kcmkonqhtml - en to si translation catalogue (237 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
si: මෙය විවිධ අවස්ථා වලදී නව කවුළුවක් වෙනුවට නව ටැබයක් අරඹයි, උදාහරණයක් ලෙස මැද මවුස් බොත්තමෙන් සබැඳියක් හෝ බහාළුමක් තෝරන විට.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
si: සබැඳි නව කවුළුවක වෙනුවට නව ටැබයක විවෘත කරන්න (&l)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
si: ජාවා ස්ක්‍රිප්ට පොප් අප් වලට ඉඩදී ඇතිවිට ඒවා නව ටැබයක හෝ නව කවුළුවක විවෘත වන්නේද යන්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
si: නව කවුළුවක වෙනුවට පොප්-අප් නව ටැබයක විවෘත කරන්න (&u)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
si: ඔබ වෙනත් KDE වැඩසටහනක URL සබැඳියක් ක්ලික් කල විට හෝ kfmclient විසින් URLයක් කැඳවූ විට,වත්මන් වැඩතලය නොහැකිලූ Konqueror සඳහා සොයා , හමුවීනම් URLය එහි නව ටැබයක් ලෙස විවෘත කරයි, එසේ නොවේනම් නව Konqueror කවුළුවක් එම URL ලිපිනය සමඟ විවෘත වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
si: URL ලිපිනය භාහිරව කැඳවන විට පවතින Konqueror තුල ටැබයක් ලෙස විවෘත කරන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
si: මෙය පෙරබිමෙන් වෙනුවට පසුබිමෙන් නව ටැබ ආරම්භ කරයි.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
si: පසුබිමේ නව ටැබ විවෘත කරන්න (&p)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
si: මෙය අවසන් ටැබයට පිටුපසින් වෙනුවට වත්මන් ටැබයට පිටුපසින් නව ටැබයක් ආරම්භ කරයි

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
si: වත්මන් ටැබයට පසු නව ටැබයක් විවෘත කරන්න (&n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
si: මෙය ටැබ දෙකක් හෝ වැඩි ගණනක් පවතී නම් පමණක් ටැබ තී පෙන්වයි. එසේ නොවේ නම් එය සැමවිටම දැක්වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
si: එක් ටැබයක් පමණක් විවෘත විට ටැබ තීරුව සඟවන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
si: ටැබ මත වැසීමේ බොත්තම පෙන්වන්න (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
si: ටැබය මත මධ්‍ය-ක්ලික් කර වසාදමන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
si: ටැබ කිහිපයක් විවෘත කර ඇතිවිට වසාදැමීමේදී මෙය තහවුරු කිරීමක් විමසනු ඇත.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
si: ටැබ කිහිපයක් සමඟ කවුළු වසාදැමීමේදී තහවුරු කරන්න (&w)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
si: මෙය සලකුණු කිරීමේදී පෙරදී භාවිත කල හෝ විවෘත කල ටැබ ඔබ වත්මන් සක්‍රීය ටැබය වසාදමන විට වත්මන් ටැබයට දකුණෙන් පවතින ටැබය වෙනුවට සක්‍රීය වේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
si: වත්මන් ටැබය වසාදැමීමේදී පෙරදී භාවිතා කල ටැබය සක්‍රීය කරන්න

[ctx: @title:tab]
en: General
si: සාමාන්‍ය

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
si: අකුරු

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
si: හැඩපත්

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
si: පිංතූර

en: A&utomatically load images
si: පිංතූර ස්වයංක්‍රීය පූරණය (&u)

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
si: <html>මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇතිනම්, Konqueror විසින් වෙබ් අඩවියට තිළැලා ඇති පිංතූර ස්වයංක්‍රීයව පූර්ණය කරනු ඇත. එසේ නොවේනම්, එය පිංතූරය සඳහා ස්ථාන ධාරකයක් පෙන්වයි, ඒ අතරම ඔබට පිංතූර බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන් ඒවා ශ්‍රමිකව පිංතූර පූර්ණය කරගත හැක.<br />ඔබට ඉතා අඩු වේගයක් ඇති අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවක් නොමැතිනම් ඔබේ ගවේශනය වඩා ප්‍රියමනාප කරගැනීම සඳහා මෙම කොටුව සලකුණු කරන්න.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
si: සම්පූර්ණයෙන් පූර්ණය නොවූ පිංතූර වටා රාමුවක් අඳින්න (&w)

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
si: <html>මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇතිනම්, Konqueror  විසින් වෙබ් පිටුවල ඇති නිසිලෙස පූර්ණය නොවූ පිංතූර වටා ස්ථාන ධාරකයක් අඳියි.<br />ඔබේ ගවේශන අත්දැකීම වඩාත් උසස්කර ගැනීම සඳහා මෙම කොටුව සලකුණු කරන්න, විශේෂයෙන්ම ඔබ සතුව අඩු වේගයක් සහිත අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවක් පවතීනම්.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
si: සක්‍රීය කරන්න

[ctx: animations]
en: Disabled
si: අක්‍රීය කරන්න

en: Show Only Once
si: එක් වරක් පමණක් පෙන්වන්න

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
si: <html>Konqueror සජීවීකරණ පිංතූර පෙන්වන්නේ කෙසේදැයි පාලනය කරන්න:<br /><ul><li><b>සක්‍රිය</b>: සියලුම සජීවීකරණ සම්පූර්ණයෙන් පෙන්වයි.</li><li><b>අක්‍රීය</b>: සජීවීකරණ කිසිවිට නොපෙන්වයි මුල්ම පිංතූරය පමණක් පෙන්වයි.</li><li><b>එක්වරක් පමණක් පෙනැවයි</b>: සියලු සජීවීකරණ වරක් පෙන්වයි, නමුත් ඒවා නැවත ධාවනය නොකරයි.</li></ul></html>

en: A&nimations:
si: සජිවීකරණ (&n):

