konqueror - en to sl translation catalogue (278 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
sl: Spletni brskalnik, upravljalnik datotek in pregledovalnik dokumentov.

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
sl: © 1999 - 2016, razvijalci Konquerorja

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
sl: Razvijalec (ogrodje, deli, JavaScript, V/I knjižnica) in predhodni vzdrževalec

en: Developer (framework, parts)
sl: Razvijalec (ogrodje, deli)

en: Developer (framework)
sl: Razvijalec (ogrodje)

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Developer (List views)
sl: Razvijalec (seznamski prikazi)

en: Developer (List views, I/O library)
sl: Razvijalec (seznamski prikazi, V/I knjižnica)

en: Developer (HTML rendering engine)
sl: Razvijalec (pogon za izrisovanje HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
sl: Razvijalec (pogon za izrisovanje HTML, knjižnica V/I)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
sl: Razvijalec (pogon za izrisovanje HTML, knjižnica V/I, ogrodje preizkusa nazadovanj)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
sl: Razvijalec (pogon za izrisovanje HTML, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
sl: Razvijalci Apple Safari

en: Developer (JavaScript)
sl: Razvijalec (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
sl: Razvijalec (podpora apletom Java in drugim vstavkom)

en: Developer (I/O library)
sl: Razvijalec (knjižnica V/I)

en: Developer (Java applet support)
sl: Razvijalec (podpora apletom Java)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
sl: Razvijalec (podpora upravljalniku varnosti Jave 2,
     in druge večje izboljšave podpore apletov)

en: Developer (Netscape plugin support)
sl: Razvijalec (podpora vstavkom za Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
sl: Razvijalec (SSL, podpora vstavkom za Netscape)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
sl: Razvijalec (knjižnica V/I, podpora overjanju)

en: Graphics/icons
sl: Grafika/ikone

en: KFM author
sl: Avtor KFM

en: Developer (navigation panel framework)
sl: Razvijalec (ogrodje krmarnega pulta)

en: Developer (misc stuff)
sl: Razvijalec (razno)

en: Developer (AdBlock filter)
sl: Razvijalec (filter AdBlock)

en: Start without a default window, when called without URLs
sl: Zaženi brez privzetega okna, ko je klican brez URL-jev

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
sl: Naloži v naprej za kasnejšo uporabo. Ta način ne podpira URL-jev v ukazni vrstici

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
sl: Profil za odprtje (OPUŠČENO, PREZRTO)

en: profile
sl: profil

en: List available sessions
sl: Izpiši razpoložljive seje

en: Session to open
sl: Seja za odprtje

en: session
sl: seja

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
sl: Vrsta MIME za uporabo s tem URL-jem (npr. text/html ali inode/directory)

en: mimetype
sl: vrsta MIME

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
sl: Uporabljen sestavni del (npr. khtml ali kwebkitpart)

en: service
sl: storitev

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
sl: Za URL-je, ki kažejo na datoteke, odpre mapo in izbere datoteko namesto da bi to datoteko odprl

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sl: Datoteke in URL-ji, ki jih odpre program, bodo izbrisani po uporabi

en: Location to open
sl: Mesto za odprtje

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
sl: Prenos URL ni mogoč pri stikalu --preload. Naslov URL bo prezrt

en: no name
sl: brez imena

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
sl: Nastavi razširitve

en: Extensions
sl: Razširitve

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
sl: Prišlo je do napake med nalaganjem modula %1
    Diagnostika kaže:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
sl: Če to možnost označite na vsaj dveh prikazih, bosta ta dva prikaza nastavljena kot »povezana«. Potem lahko v enem prikazu spreminjate mape, drugi pa se samodejno osvežuje in prikazuje trenutno mapo. To je še posebej uporabno pri različnih vrstah prikazov, kot so ikonski prikaz drevesa map ali podroben prikaz in morda okno s posnemovalnikom terminala.

en: Close View
sl: Zapri prikaz

en: Stalled
sl: V zastoju

en: Preview &in %1
sl: Predogled v %1

en: Show %1
sl: Prikaži %1

[ctx: @title:window]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
sl: Razvrsti

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
sl: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Zadnji obisk: %2<br />Prvi obisk: %3<br />Število obiskov: %4</qt>

en: Local
sl: Krajevno

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Open in New &Window
sl: Odpri v novem oknu

en: Open in New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: Open in Current Tab
sl: Odpri v trenutnem zavihku

en: &Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: &Remove Entry
sl: Odst&rani vnos

en: C&lear History
sl: Počisti zgodovino

en: &Preferences...
sl: Možnosti...

en: By &Name
sl: Po ime&nu

en: By &Date
sl: Po &datumu

en: Search in history
sl: Išči v zgodovini

en: Do you really want to clear the entire history?
sl: Ali zares želite počistiti celotno zgodovino?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
sl: Počistim zgodovino?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: Access denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Canceled.
sl: Preklicano.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
sl: Ta stran vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Ponovno nalaganje strani bo zavrglo te spremembe.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
sl: Zavržem spremembe?

en: &Discard Changes
sl: Zavrzi spremembe

en: Home Folder
sl: Domača mapa

en: Home
sl: Dom

en: Navigate to your 'Home Folder'
sl: Pojdi v »Domačo mapo«

en: Navigate to your local 'Home Folder'
sl: Pojdi v krajevno »Domačo mapo«

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
sl: Domača stran

en: Navigate to your 'Home Page'
sl: Pojdi na »Domačo stran«

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
sl: <html>Pojdi na »Domačo stran«<br /><br />Pot do mesta, kamor vas prestavi ta gumb, lahko nastavite v <b>Nastavitve → Nastavi Konqueror → Splošno</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
sl: Ta zavihek vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Če zavihek odpnete, bodo vse spremembe zavržene.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
sl: Ta prikaz vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Zapiranje prikaza bo zavrglo vse spremembe.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
sl: Ta zavihek vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Zapiranje zavihka bo zavrglo vse spremembe.

en: Do you really want to close all other tabs?
sl: Ali zares želite zapreti vse druge zavihke?

en: Close &Other Tabs
sl: Zapri druge zavihke

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
sl: Potrditev zaprtja drugih zavihkov

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
sl: Ta zavihek vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Zapiranje drugih zavihkov bo zavrglo vse spremembe.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
sl: Ta zavihek vsebuje spremembe, ki jih niste poslali.
    Ponovno nalaganje vseh zavihkov bo zavrglo vse spremembe.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
sl: Vnesite cilj

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
sl: <qt><b>%1</b> ni veljaven</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
sl: Kopiraj izbrane datoteke iz %1 v:

en: Move selected files from %1 to:
sl: Premakni izbrane datoteke iz %1 v:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
sl: Izprazni zgodovino zaprtih predmetov

en: Save As...
sl: Shrani kot ...

en: Manage...
sl: Upravljanje ...

en: New &Window
sl: Novo okno

en: &Duplicate Window
sl: Podvoji okno

en: Send &Link Address...
sl: Pošlji nas&lov povezave...

en: S&end File...
sl: Pošlji datot&eko...

en: &Open Location
sl: &Odpri mesto

en: &Open File...
sl: &Odpri datoteko...

en: &Find File...
sl: Najdi datoteko...

en: Lock to Current Location
sl: Zakleni na trenutno mesto

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
sl: Poveži prikaz

en: &Up
sl: Gor

en: Closed Items
sl: Zaprti predmeti

en: Sessions
sl: Seje

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
sl: Najpogosteje obiskano

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
sl: Nedavno obiskano

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
sl: Pokaži zgodovino

en: Configure Extensions...
sl: Nastavi razširitve ...

en: Configure Spell Checking...
sl: Nastavi preverjanje črkovanja ...

en: Split View &Left/Right
sl: Razdeli prikaz &levo/desno

en: Split View &Top/Bottom
sl: Razdeli prikaz vrh/dno

en: &New Tab
sl: &Nov zavihek

en: &Duplicate Current Tab
sl: Po&dvoji trenuten zavihek

en: Detach Current Tab
sl: Odpni trenutni zavihek

en: &Close Active View
sl: Zapri dejavni prikaz

en: Close Current Tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Activate Next Tab
sl: Omogoči naslednji zavihek

en: Activate Previous Tab
sl: Omogoči predhodni zavihek

en: Activate Tab %1
sl: Omogoči zavihek %1

en: Move Tab Left
sl: Premakni zavihek levo

en: Move Tab Right
sl: Premakni zavihek desno

en: Dump Debug Info
sl: Odloži razhroščevalne podatke

en: &Reload
sl: Znova naloži

en: &Reload All Tabs
sl: Znova naloži vse zavihke

en: &Force Reload
sl: Vsili ponovno nalaganje

en: &Stop
sl: Zau&stavi

en: Throbber
sl: Pokazatelj dejavnosti

en: L&ocation:
sl: Mest&o:

