kcmkonqhtml - en to sk translation catalogue (268 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
sk: Toto otvorí novú kartu namiesto nového okna v rôznych situáciách, ako je vybranie odkazu alebo priečinku s stredným tlačidlom myši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
sk: Otvárať odkazy v nových &kartách namiesto nového okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
sk: Či sa majú nové okna pomocou JavaScript otvárať v novej karte alebo v novom okne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
sk: Otvárať popup okná v nových &kartách namiesto nového okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
sk: Ak kliknete na URL v inom programe KDE alebo spustíte príkaz kfmclient pre otvorenie URL, na aktuálnej ploche sa vyhľadá otvorené (neminimalizované) okno prehliadača Konqueror a ak existuje, URL sa v ňom otvorí ako nová karta. Inak sa otvorí nové okno Konqueror, ktoré požadované URL zobrazí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
sk: Otvoriť ako kartu v existujúcom okne Konqueror, ak je URL volané externe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
sk: Toto otvorí novú kartu v pozadí, inak sa otvorí v popredí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
sk: &Otvoriť nové karty v pozadí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
sk: Toto otvorí novú kartu za aktuálnou kartou namiesto za poslednou kartou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
sk: Otvoriť &novú kartu za aktuálnou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
sk: Toto zobrazí panel kariet, iba ak máte otvorené aspoň dve karty. Inak bude tento panel zobrazený vždy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
sk: Skryť panel kariet ak je otvorená iba jedna karta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
sk: Toto zobrazí tlačidlá pre zatvorenie karty na každej karte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
sk: &Zobraziť tlačidlo pre zatvorenie karty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
sk: Ak kliknete na kartu stredným tlačidlom myši alebo kolieskom myši, zatvorí to danú kartu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
sk: Stredný klik na kartu ju zatvorí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
sk: Toto sa vás spýta, či ste si istý, že chcete zatvoriť okno, ak obsahuje viacero otvorených záložiek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
sk: Pot&vrdiť pri zatváraní okna s viac kartami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
sk: Ak je toto zapnuté, pri zatvorení aktuálnej karty sa aktivuje tá, ktorá bola aktívna pred ňou, a nie karta vpravo od aktuálnej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
sk: Aktivovať naposledy použitú kartu po zatvorení aktuálnej

[ctx: @title:tab]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sk: Fonty

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
sk: Štýly

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
sk: Obrázky

en: A&utomatically load images
sk: &Automaticky načítať obrázky

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
sk: <html>Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror automaticky nahrá všetky obrázky, ktoré stránka obsahuje. Inak zobrazí iba priestor na ich zobrazenie, potom môžete kliknúť na tlačidlo obrázkov, aby sa nahrali. <br />Pokiaľ nemáte veľmi pomalé pripojenie na sieť, budete asi chcieť mať túto voľbu zapnutú, aby ste si zvýšili zážitok z prehliadania.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
sk: Na&kresliť rámik okolo nekompletne načítaných obrázkov

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
sk: <html>Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror nakreslí rámik okolo ešte nenačítaného obrázku, ktorý stránka obsahuje.<br />Pokiaľ máte veľmi pomalé pripojenie na sieť, budete asi chcieť mať túto voľbu zapnutú, aby ste si zvýšili zážitok z prehliadania.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
sk: Povolené

[ctx: animations]
en: Disabled
sk: Zakázané

en: Show Only Once
sk: Zobraziť iba raz

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
sk: <html>Ovláda, ako Konqueror zobrazuje animované obrázky:<br /><ul><li><b>Povolené</b>: Zobraziť všetky animácie celé a opakovať ich.</li><li><b>Zakázané</b>: Nikdy nezobrazovať animácie, zobraziť iba prvý obrázok.</li><li><b>Zobraziť iba raz</b>: Zobraziť všetky animácie celé, ale iba raz.</li></ul></html>

en: A&nimations:
sk: &Animácie:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: underline]
en: Enabled
sk: Povolené

