kio5 - en to sr translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
sr: <h1>Моји обележивач</h1><p>Ови модулом подешавате домаћу страницу обележивача.</p><p>Њој можете приступити преко <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
sr: Обележивачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
sr: Ако је ова опција искључена, не приказују се обележивачи у корену хијерархије (изван фасцикле).
    Ако јесте, сакупљени су у „кореној“ фасцикли.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
sr: &Обележивачи без фасцикле

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
sr: Потфасцикле се подразумевано приказују у оквиру свог родитеља. Ако активирате ову опцију, приказиваће се издвојено.
    Не изгледа тако лепо, али може помоћи када имате повећу фасциклу и желите да је раширите у две колоне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
sr: &Спљоштено стабло обележивача

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
sr: Приказ кутије са КДЕ местима (домаће, мрежа...) Корисно ако вам је К‑освајач менаџер фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
sr: Системска &места

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
sr: Опште поставке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
sr: Фасцикле се аутоматски деле у неколико колона. Оптимални број колона зависи од ширине прозора К‑освајача и броја обележивача у фасцикли.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
sr: Број колона:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
sr: Искључите на спорим системима да укинете позадинске слике.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
sr: &Позадине фасцикли

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
sr: Колико простора на диску одвојити за кеширање битмапа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
sr: Кеш битмапа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
sr: Величина кеша на &диску:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
sr: Очистите кеш битмапа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
sr: &Очисти кеш