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
si: විවිධ

[ctx: underline]
en: Enabled
si: සක්‍රීය කළ

[ctx: underline]
en: Disabled
si: අක්‍රීය කළ

en: Only on Hover
si: ඉහළින් ඇති විට පමණයි

en: Und&erline links:
si: සබැඳි යටිඉර (&e):

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
si: <html>Controls how Konqueror යටින් ඉරිඇඳි සබැඳි හසුරුවන ආකාරය පාලනය:<br /><ul><li><b>සක්‍රීය</b>: සබැඳි යටින් සැමවිටම ඉරි අඳියි</li><li><b>අක්‍රීය</b>:සබැඳි යටින් ඉදි නොඅඳියි</li><li><b>ගැවසීමේදී පමණක්</b>: මවුසය සබැඳියට උඩින් යෑමේදී පමණක් යටින් ඉරි අඳියි</li></ul><br /><i>වැදගත්: අඩවියේ CSS නිවේශනයන්ට මෙම අගයන් අතික්‍රමණය කල හැක.</i></html>

en: When Efficient
si: සුදුසු විට

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
si: සැමවිටම

[ctx: soft scrolling]
en: Never
si: කිසිවිටකත් එපා

en: S&mooth scrolling:
si: සුමට ස්ක්‍රෝල් කිරීම (&m):

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
si: <html>විසින් Konqueror HTML පිටු ස්ක්‍රෝල් කිරීමේදී සුමුදු පියවර හෝ සම්පූර්ණ පියවර ගත යුතුද යන්න:<br /><ul><li><b>සැමවිටම</b>: ස්ක්‍රෝල් කිරීමේදී සැමවිටම සුමුදු පියවර භාවිත කරන්න. </li><li><b>කිසිවිට නැත</b>: කිසිවිට සුමුදු ස්ක්‍රෝල් භාවිත නොකරන්න, ඒ වෙනුවට සම්පූර්ණ පියවර වශයෙන් ස්ක්‍රෝල් කරන්න.</li><li><b>සුදුසු අවස්ථාවේදී</b>: පද්ධති සම්පත් සමඟ පිටු සංරක්‍ෂණය කල හැකිනම් පමණක් සුමුදු ස්ක්‍රෝල් කිරීම භාවිත කරන්න.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
si: <h1>Konqueror අකුරු</h1>මෙම පිටුවේදී, ඔබට Konqueror විසින් වෙබ් පිටු දැකිවීමේදී යොදාගත යුතු අකුරු සැකසිය හැක.

en: Font Si&ze
si: අකුරු ප්‍රමාණය (&z)

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
si: Konqueror විසින් වෙබ් අඩවි පෙන්වීමට යොදාගන්නා අකුරු ප්‍රමාණය මෙයයි.

en: M&inimum font size:
si: අවම අකුරු ප්‍රමාණය (&i):

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
si: Konqueror විසින් මෙම ප්‍රමාණයට වඩා කුඩා පෙළ කිසිවිට නොපෙන්වනු ඇත,<br />අනෙක් සෑම සැකසුමක්ම අතික්‍රමණය කරමින්.

en: &Medium font size:
si: මධ්‍යම අකුරු ප්‍රමාණය (&M):

en: S&tandard font:
si: සම්මත අකුරු (&t):

en: This is the font used to display normal text in a web page.
si: වෙබ් පිටුවකදී සාමාන්‍ය පෙළ පෙන්වීමට භාවිත කරන අකුරු මෙයයි.

en: &Fixed font:
si: ස්තිර අකුරු (&F):

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
si: ස්ථිර-පළලැති පෙළ (උදා. සමානුපාතික නොවන) දර්ශනය කිරීමට භාවිත කරන අකුරු මෙයයි.

en: S&erif font:
si: S&erif අකුරු:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
si: මෙය serif ලෙස සලකුණු කර ඇති පෙල දැක්වීමට යොදාගන්නා අකුරුයි.

en: Sa&ns serif font:
si: Sa&ns serif අකුරු:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
si: මෙය sans-serif ලෙස සලකුණු කර ඇති පෙල දැක්වීමට යොදාගන්නා අකුරුයි.

en: C&ursive font:
si: බැඳි අකුරු (&u)

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
si: මෙය italic ලෙස සලකුණු කර ඇති පෙල දැක්වීමට යොදාගන්නා අකුරුයි.

en: Fantas&y font:
si: ෆැන්ටසි අකුරු (&y)

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
si: මෙය fantasy අකුරු ලෙස සලකුණු කර ඇති පෙල දැක්වීමට යොදාගන්නා අකුරුයි.

en: Font &size adjustment for this encoding:
si: මෙම සංඛේතාංකනය සඳහා අකුරු ප්‍රමාණ වෙනස් කිරීම් (&s):

en: Use Language Encoding
si: භාෂා සංකේතාංඛනය භාවිත කරන්න

en: Default encoding:
si: පෙරනිමි සංකේතාංඛනය:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
si: භාවිත කල යුතු පෙරනිමි සංඛේතාංකය තෝරන්න; සාමාන්‍යයෙන්, ඔබට 'භාශා සංඛේතාංක භාවිත කිරීම' සුදුසු විය හැකි අතර මෙය වෙනස් කල යුතු නොවේ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
si: <b>රටා පත්‍ර</b><p> කඩාහැලෙන රටා පත්‍ර පිළිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා http://www.w3.org/Style/CSS බලන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
si: <b>රටා පත්‍ර</b><p>Konqueror විසින් රටා පත්‍ර ප්‍රකාශ කරන ආකාරය පිළිබඳ සඳහන් කිරීමට මෙම කාණ්ඩකොටුව භාවිත කරන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
si: හැඩපත්