[ctx: underline]
en: Disabled
sk: Zakázané

en: Only on Hover
sk: Iba pod kurzorom

en: Und&erline links:
sk: &Podčiarknuť odkazy:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
sk: <html>Ovláda, ako bude Konqueror podčiarkovať odkazy:<br /><ul><li><b>Povolené</b>: Vždy podčiarkovať odkazy</li><li><b>Zakázané</b>: Nikdy nepodčiarkovať odkazy</li><li><b>Iba pod kurzorom</b>: Podčiarkovať odkazy, ak bude nad nimi kurzor myši.</li></ul><br /><i>Poznámka: Definície CCS môžu predefinovať toto nastavenie</i></html>

en: When Efficient
sk: Keď efektívne

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
sk: Vždy

[ctx: soft scrolling]
en: Never
sk: Nikdy

en: S&mooth scrolling:
sk: &Plynulé skrolovanie:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
sk: <html>Určuje, či Konqueror používa plynulé kroky na skrolovanie HTML stránok, alebo celé kroky:<br /><ul><li><b>Vždy</b>: Vždy používa plynulé kroky pri skrolovaní.</li><li><b>Nikdy</b>: Nikdy nepoužíva plynulé kroky pri skrolovaní, skroluje po celých krokoch.</li><li><b>Keď efektívne</b>: Používa plynulé skrolovanie, len keď sa dá dosiahnuť s rozumnou spotrebou systémových zdrojov.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
sk: <h1>Konqueror Písma</h1>Na tejto stránke si môžete nastaviť ktoré písma má Konqueror používať pri zobrazovaní stránok.

en: Font Si&ze
sk: Veľkosť &písma

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
sk: Toto je relatívna veľkosť písma, ktorú používa Konqueror na zobrazenie webových stránok.

en: M&inimum font size:
sk: M&inimálna veľkosť písma:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
sk: Konqueror nikdy nepoužije menšie písmo ako tu zadané,<br />nezáleží na nastavení stránky.

en: &Medium font size:
sk: &Stredná veľkosť písma:

en: S&tandard font:
sk: Š&tandardné písmo:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
sk: Písmo použité na zobrazenie normálneho textu webové stránky.

en: &Fixed font:
sk: Písmo s &pevnou šírkou:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
sk: Toto písmo sa používa na zobrazenie textu pevnej šírky (neproporciálne).

en: S&erif font:
sk: Písmo S&erif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
sk: Písmo použité na zobrazenie textu označeného ako serif.

en: Sa&ns serif font:
sk: Písmo S&ans Serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
sk: Písmo použité na zobrazenie textu označeného ako sans-serif.

en: C&ursive font:
sk: Ši&kmé písmo:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
sk: Písmo použité na zobrazenie kurzívy.

en: Fantas&y font:
sk: Písmo Fantas&y:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
sk: Písmo použité na zobrazenie textu označeného ako fantasy.

en: Font &size adjustment for this encoding:
sk: &Prispôsobenie veľkosti písma pre toto kódovanie:

en: Use Language Encoding
sk: Použiť znakovú sadu jazyka

en: Default encoding:
sk: Štandardná znaková sada:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
sk: Vyberte štandardnú znakovú sadu. Normálne vám bude postačovať 'Použiť znakovú sadu jazyka' a nemali by ste potrebovať toto zmeniť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
sk: <b>Stylesheet štýly</b><p>Podrobné informácie o kaskádovitých štýloch CSS nájdete na http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
sk: <b>Štýly</b><p>Použite toto nastavenie pre určenie, ako bude Konqueror zobrazovať štýly.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
sk: Štýly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
sk: <b>Použiť štandardný stylesheet</b><p>Ak chcete použiť štandardný štýl, táto voľba je tá pravá.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
sk: Použiť š&tandardný štýl

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
sk: <b>Použiť vlastný štýl</b><p>Ak je táto voľba použitá, Konqueror sa pokúsi načítať štýl definovaný užívateľom zo zadaného miesta. Toto umožňuje úplne predefinovať zobrazovanie stránok v prehliadači. Súbor by mal obsahovať platný štýl (podrobné informácie sú dostupné na http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
sk: Použiť &vlastný štýl

