searchbarplugin - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (11 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
sr@ijekavianlatin: Traka pretrage<p>Unesite izraz za traženje. Kliknite na ikonicu da promijenite režim ili dobavljača pretrage.</p>

en: Search Bar
sr@ijekavianlatin: Traka pretrage

en: Focus Searchbar
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj traku pretrage

en: Find in This Page
sr@ijekavianlatin: Pronađi na ovoj stranici

en: Select Search Engines...
sr@ijekavianlatin: Izaberi motor pretrage...

en: Add %1...
sr@ijekavianlatin: Dodaj %1...|/|Dodaj $[aku %1]...

en: Enable Suggestion
sr@ijekavianlatin: Uključi predloge

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
sr@ijekavianlatin: Traka pretrage

en: Set Uri Shortcuts
sr@ijekavianlatin: Postavljanje prečica ka URI‑ju

en: Name:
sr@ijekavianlatin: Ime:

en: Shortcuts:
sr@ijekavianlatin: Prečica:
