kfmclient - en to sr translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
sr: КДЕ‑ова алатка за отварање УРЛ‑ова из командне линије

en: Non interactive use: no message boxes
sr: Неинтерактивна употреба: без дијалога с порукама

en: Show available commands
sr: Прикажи расположиве наредбе

en: Command (see --commands)
sr: Наредба (погледајте --commands)

en: Arguments for command
sr: Аргументи наредбе

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr: Фајлови/УРЛ‑ови које програм отвори биће обрисани по употреби

en: 
    Syntax:
sr: 
    Синтакса:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
sr:   kfmclient openURL 'url' ['mimetip']
                # Отвара прозор који приказује УРЛ.
                # „url“ може бити релативна путања
                # или име фајла, као . или потфасцикла/
                # Ако је „url“ изостављено, користи се $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
sr:             # Ако је „mimetip“ наведен, на основу њега утврдиће се
                # компонента коју ће К‑освајач употребити. На пример, задајте 
                # „text/html“ за веб страницу како би се брже појавила

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
sr:   kfmclient newTab 'url' ['mimetip']
                # Као изнад, само што отвара нови језичак са УРЛ‑ом у постојећем прозору
                # К‑освајача на текућој површи (уколико је могуће).

en: Syntax error, not enough arguments
sr: синтаксна грешка, нема довољно аргумената

en: Syntax error, too many arguments
sr: синтаксна грешка, превише аргумената

en: Syntax error, unknown command '%1'
sr: синтаксна грешка, непозната наредба „%1“