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
sk: <b>Použiť štýl pre prístupnosť</b><p>Táto voľba vám umožní definovať štandardné písmo, jeho veľkosť a farbu pomocou pár kliknutí myšou. Jednoducho zobrazte záložku Prispôsobiť a nastavte požadované možnosti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
sk: Použiť štýl pre prí&stupnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
sk: Pr&ispôsobiť...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
sk: <b>Rodina písma</b><p>Rodina písma je skupina písiem, ktoré sa navzájom podobajú. Typicky obsahuje napr. tučné, šikmé alebo niektoré z hore uvedených.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
sk: Rodina písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
sk: Základná rodina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
sk: <p>Toto je momentálne použitá rodina písiem</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
sk: <b>Použiť rovnakú rodinu pre všetky texty</b><p>Pomocou tejto voľby predefinujete všade vlastné písma tak, že sa použije základné písmo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
sk: Použiť rovnakú rodinu pre všetky texty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
sk: Veľkosť písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
sk: Základná veľkosť písma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
sk: <b>Použiť rovnakú veľkosť pre všetky elementy</b><p>Použite túto voľbu ak chcete, aby boli predefinované veľkosti písmen vo všetkých textoch na základnú veľkosť.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
sk: Použiť &rovnakú veľkosť pre všetky elementy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
sk: <b>Čierne na bielom</b><p>Obvykle to čo normálne vidíte.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
sk: Č&ierne na bielom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
sk: <b>Biela na čiernom</b><p>Toto je klasická obrátená farebná schéma.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
sk: &Biele na čiernom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
sk: <b>Vlastná</b><p>Týmto je možné definovať vlastnú farbu pre štandardné písmo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
sk: &Vlastná

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
sk: <b>Pozadie</b><p>Farba pozadia je použitá za textom. Obrázok na pozadí ju môže predefinovať.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
sk: P&ozadie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
sk: <b>Pozadie</b><p>Tu je možnosť definovať vlastné štandardné pozadie.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
sk: <b>Použiť rovnakú farbu pre všetky texty</b><p>Táto voľba použije vami vybranú farbu na štandardné písmo a aj na všetky ostatné písma uvedené v štýle.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
sk: Použiť rovnakú farbu pre všetky texty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
sk: <b>Farba popredia</b><p>Farba popredia je farba, ktorá sa použije pre text.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
sk: &Popredie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
sk: <b>Obrázky</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
sk: <b>Zakázať obrázky</b><p>Táto voľba spôsobí, že Konqueror nebude načítavať obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
sk: &Zakázať obrázky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
sk: <b>Zakázať obrázky na pozadí</b><p>Táto voľba spôsobí, že Konqueror nebude načítavať obrázky na pozadí.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
sk: Zakázať obrázky na pozadí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
sk: Náhľad

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
sk: <h1>Štýly Konqueror</h1>Tento modul umožňuje použiť vlastné farby a písma v Konquerorovi pri použití štýlov CCS. Môžete zadať možnosti alebo použiť vlastný štýl zadaním jeho umiestnenia. <br />Uvedomte si, že toto nastavenie má vždy prednosť pred štýlom definovaným autorom stránky. To sa hodí, napr. pre slabozrakých alebo pre stránky, ktoré majú zlý design a preto sú nečitateľné.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
sk: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Nadpis 1</h1>
    <h2>Nadpis 2</h2>
    <h3>Nadpis 3</h3>
    
    <p>Používateľom definované štýly umožňujú zvýšenú
    prístupnosť pre zrakovo hendikepovaných
    ľudí.</p>
    
    </body>
    </html>

en: Host/Domain
sk: Hostiteľ/Doména

en: Policy
sk: Politika

en: &New...
sk: &Nový...

en: Chan&ge...
sk: &Zmeniť...

en: De&lete
sk: &Odstrániť

en: &Import...
sk: &Importovať...

en: &Export...
sk: &Exportovať...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre ručné zadanie politiky pre doménu alebo hostiteľa.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
sk: Kliknite na toto tlačidlo, ak chcete zmeniť politiku pre označenú doménu alebo hostiteľa.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
sk: Kliknite na toto tlačidlo, ak chcete odstrániť politiku pre vybranú doménu alebo hostiteľa.

en: You must first select a policy to be changed.
sk: Najprv si musíte vybrať politiku, ktorú chcete zmeniť.

en: You must first select a policy to delete.
sk: Najprv si musíte vybrať politiku, ktorú chcete odstrániť.

en: Use Global
sk: Použiť globálne

en: Accept
sk: Prijať

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Enable filters
sk: Povoliť filtre

en: Hide filtered images
sk: Skryť odfiltrované obrázky

en: Manual Filter
sk: Ručný filter

en: Search:
sk: Hľadať:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
sk: <qt>Výraz filtra (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">viac informácií</a>):

en: Automatic Filter
sk: Automatický filter

en: Automatic update interval:
sk: Automatický interval obnovy:

en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dni

en: Insert
sk: Vložiť

en: Update
sk: Obnoviť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Import...
sk: Importovať...

