                #  «url» sáhttá leat "relative" bálggis
                #   dahje fiilanamma, nugo . dahje vuollemáhppa/
                #   Jos it adde «url», de baicce $HOME geavahuvvo.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
se:             # Jos «mimešládja» lea meroštallon, dat mearrida guđe
                #   oasi KDE geavaha. Ovdamearka dihte, jos geavahat             #   text/html fierpmádatsiidu várás vai čájehuvvo johtileabbut.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
se:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Seamma go bajábealde, muhto geahččala rahpat ođđa gilkora mas lea «url»
                #   rabas Konqueror láses aktiivalaš čállinbeavddis.
