kcmkio - en to si translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
si: <h1>මගේ පොත් සලකුණු</h1><p>මෙම මොඩියුලය ඔබට ඔබේ පොත් සලකුණු නිවෙස් පිටුව සැකසීමට ඉඩ දෙයි.</p><p> <a href="bookmarks:/">පොත් සලකුණු:/</a>. හීදී පොත් සලකුණු නිවෙස් පිටුවට යා හැක</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
si: පොත්සලකුණු

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
si: මෙම අභිප්‍රේතය සලකුණු කොට නැත්නම්, ධූරානුකූලයේ මූලයෙහි ඇති පොත්සලකුණෘ නොපෙන්වයි (බහාළුමේ නොවේ).
    සලකුණු කර ඇත්නම්, ඒවා "root" බහලුමට එක් වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
si: බහලුම රහිතව පොත්සලකුණ පෙන්වන්න (&S)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
si: අනු-බහලුම් පෙරනිමියෙන් ඒවායේ ප්‍රධාන ඒවා තුල පෙන්වයි. ඔබ මෙම අභිප්‍රේතය සක්‍රීය කරයි නම් අනු-බහලුම් ඒවායේම දර්ශනය වේ.
    ඒවා එතරම් දර්ශනීය නොවන නමුත් ඔබට ඉතා විශාල බහලුමක් තීරු දෙකකට විහිදීමේදී මෙය උපකාරී වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
si: පැතලි පොත්සලකුණු ගස (&F)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
si: KDE ස්ථාන සහිත කොටුවක් පෙන්වයි (නිවෙස, ජාලය, ...). ඔබ ගොනු පාලකය ලෙසe konqueror භාවිත කරයි නම් මෙය ප්‍රයෝජනවත් වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
si: පද්ධති ස්ථාන පෙන්වන්න (&p)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
si: සාමාන්‍ය සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
si: බහලුම් ස්වයංක්‍රීයව තීරු කිහිපයකට බෙදෙයි. ප්‍රශස්ත තීරු ගණන konqueror කවුළුවේ පළල හා ඔබ සතුව ඇති පොත්සලකුණු ගණන මත පදනම් වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
si: පෙන්වීමට ඇවැසි තීරු ගණන

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
si: අඩු වේගයක් ඇති පද්ධතියකදී පසුබිම් පින්තූර අක්‍රීය කිරීමට එය අක්‍රීය කරන්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
si: බහලුම් පසුබිම් පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
si: pixmap කැච් කිරීම සඳහා කොපමණ තැටි ඉඩක් වෙන්වේද යන්න

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
si: Pixmap කැච්

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
si: තැටි කැච ප්‍රමාණය:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
si: Pixmap කැච් පිරිසිදු කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
si: කැච් පිරිසිදු කරන්න (&C)