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
si: <b>පෙරනිමි රටා පත්‍ර භාවිත කරන්න</b><p>පෙරනිමි රටා පත්‍ර භාවිතය සඳහා මෙම විකල්පය තෝරන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
si: පෙරනිමි හැඩපත භාවිත කරන්න (&e)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
si: <b>පරිශීලක නිවේශිත රටා පත්‍ර භාවිත කරන්න</b><p>මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇත්නම්, Konqueror will විසින් පරිශීල-නිවේශිත රටා පත්‍රයක් පහත දෙනලද ස්ථානයකින් පූර්ණය කිරීමට තැත් කරයි. මෙම රටා පත්‍රය ගවේශකයේ වෙබ් පිටු ප්‍රකාශනය කරන ආකාරය සම්පූර්ණයෙන් අතික්‍රමණය කරයි. ලබාදෙන ගොනුව තුල වලංගු රටා පත්‍රයක් අඩංගු විය යුතුය (ගලාහැලෙන රටා පත්‍ර පිළිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා http://www.w3.org/Style/CSS බලන්න).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
si: පරිශීලක-නිවෙශිත රටා පත්‍ර භාවිත කරන්න (&u)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
si: <b>පිවිසුම් සහායක රටා පත්‍ර භාවිත කරන්න</b><p>මෙම විකල්පය තෝරාගැනීම ඔබට පෙරනිමි අකුරු, අකුරු ප්‍රමාණය, හා අකුරු වර්‍ණය සරල මවුස ක්ලික් කිහිපයකින් ලබාදිය හැක. සරලව රුචිකරණයේ විශ්මය විඳින්න... සංවාදයේ යෙදී ඔබට කැමත අභිප්‍රේත තෝරාගන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
si: පිවිසුම් සහායක රටා පත්‍රය භාවිත කරන්න (&s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
si: රිසිසේ සකසන්න... (&i)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
si: <b>අකුරු කුලය</b><p>අකුරු කුලයක් යනු එකිනෙකට සමාන අකුරු කණ්ඩායමකි, කුල සාමාජිකයන් ලෙස e.g. තද අකුරු, ඇල අකුරු,  හෝ ඉහත ඕනෑම ප්‍රමාණයක් විය හැක.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
si: අකුරු කුලය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
si: මූලික කුලය:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
si: <p>මෙය දැනට තෝරා ඇති කුලයයි</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
si: <b>සියලු අකුරු සඳහා එකම කුලය භාවිත කරන්න</b><p>මෙම විකල්පය සැමතැනම ඇති රුචි අකුරු අතික්‍රමණය කර මූලික අකුරු යෙදීමට භාවිත කරන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
si: සියලුම පෙළ සඳහා එකම කුලයක් භාවිත කරන්න

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
si: අකුරු ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
si: මූලික අකුරු ප්‍රමාණය (&z)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
si: <b>සියලු මූලයන් සඳහා එකම ප්‍රමාණයක් යොදාගන්න</b><p>මෙම අභිප්‍රේතය රුචි අකුරු ප්‍රමාණ සියල්ල අතික්‍රමණය කර මූලික ප්‍රමාණය පිහිටුවයි. සියලු අකුරු එකම ප්‍රමාණයෙන් දර්ශනය කරයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
si: සියලු මූලයන් සඳහා එකම ප්‍රමාණයක් යොදාගන්න (&U)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
si: වර්ණ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
si: <b>කළු මත සුදු</b><p>ඔබ සාමාන්‍යයෙන් දකින්නේ මෙයයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
si: සුදු මත කළු (&B)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
si: <b>කළු මත සුදු</b><p>මෙය ඔබේ සාම්ප්‍රදායික ප්‍රතිලෝම වර්‍ණ තේමාවයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
si: කළු මත සුදු ‌(&W)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
si: <b>රුචි</b><p>ඔබට අභිප්‍රේත වර්ණයක් පෙරනිමි අකුරු සඳහා ලබාදීමට මෙම විකල්පය තෝරන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
si: රිසිකළ (&t)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
si: <b>පසුබිම</b><p>මෙම පසුබිම් වර්ණය පෙළට පසුව පෙරනිමියෙන් පෙනෙන වර්‍ණයයි. පසුබිම් පිංතූරය මෙය අතික්‍රමණය කරයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
si: පසුබිම (&k):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
si: <b>පසුබිම</b><p>මෙම දොරටුවෙන් එපිට ඇත්තේ අභිප්‍රේත පෙරනිමි පසුබිමක් තෝරාගැනීමේ හැකියාවකි.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
si: <b>සියලුම පෙළ සඳහා එකම වර්‍ණයක් යොදන්න</b><p>රටා පත්‍රයක අඩංගු පෙරනිමි හා රුචි අකුරු යන සියල්ලටම ඔබ තෝරාගත් වර්ණය ඇතුළත් කිරීමට මෙය තෝරන්න.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
si: සියලු පෙළ සඳහා එකම වර්‍ණය යොදාගන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
si: <b>පෙරබිම් වර්‍ණය</b><p>පෙරබිම් වර්‍ණය යනු පෙළ ලියැවෙන වර්ණයයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
si: පෙරබිම (&F):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
si: <b>පිංතූර</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
si: <b>පිංතූර යටපත් කරන්න</b><p>මෙය තෝරාගැනීම Konqueror විසින් පිංතූර පූරණය කිරීම වලකාලයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
si: පිංතූර යටපත් කරන්න (&S)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
si: <b>පසුබිම් පිංතූර යටපත් කරන්න</b><p>මෙය තෝරාගැනීම Konqueror විසින් පසුබිම් පිංතූර පූරණය කිරීම වලකාලයි.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
si: පසුබිම් පිංතූර යටපත් කරන්න

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
si: පූර්‍වදසුන

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
si: <h1>Konqueror රටා පත්‍ර</h1> මෙම මොඩියුලය රටා පත්‍ර (CSS) භාවිත කරමින් ඔබේම ව‌ර්‍ණ හා අකුරු සැකසුම් Konqueror වෙත යෙදීමට යොදාගනී ඔබට අභිප්‍රේත ලබාදීම ඔබ විසින්ම ලියූ රටා පත්‍රයක ස්ථානය ලබාදීම මගින් ඇතුළත් කල හැක.<br /> මෙම සැකසුම් වලට අඩවි කතෲ විසින් දෙනලද සියලු සැකසුම් වලට වඩා ප්‍රමුඛතාවක් හිමිවෙන බව සලකන්න. මෙය දෘශ්‍යාබාධිත පුද්ගලයන්ට හා අසාර්ථක නිර්මාණය නිසා කියවිය නොහැකි වෙබ් පිටු කියවීමට ප්‍රයෝජනවත් වේ.