en: Export...
sk: Exportovať...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
sk: <qt>Viac informácií na <a href="importhelp">formát importu</a>, <a href="exporthelp">formát exportu</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
sk: Povolí alebo zakáže AdBlock filtre. Ak je povolené, mal by byť definovaný aj zoznam URL výrazov, ktoré budú blokované.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
sk: Ak je povolené, blokované obrázky budú zo stránky odstránené úplne inak sa použije atrapa blokovaného obrázku.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
sk: Toto je zoznam URL filtrov, ktoré budú aplikované na všetky obrázky mediálne objekty.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
sk: <qt><p>Zadajte výraz do filtra. Filtre sa môže definovať ako:<ul><li>shellovská maska, napr. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, masky <tt>*?[]</tt> sa dajú použiť</li><li>plný regulárny výraz obklopený reťazcom s '<tt>/</tt>', napr. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Iný reťazec filtra môže nasledovať za '<tt>@@</tt>' na výnimku (povolenie) ľubovoľnej URL, ktorá má prioritu pred blacklistom (blokovacím filtrom).

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
sk: <qt><p>Formát importného filtra je čistý textový súbor. Prázdne riadky, komentáre začínajúce s '<tt>!</tt>' a riadok hlavičky <tt>[AdBlock]</tt> sa ignorujú. Všetky ostatné riadky sú pridané ako výrazy filtra.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
sk: <qt><p>Formát exportu filtra je čistý textový súbor. Súbor začína riadkom hlavičky <tt>[AdBlock]</tt>, potom všetky filtre nasledujú na oddelených riadkoch.

en: Import Filters
sk: Importovať filtre

en: Export Filters
sk: Exportovať filtre

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
sk: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK umožňuje vytvoriť zoznam filtrov,ktoré sa aplikujú na obrázky a rámce. URL, ktoré vyhovujú filtru sú alebo odstránené alebo nahradené atrapou.

en: Name
sk: Názov

en: Tabbed Browsing
sk: Prehliadanie s kartami

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
sk: Prosím, vložte vlastnú štartovaciu stránku

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
sk: Keď sa Konqueror &spustí:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
sk: Zobraz uvítaciu obrazovku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
sk: Zobraz moju domovskú stránku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
sk: Zobraz prázdnu stránku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
sk: Zobraz moje záložky

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
sk: Vybrať domovskú stránku

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
sk: Toto je URL webovej stránky, ktorú Konqueror zobrazí spi spustení.

en: Home page:
sk: Domovská stránka:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
sk: Vybrať domovskú stránku

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
sk: Toto je URL webovej stránky, ktorú Konqueror otvorí, keď stlačíte tlačidlo \"Domov\".

en: Default web browser engine:
sk: Predvolený engine webového prehliadača:

en: When splitting a view
sk: Pri rozdelení pohľadu

en: Always duplicate current view
sk: Vždy duplikovať aktuálny pohľad

en: Duplicate current view only for local files
sk: Duplikovať aktuálny pohľad iba pre miestne súbory

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
sk: <h1>Konqueror Prehliadač</h1> Tu si môžete nastaviť funkcionalitu prehliadania v Konquerore. Prosím pamätajte že funkcionalita súborového manažéra sa nastavuje v nastaveniach "Správca súborov". Tieto nastavenia určujú, ako má Konqueror pracovať s HTML kódom vo webových stránkach. Obvykle tu nie je potrebné nič meniť.

en: Boo&kmarks
sk: &Záložky

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
sk: Pýtať sa na meno a priečinok pri pridávaní záložiek

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror umožní meniť titulok záložky a vybranie priečinku, do ktorého sa záložku pridá.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
sk: Zobraziť iba označené záložky v paneli záložiek

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror zobrazí iba tie záložky v paneli, ktoré sú na to označené v editore záložiek.

en: Form Com&pletion
sk: Vypĺňanie &formulárov

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror si bude pamätať údaje zadané do webových formulárov a bude ich navrhovať v podobných poliach pre všetky formuláre.

en: &Maximum completions:
sk: &Maximálne doplnení:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
sk: Tu je možné vybrať, koľko hodnôt si má Konqueror pamätať pre pole formulára.

en: Mouse Beha&vior
sk: Správanie &myši

en: Chan&ge cursor over links
sk: &Zmeniť kurzor na odkazmi

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
sk: Ak je nastavená táto voľba, tvar kurzoru sa zmení (zvyčajne na ruku), ak ho presuniete ponad hypertextový odkaz.