en: Location Bar
sl: Naslovna vrstica

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
sl: <html>Naslovna vrstica<br /><br />Vnesite spletni naslov ali iskani niz.</html>

en: Clear Location Bar
sl: Počisti naslovno vrstico

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
sl: <html>Počisti naslovno vrstico<br /><br />Počisti vsebino naslovne vrstice.</html>

en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Kon&queror Introduction
sl: Uvod v Kon&queror

en: Go
sl: Pojdi

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
sl: <html>Pojdi<br /><br />Gre na stran, ki je bila vnesena v naslovno vrstico.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
sl: <html>Vstopi v nadrejeno mapo<br /><br />Na primer, če je vašo trenutno mesto »file:/home/%1«, vas bo klik na ta gumb prestavil v »file:/home«.</html>

en: Enter the parent folder
sl: Vstopi v nadrejeno mapo

en: Move backwards one step in the browsing history
sl: Premakni se en korak nazaj v zgodovini brskanja

en: Move forward one step in the browsing history
sl: Premakni se en korak naprej v zgodovini brskanja

en: Move backwards one step in the closed tabs history
sl: Premakni se en korak nazaj v zgodovini zaprtih zavihkov

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sl: <html>Znova naloži trenutno prikazan dokument<br /><br />To je lahko potrebno, če se je spletna stran po tem, ko je bila naložena, spremenila in želite videti spremembe.</html>

en: Reload the currently displayed document
sl: Znova naloži trenutno prikazan dokument

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sl: <html>Znova naloži vse trenutno prikazane dokumente v zavihkih <br /><br />To je lahko potrebno, če so se spletne strani po tem, ko so bile naložene, spremenile in želite videti spremembe.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
sl: Znova naloži vse trenutno prikazane dokumente v zavihkih

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
sl: <html>Zaustavi nalaganje dokumenta<br /><br />Vsi omrežni prenosi bodo zaustavljeni in Konqueror bo prikazal vsebino, ki je bila do sedaj prejeta.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
sl: <html>Znova naloži trenutno prikazan dokument<br /><br />To je lahko potrebno, če se je spletna stran po tem, ko je bila naložena, spremenila in želite videti spremembe. Slike na strani so znova prejete, četudi so shranjene predpomnjene kopije.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
sl: Vsili ponovno nalaganje trenutno prikazanega dokumenta in vseh slik v njem

en: Stop loading the document
sl: Zaustavi nalaganje dokumenta

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sl: <html>Izreže trenutno izbrano besedilo ali predmet(e) in jih premakne v sistemsko odložišče<br /><br /> To je potem na voljo za ukaz <b>Prilepi</b> v Konquerorju in drugih programih za KDE.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
sl: Premakni izbrano besedilo/predmet(e) na odložišče

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sl: <html>Kopira trenutno izbrano besedilo ali predmet(e) v sistemsko odložišče<br /><br /> To je potem na voljo za ukaz <b>Prilepi</b> v Konquerorju in drugih programih za KDE.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo/predmet(e) na odložišče

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
sl: <html>Prilepi prej izrezano ali kopirano vsebino iz odložišča<br /><br />To deluje tudi za kopirano ali izrezano besedilo iz drugih programov za KDE.</html>

en: Paste the clipboard contents
sl: Prilepi vsebino odložišča

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
sl: <html>Natisne trenutno prikazan dokument<br /><br />Prikazano bo pogovorno okno, kjer lahko nastavite različne možnosti, kot so število izvodov za tiskanje in izbiro tiskalnika.<br /><br />To pogovorno okno omogoča tudi dostop do posebnih tiskalnih storitev, kot je ustvarjanje datoteke PDF iz trenutnega dokumenta.</html>

en: Print the current document
sl: Natisni trenutni dokument

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
sl: V zaklenjenem prikazu ne morete spreminjati map. Uporabite ga skupaj z možnostjo »poveži prikaz«, če želite raziskovati več datotek v eni mapi

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
sl: Nastavi prikaz kot »povezan«. Povezan prikaz sledi spremembam mape, opravljenimi v drugih povezanih prikazih.

en: &Inspect Current Page
sl: Preglej trenutno stran

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
sl: <html>Prikaže razvojna orodja za trenutno stran<br/><br/>Trenutni pogled je razdeljen na dva dela in razvojna orodja so prikazana na drugem delu

en: Shows the developer tools for the current page
sl: Prikaže razvojna orodja za trenutno stran

en: Copy &Files...
sl: Kopiraj datoteke...