en: Host/Domain
si: ධාරකය/වසම

en: Policy
si: ප්‍රතිපත්තිය

en: &New...
si: නව... (&N)

en: Chan&ge...
si: වෙනස් කරන්න... (&g)

en: De&lete
si: මකන්න (&l)

en: &Import...
si: ආයාත කරන්න... (&I)

en: &Export...
si: නිර්යාත කරන්න... (&E)

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
si: ධාරක හෝ ඩොමේන නිවේශිත ප්‍රතිපත්තියක් ශ්‍රමිකව එක් කිරීමට මෙම බොත්තම ක්ලික් කරන්න.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
si: ලැයිස්තු කොටුවෙන් තෝරාගත් ධාරකට හෝ ඩොමේනයට අදාල ප්‍රතිපත්තියක් වෙනස් කිරීමට මෙම බොත්තම භාවිත කරන්න

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
si: ලැයිස්තු කොටුවෙන් තෝරාගත් ධාරකට හෝ ඩොමේනයට අදාල ප්‍රතිපත්තියක් මකා දැමීමට මෙම බොත්තම භාවිත කරන්න

en: You must first select a policy to be changed.
si: ඔබ ප්‍රථමයෙන් වෙනස් කිරීම සඳහා ප්‍රතිපත්තියක් තෝරන්න

en: You must first select a policy to delete.
si: ඔබ ප්‍රථමයෙන් මකාදැමීම සඳහා ප්‍රතිපත්තියක් තෝරන්න

en: Use Global
si: ගෝලීය භාවිත කරන්න

en: Accept
si: පිළිගන්න

en: Reject
si: ඉවත දමන්න

en: Enable filters
si: පෙරහන් සක්‍රීය කරන්න

en: Hide filtered images
si: පෙරූ පිංතූර සඟවන්න

en: Search:
si: සොයන්න:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
si: <qt>පෙරහන් ප්‍රකාශන (උදා. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">වැඩිදුර තොරතුරු</a>):

en: Insert
si: ඇතුළත් කරන්න

en: Update
si: යාවත්කාලීන කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Import...
si: ආයාත කරන්න...

en: Export...
si: නිර්යාත කරන්න...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
si: <qt>වැඩිදුර තොරතුරු <a href="importhelp">ආයාත හැඩසවිය</a>, <a href="exporthelp">නිර්යාත හැඩසවිය</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
si: වෙලඳ දැන්වීම් පෙරහන් සක්‍රීය හෝ අක්‍රී ය කරයි. සක්‍රීය විට, වැලැක්වීම සඳහා පෙරහන වෙත URL ලිපින ලැයිස්තුවක් ලබාදිය යුතුයි.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
si: සක්‍රීය කර ඇතිවිට පිටුවෙන් වැලැක්වූ පිංතූර සම්පූර්ණයෙන්ම ඉවත්වනු ඇත, එසේ නොවේ නම් 'අවහිර කළා' ස්ථාන ධාරකය භාවිතා වේ.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
si: සියලු පිංතූර වලට හා මාධ්‍ය වස්තූන්ට ඇතුලත්වන URL ලිපින ලැයිස්තුව මෙයයි.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
si: <qt><p>පෙරහනට ප්‍රකාශනයක් එක් කරන්න. ඔබට පෙරහන් නිවේශනයට එක්කෝ:<ul><li>ශෙල් ආකාර අහඹු, උදා. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, අහඹු  <tt>*?[]</tt> විසින්</li><li>'<tt>/</tt>' භාවිතයෙන් සම්පූර්ණ ප්‍රකාශනයක් ආවරණය කල හැක, e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>ඕනෑම පෙරහනකට '<tt>@@</tt>' යෙදීම මගින් එහි ධවල ලැයිස්තුවට URL ලිපින ඇතුළුකල හැක, එය ඒවා පෙරහන මගින් වැලැක්වීම නවතාලයි.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
si: <qt><p>පෙරහනේ ආයාත හැඩසවිය වනුයේ පැහැදිලි පෙළ ගොනුවකි. හිස් පේළි, '<tt>!</tt>' ගෙන් ආරම්භ වන සටහන් හා ශීර්ෂ පේළි <tt>[AdBlock]</tt> මඟහැරේ, අනෙක් ඕනෑම පේළියක් පෙරහන් ප්‍රකාශනයක් ලෙස ඇතුළු වේ.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
si: <qt><p>පෙරහනේ අපදාන හාඩසවිය වනුයේ පැහැදිලි පෙළ ගොනුවකි. ගොනුව, <tt>[AdBlock]</tt> ශීර්ෂයකින් ආරම්භ වන අතර, ඊලඟට සියලු පෙරහන් වෙන් වෙන් පේළි වලින් දැක්වේ.