en: M&iddle click opens URL in selection
sk: &Stredné tlačidlo otvorí URL z výberu

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, môžete URL otvoriť jeho označením a kliknutím stredným tlačidlom do pohľadu v okne Konqueror.

en: Right click goes &back in history
sk: Kliknutie pravým tlačidlom prejde do&zadu v histórii

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, dozadu v histórii prejdete aj kliknutím pravým tlačidlom myši. Aby ste zobrazili kontextovú ponuku, stlačte pravé tlačidlo myši a presuňte kurzor.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
sk: Povoliť automaticky pozdržané &znovunačítanie/presmerovanie

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
sk: Niektoré webové stránky vyžadujú automatickú obnovu alebo presmerovanie po nejakej dobe. Ak vypnete túto voľbu, Konqueror bude tieto požiadavky ignorovať.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
sk: Zapnúť aktiváciu klávesu prístupu klávesom Ctrl

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
sk: Stlačenie klávesu Ctrl počas prehliadania webových stránok aktivuje prístupové klávesy. Odšktrnutie tejto voľby vypne vlastnosti sprístupnenia. (Konqueror musí byť reštartovaný, aby tieto zmeny boli akceptované.)

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
sk: Poslať stránke hlavičku DNT na oznámenie, že nechcete byť sledovaní

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
sk: Zaškrtnite túto voľbu na oznámenie serveru, že nechcete, aby váš prehliadač sledoval surfovacie zvyky.

en: Offer to save website passwords
sk: Ponúknuť uloženie hesiel stránok

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
sk: Odznačte toto pole na zabránenie otázky na uloženie hesiel stránok

en: Display online PDF files using WebEngine
sk: Zobrazte online súbory PDF pomocou WebEngine

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
sk: Zrušte začiarknutie tohto políčka, aby sa zobrazili súbory PDF online podľa konfigurácie v nastavení systému

en: Enable Ja&va globally
sk: Globálne povoliť &Javu

en: Java Runtime Settings
sk: Nastavenia Javy

en: &Use security manager
sk: &Použiť správcu zabezpečenia

en: Use &KIO
sk: Použiť &KIO

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
sk: &Vypnúť server appletov, ak nie je aktívny viac ako

en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekundy

en: &Path to Java executable, or 'java':
sk: &Cesta k spustiteľnému súboru java, alebo 'java':

en: Additional Java a&rguments:
sk: Ďalšie a&rgumenty pre Javu:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
sk: Povolí vykonávanie skriptov napísaných v Jave, ktoré môžu byť v HTML stránkach. Nezabúdajte, že ako aj u iných prehliadačov, povolenie aktívneho obsahu môže byť bezpečnostný problém.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sk: <p>Tento zoznam obsahuje domény, pre ktoré ste nastavili osobitnú politiku Javy. Táto politika bude použitá namiesto zvyčajnej pri povolení alebo zakázaní Java appletov na stránkach z tejto domény. </p><p>Vyberte politiku a použite ovládanie na pravej strane, ak ju chcete zmeniť.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sk: Kliknite sem, ak chcete vybrať súbor obsahujúci politiky Javy. Tieto politiky budú spojené s už existujúcimi. Zdvojené údaje budú ignorované.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sk: Kliknite sem ak chcete zapísať svoju politiku Javy do zazipovaného súboru. Súbor, pomenovaný <b>java_policy.tgz</b>, bude uložený do vami zvoleného priečinka.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
sk: Tu môžete nastaviť osobitnú politiku Javy pre každú vybranú doménu alebo hostiteľa. Ak chcete pridať novú politiku, kliknite na tlačidlo <i>Nový...</i> a zadajte do dialógového okna potrebné informácie. Ak chcete zmeniť existujúcu politiku, kliknite na tlačidlo <i>Zmeniť...</i> a zvoľte si novú politiku. Kliknutie na <i>Odstrániť</i> zmaže označenú politiku takže pre danú doménu sa použije zvyčajná politika.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
sk: Povolením správcu zabezpečenia donútite bežať jvm spolu so správcom zabezpečenia. To zabráni appletom čítať a zapisovať na váš systém súborov, vytvárať sokety a iné akcie, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť vášho systému. Túto voľbu vypínajte len na svoje vlastné riziko. Pomocou nástroja Java policytool môžete zmeniť váš súbor $HOME/.java.policy pre priradenie zvláštnych práv podľa zdrojového serveru appletu.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
sk: Týmto zapnete používanie sieťového prenosu klientmi IO v jvm

