konqueror - en to sv translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sv: Verk&tyg

en: Input Required:
sv: Indata krävs:

en: &Execute Shell Command...
sv: &Kör skalkommando...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
sv: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Programfel, rapportera gärna felet.

en: Executing shell commands works only on local directories.
sv: Körning av skalkommandon fungerar endast på lokala kataloger.

[ctx: @title:window]
en: Execute Shell Command
sv: Kör skalkommando

en: Execute shell command in current directory:
sv: Kör skalkommando i den aktuella katalogen:

en: Output from command: "%1"
sv: Utdata från kommando: "%1"