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
si: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK විසින් ඔබට රාමු හා සැබැඳි සහිත පිංතූර වැලැක්වීම සඳහා පෙරහන් ලැයිස්තුවක් සැකසීමට ඉඩදෙයි. ගැලපෙන URL ලිපින ඉවත දමා හෝ ස්ථාන ධාරකයක් මගින් ප්‍රතිස්ථාපනය වේ.

en: Tabbed Browsing
si: ටැබ් ගවේශනය

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
si: &Konqueror ආරම්භ වන විට

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
si: හැඳින්වීම් පිටුව පෙන්වන්න

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
si: හිස් පිටුවක් පෙන්වන්න

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
si: මගේ පොත්සලකුණු පෙන්වන්න

en: Home page:
si: නිවාස පිටුව:

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
si: <h1>Konqueror ගවේශක</h1> මෙහිදී ඔබටKonqueror ගේ ගවේශක ක්‍රියාකාරීත්වය සැකසිය හැක. කරුණාකර එහි ගොනු කළමනාකාරීත්ච ක්‍රියාකාරීත්වය "ගොනු පාලකය" සැකසුම් මොඩියුලය මගින් සකසා ඇති බව සලකන්න. ඔබට Konqueror විසින් HTML කේතය වෙබ් අඩවි පුරණයේදී හැසිරවිය යුතු ආකාරය සැකසිය හැක. සාමාන්‍යයෙන් මෙහි ඇති සෑම අගයක්ම වෙනස් කිරීමට ඇවැසි නොවේ.

en: Boo&kmarks
si: පොත්සලකුණු (&k)

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
si: පොත්සලකුණු එක් කිරීමේදී නාමය හා බහාළුම සඳහා අසන්න

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
si: මෙම කොටුව තෝරා ඇතිනම්, Konqueror විසින් ඔබට පොත්සලකුණක මාතෘකාව වෙනස් කිරීමට හා නව පොත් සලකුණක් ඇතුලත් කරන විට එය ගබඩා විය යුතු බහාළුමක් ලබාදිය හැක.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
si: පොත්සලකුණු ආයුධ තීරුවේ ලකුණු කල පොත්සලකුණු පමණක් පෙන්වන්න

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
si: මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇතිනම්. Konqueror විසින් ඔබ පොත්සලකුණු  සකසනයේදී පොත්සලකුණු තීරුවට ඇතුළත්විය යුතුයැයි සලකුණු කල පොත්සලකුණු පමණක් දක්වනු ඇත.

en: Form Com&pletion
si: ෆෝරම සම්පූර්ණ කිරීම් (&p)

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
si: මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇත්නම්. Konqueror වීසින් ඔබ ජාල ෆෝරම වලදී ඇතුළත් කරන දත්ත මතක තබාගෙන සමාන ක්‍ෂේත්‍රයන්ට යෝජනා කරයි.

en: &Maximum completions:
si: උපරිම සම්පූර්ණකීරීම් (&M)

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
si: මෙහිදී ඔබට ෆෝරම ක්‍ෂේත්‍රයකදී  කොතරම් අගයන් ප්‍රමාණයක් Konqueror විසින් මතක තබාගන්නේදැයි තෝරන්න.

en: Mouse Beha&vior
si: මවුස හැසිරීම (&v)

en: Chan&ge cursor over links
si: සබැඳි වලට ඉහළින් කර්සරය වෙනස් කරන්න (&g)

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
si: මෙම අභිප්‍රේතය සකසා ඇත්නම්. සබැඳියක් උඩින් ගෙනයන විට කර්සරයේ හැඩය වෙනස් කරයි (සාමාන්‍යයෙන් අතක්)

en: M&iddle click opens URL in selection
si: මධ්‍ය ක්ලිකය තෝරාගැනීමේ URL විවෘත කරයි (&i)

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
si: මෙම කොටුව සලකුණු කර ඇත්නම්. ඔබට URL මත මැද මවුස් බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන් Konqueror දසුනේ ඒවා විවෘත කල හැක.

en: Right click goes &back in history
si: දකුණු ක්ලිකය නැවත ඉතිහාසයේ පසුපසට යයි (&b)

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
si: කොටුව සලකුණු කර ඇත්නම්. ඔබට Konqueror දසුන මත ක්ලික් කිරීමෙන් ඉතිහාසයේ ආපසු යා හැක සන්දර්භ ගොනුවට ඇතුල්වීමට , දකුණු මවුස් බොත්තම ඔබා ගෙනයන්න

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
si: ස්වයංක්‍රීයව ප්‍රමාදවූ  ප්‍රතිපූර්ණය/ආපසු හැරවීම (&r)

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
si: ඇතැම් වෙබ් අඩවි යම් කාල සීමාවකට පසුව ස්වයංක්‍රීයව ප්‍රතිපූර්ණයට හෝ හරවා යැවීමට ඉල්ලුම් කරයි. මෙම කොටුව සලකුණු කිරීමෙන් Konqueror විසින් ඒවා මඟහැර යනු ඇත.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
si: Ctrl යතුර මගින් පිවිසුම් යතුර සක්‍රීය කරන්න (&y)

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
si: පිවිසුම් යතුරු සක්‍රීය කිරීමට වෙබ් අඩවියක් නරඹන විට Ctrl යතුර ඔබන්න. එය සලකුණු නොකිරීම මගින් පිවිසුම් විශේෂාංගය අක්‍රීය කරනු ඇත. (එම වෙනස්කම් ල පෑමට Konqueror නැවත ආරම්භ කල යුතුවේ)

en: Enable Ja&va globally
si: ගෝලීයව ජාවා සක්‍රීය කරන්න (&v)

en: Java Runtime Settings
si: ජාවා රන්ටයිම් සැකසුම්

en: &Use security manager
si: ආරක්‍ෂක කළමනාකරය භාවිත කරන්න (&U)

en: Use &KIO
si: &KIO භාවිත කරන්න

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
si: වඩා අක්‍රීයව පවතී නම් ඇප්ලට් සංග්‍රහකය වසාදමන්න (&t)

en: &Path to Java executable, or 'java':
si: ජාවා විධාන වෙත මාර්‍ගය, හෝ 'java' (&P)

en: Additional Java a&rguments:
si: අමතර ජාවා තර්කන (&r):