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
sk: Zadajte cestu k spustiteľnému súboru javy. Ak chcete používať jre vo vašej ceste, jednoducho zadajte 'java'. Ak potrebujete iné jre, zadajte cestu k programu java (napr. /usr/lib/jdk/bin/java), alebo cestu do priečinku, ktorý obsahuje 'bin/java' (napr. /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
sk: Ak chcete spustiť virtuálny stroj s nejakými argumentami, zadajte ich tu.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
sk: Keď sú všetky applety zrušené, server appletov by sa mal vypnúť. Kedže ale štart jvm trvá relatívne dlho, možno budete chcieť, aby server bežal počas celého prehliadania. Môžete nastaviť aj čas, po ktorom sa server automaticky vypne. Ak chcete, aby server bežal stále, nechajte voľbu nezaškrtnutú.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
sk: Osobitné pre &domény

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
sk: Nová politika Java

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
sk: Zmeniť politiku Java

en: &Java policy:
sk: Politika &Javy:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
sk: Vyberte si politiku Javy pre túto doménu alebo hostiteľa.

en: Ena&ble JavaScript globally
sk: Globálne povoliť Java&Script

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
sk: Povolí vykonávanie skriptov napísaných v ECMA-skripte (známom aj ako JavaScript), ktorý môžu obsahovať HTML stránky. Nezabúdajte, že ako aj u iných prehliadačov, povolenie skriptových jazykov môže byť bezpečnostný problém.

en: Debugging
sk: Debugovanie

en: Enable debu&gger
sk: Povoliť debu&gger

en: Enables builtin JavaScript debugger.
sk: Povolí zabudovaný debugger pre JavaScript.

en: Report &errors
sk: Oznamovať ch&yby

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
sk: Povolí oznamovanie chýb, ktoré sa vyskytli počas vykonávania kódu JavaScript.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
sk: Tu môžete nastaviť osobitnú politiku JavaScriptu pre každú vybranú doménu. Ak chcete pridať novú politiku, kliknite na tlačidlo <i>Nový...</i> a zadajte do okna potrebné informácie. Ak chcete zmeniť existujúcu politiku, kliknite na tlačidlo <i>Zmeniť...</i> a zvoľte si novú politiku. Kliknutie na <i>Odstrániť</i> zmaže označenú politiku takže pre danú doménu sa použije normálna politika. Tlačidlá <i>Importovať</i> a <i>Exportovať</i> vám umožňujú politiky zapisovať do a nahrávať z archívnych súborov, a tým ich ľahko zdieľať s inými ľuďmi.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sk: <p>Tento zoznam obsahuje domény a hostiteľov, pre ktoré ste nastavili osobitnú politiku JavaSkript-u. Táto politika bude použitá namiesto zvyčajnej pri povolení alebo zakázaní JavaSkript-u na stránkach z tejto domény. </p><p>Vyberte si politiku a použite ovládanie na pravej strane, ak ju chcete zmeniť.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sk: Kliknite sem ak chcete vybrať súbor obsahujúci politiky JavaSkript-u. Tieto politiky budú spojené s existujúcimi. Zdvojené údaje budú ignorované.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sk: Kliknite sem ak chcete zapísať svoju politiku Java Skript-u do zazipovaného súboru. Súbor, pomenovaný <b>javascript_policy.tgz</b>, bude uložený do vami zvoleného priečinka.

en: Global JavaScript Policies
sk: Globálne politiky pre JavaScript

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
sk: Osobitné pre &domény

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
sk: Nová politika JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
sk: Zmeniť politiku JavaScript

en: JavaScript policy:
sk: Politika JavaSkriptu:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
sk: Vyberte si politiku JavaSkriptu pre túto doménu alebo hostiteľa.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
sk: Politiky JavaScript pre domény

en: Open new windows:
sk: Otvoriť nové okná:

en: Use global
sk: Použiť globálne

en: Use setting from global policy.
sk: Použiť nastavenie z globálnej politiky.

en: Allow
sk: Povoliť

en: Accept all popup window requests.
sk: Akceptovať všetky požiadavky na nové okná.

en: Ask
sk: Pýtať sa

en: Prompt every time a popup window is requested.
sk: Pri každej požiadavke na vytvorenie popup okna sa pýtať.

