kcmkonq - en to sr translation catalogue (12 entries)

en: <h1>Konqueror Behavior</h1> You can configure how Konqueror behaves as a file manager here.
sr: <h1>Понашање К‑освајача</h1><p>Овде можете подесити како ће К‑освајач радити у улози менаџера фајлова.</p>

en: Misc Options
sr: Разне опције

en: Open folders in separate &windows
sr: Отварај фасцикле у &новим прозорима

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
sr: Ако је ова опција укључена, К‑освајача ће сваку отворену фасциклу дати у новом прозору, уместо да је прикаже у текућем прозору.

en: Show 'Delete' me&nu entries which bypass the trashcan
sr: &Брисање у менијима заобилази смеће

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
sr: Укључите ово ако желите да се наредба „Обриши“ јавља у менијима и контекстним менијима на површи и у менаџеру фајлова. Фајлове у сваком случају можете обрисати држањем тастера Shift при извршењу наредбе „Премести у смеће“.

[ctx: @title:window]
en: Menu Editor
sr: Уређивач менија

en: Menu
sr: Мени

en: New...
sr: Ново...

en: Remove
sr: Уклони

en: Move Up
sr: Помери нагоре

en: Move Down
sr: Помери надоле