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
si: HTML පිටුවල තිබිය හැකි java මගින් ලියූ විධානීය ස්ක්‍රිප්ට සක්‍රීය කරයි. අවවාදයයි. අනෙක් ඕනෑම ගවේශකයක් මෙන් මෙහිත් සක්‍රීය අන්තර්ගත සක්‍රීය කිරීම ආරක්‍ෂක ගැටළුවක් විය හැක.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
si: <p>මෙම කොටුවේ ඔබට Java ප්‍රතිපත්ති ලබාදිය හැක ධාරක හා ඩොමේන පෙන්වයි. මෙම ප්‍රතිපත්ති එම ඩොමේන හා ධාරක විසින් එවන Java ඇප්ලට්ටු සක්‍රීය හා අක්‍රීය කිරීමේ පෙරනිමි ප්‍රතිපත්ති වෙනුවට ක්‍රියාත්මක වේ.</p><p>ප්‍රතිපත්තියක් තෝරා එය සැකසීමට දකුණේ ඇති පාලක උපයෝගී කරගන්න.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
si: Java ප්‍රතිපත්ති අඩංගු ගොනුව තෝරාගැනීමට මෙම බොත්තම ක්ලික් කරන්න. මෙම ප්‍රතිපත්තීන් දැනට පවතින ඒවා සමඟ සම්මුහුර්ත වනු ඇත. සමාන ඇතුළත් කිරීම් මඟහරී.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
si: Java ප්‍රතිපත්ති සිප් ගොනුවකට සුරැකීමට මෙම බොත්තම ක්ලික් කරන්න. ඔබ කැමති ස්ථානයක <b>java_policy.tgz</b> නමැති ගොනුවක් සුරැකෙනු ඇත.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
si: මෙහිදී ඔබට නිශ්චිත ධාරකයන් හෝ ඩොමේනයක් සඳහා Java ප්‍රතිපත්ති සැකසිය හැක. නව ප්‍රතිපත්තියක් එක් කිරීමට <i>නව...</i> බොත්තම ක්ලික් කර සංවාද කොටුවට ඇවැසි තොරතුරු ඇතුළත් කරන්න. පවතින ප්‍රතිපත්තියක් වෙනස් කිරීමට <i>වෙනස් කරන්න...</i> බොත්තම ක්ලික් කර ප්‍රතිපත්ති සංවාදයෙන් නව ප්‍රතිපත්තිය තෝරන්න <i>මකන්න</i> බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන් තෝරාගත් ප්‍රතිපත්තිය ඉවත් කල හැක, එයින් එම ඩොමේනය පෙරනිමි ප්‍රතිපත්තිය යටතේ ක්‍රියා කරවීමට සලස්වයි.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
si: ආරක්‍ෂක කළමනාකරු සක්‍රීය කිරීම ආරක්‍ෂක කළමණාකරු සමඟ එක විට jvm ක්‍රියාත්මක කරයි.මෙය ඔබේ ගොනු පද්ධතිය වෙත ගොනු කියවීමට හා ලිවීමට හැකියාව ලබා දේ එමෙන්ම අභිමත සොකට්ටු නිර්මාණය, හා ඔබේ පද්ධති ක්‍රියාකාරීත්වයට අදාල වෙනත් ක්‍රියා ද ක්‍රියාත්මක කරයි. මෙම අභිප්‍රේතය ඔබේ අවදානම තබාගෙන අක්‍රීය කරන්න.  ඔබට ඔබේ $HOME/.java.policy  ගොනුව Java policytool උපාංගය භාවිත කර ලබාගන්නා කේත භාවිතයෙන් වැඩිදුර බලතල ලබාගත හැක.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
si: මෙය සක්‍රීය කිරීම jvm විසින්  ජාල ප්‍රවාහනය සඳහා KIO භාවිත කිරීමට සලස්වයි

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
si: ජාවා විධානීයේ මාර්‍ගය ඇතුළත් කරන්න. ඔබට jre ඔබේ මාර්‍ගයට ඇතුළත් කිතීමට ඇවැසි නම් එය 'java' ලෙස තිබෙන්නට හරින්න. ඔබට වෙනත් වර්‍ගයක jre භාවිතයට ඇවැසි නම් , ජාවා විධානීය වෙත මාර්‍ගය ඇතුළත් කරන්න (උදා. /usr/lib/jdk/bin/java), හෝ bin/java' අඩංගු වන බහාළුම ඇතුළත් කරන්න (e.g. /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
si: ඔබට අතත්‍ය යන්ත්‍රයට විශේෂිත තර්කන ලබාදීම්ට ඇවැසි නම් ඒවා මෙහි ඇතුළත් කරන්න.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
si: සියලු ඇප්ලට විනාශ වී ඇතිවිට, ඇප්ලට සංග්‍රහකය වසාදැමෙනු ඇත. කෙසේවුවත්, jvm ආරම්භ වීම විශාල කාලයක් ලබාගනී. ඔබ ගවේශනය කරන විටම ජාවා ක්‍රියාවලිය තබාගැනිමට කැමති නම්, ඔබට රිසි පරිදි කල් ඉකුත්වීමේ අගයක් ලබාදිය හැක. ජාවා ක්‍රියාවලිය konquror ධාවනය වන සෑම විටම ධාවනය වීම සඳහා ඇප්ලට් සංග්‍රහකය වසාදමන්න සලකුණු කොටුව සලකුණු නොකර තබන්න.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
si: ඩොමේන්-විවේශිත (&i)

en: &Java policy:
si: ජාවා ප්‍රතිපත්තිය (&J):

en: Select a Java policy for the above host or domain.
si: ඉහත ධාරක නාමයට හෝ ඩොමේන් නාමයට ජාවා ප්‍රතිපත්තිය තෝරන්න

en: Ena&ble JavaScript globally
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට ගෝලීයව සක්‍රීය කරන්න (&b)

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
si: HTML ලේඛනයේ පවතින විට ECMA-ස්ක්‍රිප්ට (ජාවා ස්ක්‍රිප්ට ලෙසද හැඳින්වෙන) මගින් ලියූ ස්ක්‍රිප්ට ක්‍රියාත්මක වීම සක්‍රීය කරයි. සැලකිය යුතුයි  අන් ඕනෑම ගවේශකයක් මෙන් ස්ක්‍රිප්ට සක්‍රීය කිරීම ආරක්‍ෂක ගැටළුවක් විය හැක.