en: M&ove Files...
sl: Premakni datoteke...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
sl: Zahtevali ste odprtje več kot 20 zaznamkov v zavihkih. To lahko traja nekaj časa. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
sl: Odpri mapo z zaznamki v novih zavihkih

[ctx: @action:button]
en: Open
sl: Odpri

en: Open in T&his Window
sl: Odpri v tem oknu

en: Open the document in current window
sl: Odpri dokument v trenutnem oknu

en: Open the document in a new window
sl: Odpri dokument v novem oknu

en: Open in &New Tab
sl: Odpri v &novem zavihku

en: Open the document in a new tab
sl: Odpri dokument v novem zavihku

en: &Open With
sl: &Odpri z

en: Open with %1
sl: Odpri z %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
sl: Način prikaza

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sl: V tem oknu imate odprtih več zavihkov. Ali res želite končati?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sl: Potrditev

en: C&lose Current Tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sl: Ta zavihek vsebuje spremembe, ki niso bile poslane.
    Zaprtje okna bo zavrglo te spremembe.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sl: Ta stran vsebuje spremembe, ki niso bile poslane.
    Zaprtje okna bo zavrglo te spremembe.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
sl: Vaša stranska vrstica ne deluje ali ni na voljo. Novega vnosa ni mogoče dodati.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
sl: Spletna stranska vrstica

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
sl: Ali naj se nova spletna razširitev »%1« doda v vašo stransko vrstico?

en: Add
sl: Dodaj

en: Do Not Add
sl: Ne dodaj

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
sl: Izgleda, da so obstaja napaka v nastavitvah. Konqueror ste povezali z %1, vendar ne more obravnavati te vrste datotek.

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
sl: Nastavitve posrednika ni mogoče uporabiti z QtWebEngine HTML. Uporabljeno ne bo nobenega posrednika
    
    QtWebEngine podpira samo fiksnega posrednika, zato samodejna nastavitev posrednika (PAC)in protokola samodejnega raziskovanja spletnega posrednika ni mogoče uporabljati s QtWebEngine. Če potrebujete posrednika, izberite nastavitev sistemskega posrednika ali podajte naslov posrednega strežnika v pogovornem oknu z nastavitvami. Ali želite spremeniti nastavitve zdaj?

en: Unsupported proxy configuration
sl: Nepodprta nastavitev posrednika

en: Don't use a proxy
sl: Ne uporabljajte posrednika

en: Show proxy configuration dialog
sl: Prikaži pogovorno okno za nastavitev posrednika

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
sl: Nastavitve posrednika ni mogoče uporabiti z QtWebEngine HTML, ker ne podpira različnih posrednikov za protokole HTTP in HTTPS. Vaše trenutne nastavitve so: <p><b>proxy HTTP:</b><tt>%1</tt></p><p><b> HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p> Kaj želite storiti?

en: Conflicting proxy configuration
sl: Protislovne nastavitve posrednika

en: Use HTTP proxy (only this time)
sl: Uporabi posrednika HTTP (samo tokrat)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
sl: Uporabi posrednika HTTPS (samo tokrat)

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
sl: Vstopili ste v način celotnega zaslona (uporabniški vmesnik je v celoti skrit). Izstopite lahko tako, da pritisnete bližnjico na tipkovnici za celozaslonski način (%1)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
sl: Shrani odpr&te zavihke in okna za preprost priklic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
sl: Vsa odprta okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
sl: Samo trenutno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
sl: Ime seje:

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
sl: Upravljanje sej

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
sl: Preimenuj sejo

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sl: Shrani sejo

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
sl: Seja z imenom »%1« že obstaja. Ali jo želite prepisati?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
sl: Seja obstaja. Ali jo prepišem?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
sl: Nova ...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
sl: Shrani trenutno ...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
sl: Preimenuj ...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
sl: Odpri zavihke v trenutnem oknu

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
sl: Obnovim sejo?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
sl: Konqueror se ni zaprl pravilno. Ali želite obnoviti te prejšnje seje?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
sl: Odstranite oznako sej, katerih ne želite obnoviti

