kfmclient - en to sr@latin translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
sr@latin: KDE‑ova alatka za otvaranje URL‑ova iz komandne linije

en: Non interactive use: no message boxes
sr@latin: Neinteraktivna upotreba: bez dijaloga s porukama

en: Show available commands
sr@latin: Prikaži raspoložive naredbe

en: Command (see --commands)
sr@latin: Naredba (pogledajte --commands)

en: Arguments for command
sr@latin: Argumenti naredbe

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@latin: Fajlovi/URL‑ovi koje program otvori biće obrisani po upotrebi

en: 
    Syntax:
sr@latin: 
    Sintaksa:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
sr@latin:   kfmclient openURL 'url' ['mimetip']
                # Otvara prozor koji prikazuje URL.
                # „url“ može biti relativna putanja
                # ili ime fajla, kao . ili potfascikla/
                # Ako je „url“ izostavljeno, koristi se $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
sr@latin:             # Ako je „mimetip“ naveden, na osnovu njega utvrdiće se
                # komponenta koju će K‑osvajač upotrebiti. Na primer, zadajte 
                # „text/html“ za veb stranicu kako bi se brže pojavila

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
sr@latin:   kfmclient newTab 'url' ['mimetip']
                # Kao iznad, samo što otvara novi jezičak sa URL‑om u postojećem prozoru
                # K‑osvajača na tekućoj površi (ukoliko je moguće).

en: Syntax error, not enough arguments
sr@latin: sintaksna greška, nema dovoljno argumenata

en: Syntax error, too many arguments
sr@latin: sintaksna greška, previše argumenata

en: Syntax error, unknown command '%1'
sr@latin: sintaksna greška, nepoznata naredba „%1“