en: Deny
sk: Zakázať

en: Reject all popup window requests.
sk: Odmietať všetky požiadavky na nové okná.

en: Smart
sk: Inteligentne

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
sk: Otváranie nových okien bude povolené, iba vtedy ak ste ho aktivovali kliknutím myši alebo klávesom.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
sk: Ak vypnete túto voľbu, Konqueror prestane interpretovať príkaz JavaScriptu <i>window.open()</i>. To sa hodí, ak stránka neustále otvára nové okná a reklamy. <br /><br /><b>Poznámka:</b> Vypnutie tejto funkcie môže spôsobiť problémy s niektorými stránkami, ktoré vyžadujú <i>window.open()</i> pre svoju správnu funkciu. Takže opatrne.

en: Resize window:
sk: Zmeniť veľkosť okna:

en: Allow scripts to change the window size.
sk: Povoliť skriptom meniť veľkosť okna.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
sk: Ignorovať pokusy skriptov o zmenu veľkosti okna. Webové stránky si budú <i>myslieť</i>, že sa veľkosť okna zmenila, ale skutočná veľkosť sa nezmení.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sk: Niektoré stránky menia veľkosť okna pomocou <i>window.resizeBy()</i> alebo <i>window.resizeTo()</i>. Táto voľba určuje, ako sa má prehliadač zachovať.

en: Move window:
sk: Presunúť okno:

en: Allow scripts to change the window position.
sk: Povoliť skriptom meniť umiestnenie okna.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
sk: Ignorovať pokusy skriptov o zmenu umiestnenia okna. Webové stránky si budú <i>myslieť</i>, že sa umiestnenie okna zmenilo, ale skutočná poloha sa nezmení.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sk: Niektoré stránky menia umiestnenia okna pomocou <i>window.moveBy()</i> alebo <i>window.moveTo()</i>. Táto voľba určuje, ako sa má prehliadač zachovať.

en: Focus window:
sk: Aktívne okno:

en: Allow scripts to focus the window.
sk: Povoliť skriptom meniť aktívne okno.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
sk: Ignorovať pokusy skriptov o zmenu aktívneho okna. Webové stránky si budú <i>myslieť</i>, že sa aktívne okno zmenilo, ale v skutočnosti sa nič nestane.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
sk: Niektoré stránky menia aktívne okno pomocou <i>window.focus()</i>. To obvykle spôsobí, že sa okno presunie dopredu a tým preruší prácu užívateľa, ktorú práve robil .Táto voľba určuje, ako sa má prehliadač zachovať.

en: Modify status bar text:
sk: Úprava textu v stavovom riadku:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
sk: Povoliť skriptom meniť text stavového riadku.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
sk: Ignorovať pokusy skriptov o zmenu textu stavového riadku. Webové stránky si budú <i>myslieť</i>, že sa stavový riadok okna zmenil, ale v skutočnosti sa nič nestane.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
sk: Niektoré stránky menia text stavového riadku pomocou <i>window.defaultStatus()</i>, čím sa zabráni zobrazeniu skutočného URL alebo odkazu. Táto voľba určuje, ako sa má prehliadač zachovať.

en: Konqueror Browsing Control Module
sk: Modul pre ovládacie centrum KDE pre prehliadanie pomocou Konqueror

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
sk: (c) 1999 - 2001 Vývojári Konqueror

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
sk: Ovládanie prístupu pre JavaScript
    Rozšírenia politík pre domény

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
sk: <h2>JavaScript</h2>Na tejto stránke si môžete nastaviť, či JavaScript programy vložené vo webových stránkach majú byť spustené v Konquerore.<h2>Java</h2>Na tejto stránke si môžete nastaviť, či Java applety vložené vo webových stránkach majú byť spustené v Konquerore.<br /><br /> <b>Poznámka:</b> Aktívny obsah je vždy bezpečnostné riziko, preto je v Konquerore možné presne špecifikovať hostiteľov ktorým sa povolí spúšťanie Javy a/alebo JavaScript programov.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
sk: Doménovo špecifické politiky

en: &Host or domain name:
sk: &Meno hostiteľa alebo domény:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
sk: Zadajte meno hostiteľa (napr. www.kde.org) alebo domény začínajúcej bodkou (napr. .kde.org alebo .org)

en: You must first enter a domain name.
sk: Najprv musíte zadať doménové meno serveru.
