babelfish - en to sv translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sv: Verk&tyg

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
sv: Extra verktygsrad

en: Translate Web Page
sv: Översätt webbsida

en: Translate Web &Page
sv: Översätt &webbsida

en: &English To
sv: &Engelska till

en: &French To
sv: &Franska till

en: &German To
sv: &Tyska till

en: &Greek To
sv: &Grekiska till

en: &Spanish To
sv: &Spanska till

en: &Portuguese To
sv: &Portugisiska till

en: &Italian To
sv: &Italienska till

en: &Dutch To
sv: &Holländska till

en: &Russian To
sv: &Ryska till

en: &Chinese (Simplified)
sv: &Kinesiska (förenklad)

en: Chinese (&Traditional)
sv: Kinesiska (tra&ditionell)

en: &Dutch
sv: &Holländska

en: &French
sv: &Franska

en: &German
sv: &Tyska

en: &Greek
sv: &Grekiska

en: &Italian
sv: &Italienska

en: &Japanese
sv: &Japanska

en: &Korean
sv: &Koreanska

en: &Norwegian
sv: &Norska

en: &Portuguese
sv: &Portugisiska

en: &Russian
sv: &Ryska

en: &Spanish
sv: &Spanska

en: T&hai
sv: Tai&ländska

en: &Arabic
sv: &Arabiska

en: &English
sv: &Engelska

en: &Chinese (Simplified) to English
sv: &Kinesiska (förenklad) till engelska

en: Chinese (&Traditional) to English
sv: Kinesiska (tra&ditionell) till engelska

en: &Japanese to English
sv: &Japanska till engelska

en: &Korean to English
sv: K&oreanska till engelska

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
sv: Felaktig webbadress

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
sv: Webbadressen som du angav är ogiltig, korrigera den och försök igen.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
sv: Den här sidan betraktas via en säker anslutning.<nl/><nl/>Sidans webbadress kommer att skickas till översättningstjänsten på nätet,<nl/>vilket kan leda till att sidans icke säkra version hämtas.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
sv: Säkerhetsvarning