en: Debugging
si: නිවැරදිකරණය

en: Enable debu&gger
si: නිවැරදිකාරකය සක්‍රීය කරන්න (&g)

en: Enables builtin JavaScript debugger.
si: බුලටින ජාවාස්ක්‍රිප්ට නිවැරදිකාරකය සක්‍රීය කරන්න.

en: Report &errors
si: වැරදි වාර්තාකරන්න (&e)

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
si: ජාවා ස්ක්‍රිප්ට කේතය ක්‍රියාත්මක වනවිට පැණනගින වැරදි වාර්ථා කිරීමට සක්‍රීය කරන්න.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
si: මෙහිදී ඔබට නිශ්චිත ධාරකයන් හෝ ඩොමේනයක් සඳහා ජාවා ස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති සැකසිය හැක. නව ප්‍රතිපත්තියක් එක් කිරීමට <i>නව...</i> බොත්තම ක්ලික් කර සංවාද කොටුවට ඇවැසි තොරතුරු ඇතුළත් කරන්න. පවතින ප්‍රතිපත්තියක් වෙනස් කිරීමට <i>වෙනස් කරන්න...</i> බොත්තම ක්ලික් කර ප්‍රතිපත්ති සංවාදයෙන් නව ප්‍රතිපත්තිය තෝරන්න <i>මකන්න</i> බොත්තම ක්ලික් කිරීමෙන් තෝරාගත් ප්‍රතිපත්තිය ඉවත් කල හැක, එයින් එම ඩොමේනය පෙරනිමි ප්‍රතිපත්තිය යටතේ ක්‍රියා කරවීමට සලස්වයි.<i>ආයාත කරන්න</i> හා <i>නිර්යාත කරන්නt</i> බොත්තම් ඔබට පහසුවෙන් ඔබේ ප්‍රතිපත්ති සුරැකීමට හා සිප් ගොනුවකින් ලබාගැනීමට සලස්වන අතර එම නිසා පහසුවෙන් ඔබේ ප්‍රතිපත්ති පුද්ගලයන් අතර හුවමාරු කරගත හැක.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
si: <p>මෙම කොටුවේ ඔබට ජාවා ස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති ලබාදිය හැක ධාරක හා ඩොමේන පෙන්වයි. මෙම ප්‍රතිපත්ති එම ඩොමේන හා ධාරක විසින් එවන ජාවා ස්ක්‍රිප්ට සක්‍රීය හා අක්‍රීය කිරීමේ පෙරනිමි ප්‍රතිපත්ති වෙනුවට ක්‍රියාත්මක වේ.</p><p>ප්‍රතිපත්තියක් තෝරා එය සැකසීමට දකුණේ ඇති පාලක උපයෝගී කරගන්න.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති අඩංගු ගොනුව තෝරාගැනීමට මෙම බොත්තම ක්ලික් කරන්න. මෙම ප්‍රතිපත්තීන් දැනට පවතින ඒවා සමඟ සම්මුහුර්ත වනු ඇත. සමාන ඇතුළත් කිරීම් මඟහරී.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති සිප් ගොනුවකට සුරැකීමට මෙම බොත්තම ක්ලික් කරන්න. ඔබ කැමති ස්ථානයක <b>javascript_policy.tgz</b> නමැති ගොනුවක් සුරැකෙනු ඇත.

en: Global JavaScript Policies
si: ගෝලීය ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
si: ඩොමේන්-නිවේශිත (&m)

en: JavaScript policy:
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
si: ඉහත ධාරක හා ඩොමේන සඳහා ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති තෝරන්න

en: Domain-Specific JavaScript Policies
si: ඩොමේන-නිවේශිත ජාවාස්ක්‍රිප්ට ප්‍රතිපත්ති

en: Open new windows:
si: නව කවුළු විවෘත කරන්න:

en: Use global
si: ගෝලීය භාවිත කරන්න

en: Use setting from global policy.
si: ගෝලීය ප්‍රතිපත්ති වල සැකසුම් භාවිත කරන්න

en: Allow
si: ඉඩ දෙන්න

en: Accept all popup window requests.
si: සියලු පොප් අප් කවුළු ඉල්ලීම් පිළිගන්න

en: Ask
si: අසන්න

en: Prompt every time a popup window is requested.
si: පොප්අප් කවුළුවක් ඉල්ලුම් කරන සැමවිටම ප්‍රසිද්ධ කරන්න.

en: Deny
si: වලකන්න

en: Reject all popup window requests.
si: කවුළුව ඉල්ලුම් කරන සියලු පොප්අප් ප්‍රතික්‍ෂේප කරන්න.

en: Smart
si: ස්මාට්

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
si: දෙනලද නිශ්චිත යතුරු පුවරු හෝ මවුස ක්‍රියාවකින් සබැඳි සක්‍රීය වූ විට පමණක් පොප් අප් සඳහා ඉඩ දෙන්න.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
si: ඔබ මෙය අක්‍රීය කරයි නම්, Konqueror විසින්  <i>window.open()</i> ජාවා ස්ක්‍රිප්ට විධානට පරිවර්තනය කිරීම නවතයි. මෙය නිතර පිවිසෙන අඩවියක ඇති පොප් අප් බැනර සඳහා විධානය භාවිතට උපකාරී වේ.<br /><br /><b>වැදගත්:</b> මෙම අභිප්‍රේතය අක්‍රීය කිරීම ඒවායේ නිසි ක්‍රියාකාරීත්වයට <i>window.open()</i> ඇවැසි අඩවි නිශ්චිත අඩවි අක්‍රීක කරනු ඇත. මෙම අභිප්‍රේතය ප්‍රවේශමෙන් භාවිත කරන්න.

en: Resize window:
si: කවුළුව ප්‍රතිප්‍රමාණ කරන්න:

en: Allow scripts to change the window size.
si: කවුළු ස්ථාන වෙනස් කිරීම සඳහා ස්ක්‍රිප්ට වලට ඉඩ දෙන්න.