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
sl: Okno %1

en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
sl: Obnovi sejo

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
sl: Ne obnovi

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
sl: Vprašaj kasneje

[ctx: @info]
en: Close
sl: Zapri

en: Close
sl: Zapri

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
sl: Ta vrstica vsebuje seznam trenutno odprtih zavihkov. Kliknite na zavihek, da postane dejaven. Lahko uporabite tudi tipkovne bližnjice za krmarjenje po zavihkih. Besedilo na zavihku prikazuje vsebino, ki je trenutno odprta v njem. Postavite miškino kazalko nad zavihek, da bi videli poln naslov, če je ta okrajšan zaradi širine zavihka.

en: Open a new tab
sl: Odpri nov zavihek

en: Close the current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: &Duplicate Tab
sl: Po&dvoji zavihek

en: &Reload Tab
sl: Znova naloži zavihek

en: Other Tabs
sl: Drugi zavihki

en: D&etach Tab
sl: Odpni zavihek

en: &Close Tab
sl: Zapri zavihek

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Start Page
sl: Začetna stran

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
sl: To je naslov URL spletne strani, ki jo bo ob zagonu prikazal Konqueror.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UserSettings)
en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
sl: To je naslov URL spletne strani, na katero bo skočil Konqueror, ko boste pritisnili na gumb »Domov«.

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
sl: Največje število zaprtih predmetov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
sl: To določa največje število zaprtih predmetov, ki bodo ohranjeni v pomnilniku. Omejitev ne bo prekoračena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
sl: Odpri mape v ločenih oknih

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo Konqueror mapo odprl v novem oknu namesto da bi prikazal vsebino te mape v trenutnem oknu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
sl: Prikaži namige za datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
sl: Tu lahko nastavite, ali naj se ob premiku miške nad datoteko pojavi majhno pojavno okno z dodatnimi podrobnostmi o tej datoteki

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
sl: Prikaži predoglede v namigih za datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
sl: Tu lahko nastavite, ali naj se ob premiku miškine kazalke nad datoteko pokaže pojavno okno z večjim predogledom datoteke

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
sl: Prikaži menijske vnose »Izbriši«, ki obidejo Smeti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
sl: Onemogočite to možnost, če ne želite imeti prikazanega menijskega ukaza »Izbriši« na namizju in v menijih ter vsebinskih menijih upravljalnika datotek. Ko je vnos skrit lahko datoteke še vedno izbrišete tako, da med izbiro ukaza »Premakni v Smeti« držite dvigalko (Shift).

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
sl: Število predmetov »Odpri v« v meniju Datoteka

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
sl: Običajna pisava

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
sl: To je pisava za prikaz besedila v oknih Konquerorja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
sl: Največje število predmetov v zgodovini za vsak prikaz

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
sl: Vprašaj za potrditev za izbris datoteke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
sl: Ta možnost določa, ali naj Konqueror vpraša za potrditev, ko nameravate izbrisati datoteko, ne da bi uporabili mapo Smeti. Pozor: izbrisanih datotek ni mogoče obnoviti, zato priporočamo, da to potrditev pustite omogočeno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
sl: Vprašaj za potrditev za premik v Smeti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
sl: Ta možnost določa, ali naj Konqueror vpraša za potrditev, ko nameravate premakniti datoteko v mapo Smeti, od koder jo je zelo preprosto obnoviti na prvotno mesto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
sl: Če je nastavljeno na pravilno (true), bodo pri odpiranju seje iz pogovornega okna za seje, zavihki odprti znotraj trenutnega okna.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sl: Okno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
sl: Dodatna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
sl: Orodna vrstica mest

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
sl: Orodna vrstica zaznamkov

en: Und&o: Closed Tab
sl: Razveljavi: zaprtje zavihka

en: Und&o: Closed Window
sl: Razveljavi: zaprtje okna

en: Und&o
sl: Razveljavi

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
sl: Stran, ki jo želite videti, je rezultat poslanih podatkov iz obrazca. Če še enkrat pošljete podatke, potem se vsako dejanje, ki naj bi ga obrazec izvedel (npr. iskanje ali nakup) ponovi.

[ctx: @title:window]
en: Warning
sl: Opozorilo

en: Resend
sl: Pošlji znova

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute it
sl: Izvedi to

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
sl: <tt>%1</tt> lahko izvedemo. Ali želite to izvesti ali prikazati?

[ctx: Display an executable file]
en: Display it
sl: Prikaži to

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it?
sl: <tt>%1</tt> lahko izvedemo. Ali želite to izvesti ?

en: Save As
sl: Shrani kot