en: Ignore
si: මඟ හරින්න

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
si: ස්ක්‍රිප්ට විසින් කවුළු ප්‍රමාණය වෙනස් කිරීමට කරන ඉල්ලීම මඟහරින්න. වෙබ් පිටුව ප්‍රමාණය වෙනස් වී යැයි<i>සිතනු</i> ඇති නමුත් සත්‍ය කවුළුවට එය බල නොපායි.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
si: ඇතැම් වෙබ් අඩවි <i>window.resizeBy()</i> හෝ <i>window.resizeTo()</i> භාවිත කරමින්. කවුළු ප්‍රමාණය වෙනස් කරයි මෙම අභිප්‍රේතය එවැනි ප්‍රයත්න සඳහා යොදාගනී.

en: Move window:
si: කවුළුව ගෙනයන්න:

en: Allow scripts to change the window position.
si: කවුළු ස්ථාන වෙනස් කිරීම සඳහා ස්ක්‍රිප්ට වලට ඉඩ දෙන්න.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
si: ස්ක්‍රිප්ට විසින් කවුළුවේ ස්ථානය වෙනස් කිරීමට කරන ඉල්ලීම මඟහරින්න. වෙබ් පිටුව ස්ථානය වෙනස් වී යැයි<i>සිතනු</i> ඇති නමුත් සත්‍ය කවුළුවට එය බල නොපායි.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
si: ඇතැම් වෙබ් අඩවි <i>window.moveBy()</i> හෝ <i>window.moveTo()</i> භාවිත කරමින්. කවුළුවල ස්ථානය වෙනස් කරයි මෙම අභිප්‍රේතය එවැනි ප්‍රයත්න සඳහා යොදාගනී.

en: Focus window:
si: කවුළු නාඹිගත කරන්න:

en: Allow scripts to focus the window.
si: කවුළු නාඹිගත කිරීමට ස්ක්‍රිප්ට සඳහා ඉඩ දෙන්න.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
si: ස්ක්‍රිප්ට විසින් කවුළුව නාඹිගත කිරීමට කරන ඉල්ලීම මඟහරින්න. වෙබ් පිටුව එම කවුළුව නාඹි ගත වී යැයි<i>සිතනු</i> ඇති නමුත් සත්‍ය නාඹිගත කිරීම එලෙසින්ම පවතී.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
si: ඇතැම් වෙබ් අඩවි<i>window.focus()</i> භාවිත කරමින් ගවේශක කවුළුව නාඹිගත කරයි. මෙය පරිශීලක විසින් එවිට කරමින් සිටි කාර්යයට බාධා කරමින් එම කවුළුව ඉදිරියට ගෙන එයි මෙම අභිප්‍රේතය සඳහන්ව ඇත්තේ එවන් අවස්ථා සඳහා කටයුතු කිරීමටයි

en: Modify status bar text:
si: තත්ව තීරු පෙළ වෙනස් කරන්න:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
si: තත්ව තීරුවේ පෙළ වෙනස් කිරීමට ස්ක්‍රිප්ටයන්ට ඉඩ දෙන්න.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
si: ස්ක්‍රිප්ට විසින් තත්ව තීරු පෙළ වෙනස් කිරීමට කරන ඉල්ලීම මඟහරින්න. වෙබ් පිටුව එය වෙනස් වී යැයි<i>සිතනු</i> ඇති නමුත් සත්‍ය පෙළ වෙනස් නොවී පවතී.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
si: ඇතැ,එ වෙබ් අඩවි <i>window.status</i> හෝ <i>window.defaultStatus</i> භාවිත කරමින් තත්ව තීරු පෙළ වෙනස් කරයි එය ඇතැම් විට සබැඳි වලට අදාල සත්‍ය URL ලිපින පෙන්වීම වලකාලයි. මෙම අභිප්‍රේතය එවන් අවස්ථා සඳහා කටයුතු කිරීම සඳහායි.

en: Konqueror Browsing Control Module
si: Konqueror ගවේශන පාලන මොඩියුලය

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
si: (c) 1999 - 2001 Konqueror සංවර්‍ධකයින්

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට පිවිසුම් පාලක
    පෙර-ඉල්ලූ ප්‍රතිපත්ති දිගු

en: Java&Script
si: ජාවාස්ක්‍රිප්ට (&S)

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
si: <h2>ජාවා ස්ක්‍රිප්ට</h2>මෙම පිටුවේදී, ඔබට ජාවා ස්ක්‍රිප්ට තිළැළුනු වෙබ් අඩවි Konqueror තුළදී ක්‍රියාත්මක වීමට ඉඩදිය යුතුද යන්න සැකසිය හැක.<h2>ජාවා </h2>මෙම පිටුවේදී, ඔබට ජාවා ඇප්ල තිළැළුනු වෙබ් අඩවි Konqueror තුළදී ක්‍රියාත්මක වීමට ඉඩදිය යුතුද යන්න සැකසිය හැක..<br /><br /><b>වැදගත්:</b> සක්‍රීය අන්ර්ගය සෑමවිටම ආරක්‍සිත ගැටළුවක් විය හැක, Konqueror විසින් ඔබට ජාවා හා/හෝ ජාවා ස්ක්‍රිප්ට වැඩසටහන් ක්‍රියාත්මක කිරීමට ඉතා විශ්වසනීය ලෙස ලබාගත් ධාරක ඇතුලත් කිරීමට ඉඩ දෙන්නේ එබැවිනි.

en: &Host or domain name:
si: ධාරකො හෝ ඩොමේන් නාමය (&H):

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
si: (.kde.org හෝ .org වැනි) තිතකින් ආරම්භ වන ධාරක නාමයක් හෝ ඩොමේනයක් ඇතුළත් කරන්න (www.kde.org වැනි)

en: You must first enter a domain name.
si: ඔබ ප්‍රථමයෙන් ඩොමේන් නාමයක් ඇතුළත් කල යුතුයි.
